Novi Tesla Roadster

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Najavljajo, napovedujejo, isto kot Tesla. S tem, da Tesla ima predplačila, gradi proizvodnjo, torej povpraševanje je. Medtem ko za Bolta ga ni, pa meni deluje fenomenalen, pa v Evropi ga ni, ne bo?

O čem ti to?

Leafa, BoltEV, i3, SoulEV, Ioniq, GolfEV, Zoe lahko kupiš danes. Ja tudi BoltEV-ja, AmpereE pač ne, zato sem omenil BoltEV in ne AmpereE.
Vse to lahko kupiš, Modela3 ne moreš in ga še nekaj časa ne boš mogel.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.900
4.956
113
Lahko pa ga vplača
evil.gif
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Najavljajo, napovedujejo, isto kot Tesla. S tem, da Tesla ima predplačila, gradi proizvodnjo, torej povpraševanje je. Medtem ko za Bolta ga ni, pa meni deluje fenomenalen, pa v Evropi ga ni, ne bo?

O čem ti to?

Leafa, BoltEV, i3, SoulEV, Ioniq, GolfEV, Zoe lahko kupiš danes. Ja tudi BoltEV-ja, AmpereE pač ne, zato sem omenil BoltEV in ne AmpereE.
Vse to lahko kupiš, Modela3 ne moreš in ga še nekaj časa ne boš mogel.

Nam to v Sloveniji ne pomaga kaj dosti, ker Bolta v Sloveniji ne moreš kupit, morda ga lahko uvoziš in si potem brez podpore servisa (in kupom drugih komplikacij), pa še kakšnega iz seznama je pri nas praktično nemogoče dobiti (IONIQ EV slišim, da ga ni mogoče dobiti).
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Res je lep, le da mi vse skupaj vedno bolj izgleda kot piramidna shema.

Imajo skoraj pol milijona predplačil za Model 3, ki ga še nekaj časa ne bo na voljo dejanskim kupcem, potem nahype-jo tovornjak, za katerega bodo tudi verjetno pobirali rezervacije ze lepe denarje, zdaj roadster in rezervacije.

Kako mislijo vse to uresničiti?

Tale balonček zna fini počiti in če bo, bo to en velik fail za celotno elektromobilnost (tako kot VW za dizel).

Hmm,vprašanje kaj se bo sicer zgodilo,jaz mislim da balonček ne more počiti,lahko pa dolgo časa ostane (pre)napihnjen...če so se kaj naučili iz začetniških težav Tesla 3,bodo tukaj drugače ukrepali. Imajo pa srečo,da imajo lastno proizvodnjo baterij,da se jim tukaj ne zatika
smile-1.gif

Je pa jasno,da gre tudi za neke vrste PM za dvigovanje cene delnice in zbiranje denarja od naročil.
Če pa že moram izbirat,mi je pa ta način še vedno bolj všeč kot pa recimo do Audija,ki je 5 let nategoval javnost s svojim električnim R8...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Citat:
Uporabnik Gasper008 pravi:
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Najavljajo, napovedujejo, isto kot Tesla. S tem, da Tesla ima predplačila, gradi proizvodnjo, torej povpraševanje je. Medtem ko za Bolta ga ni, pa meni deluje fenomenalen, pa v Evropi ga ni, ne bo?

O čem ti to?

Leafa, BoltEV, i3, SoulEV, Ioniq, GolfEV, Zoe lahko kupiš danes. Ja tudi BoltEV-ja, AmpereE pač ne, zato sem omenil BoltEV in ne AmpereE.
Vse to lahko kupiš, Modela3 ne moreš in ga še nekaj časa ne boš mogel.

Nam to v Sloveniji ne pomaga kaj dosti, ker Bolta v Sloveniji ne moreš kupit, morda ga lahko uvoziš in si potem brez podpore servisa (in kupom drugih komplikacij), pa še kakšnega iz seznama je pri nas praktično nemogoče dobiti (IONIQ EV slišim, da ga ni mogoče dobiti).

Tudi Modela3 se v Slovenjo lep cas ne bos mogel dobiti. Moja ocena je vsaj se eno leto ne, ce ne celo dve.
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.343
455
83
Tale roadster je kr hud. Sam je res zanimiva filozofija tesle. Dajo ven avtomobile za folk rajcat, dejanskih naročil pa ne sfolgajo.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.922
2.402
113
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Najavljajo, napovedujejo, isto kot Tesla. S tem, da Tesla ima predplačila, gradi proizvodnjo, torej povpraševanje je. Medtem ko za Bolta ga ni, pa meni deluje fenomenalen, pa v Evropi ga ni, ne bo?

O čem ti to?

Leafa, BoltEV, i3, SoulEV, Ioniq, GolfEV, Zoe lahko kupiš danes. Ja tudi BoltEV-ja, AmpereE pač ne, zato sem omenil BoltEV in ne AmpereE.
Vse to lahko kupiš, Modela3 ne moreš in ga še nekaj časa ne boš mogel.

Lahko jih kupis, ampak vseeno ni extremnega povprasevanja. Tesla ima predplacila. A je kateri izmed omenjenih v planu za 5-10k tedenske proizvodnje? To je cilj Tesle. Ostali so na kaksnih stevilkah?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:Je pa jasno,da gre tudi za neke vrste PM za dvigovanje cene delnice in zbiranje denarja od naročil.
Gre za način, kako delajo posel. Niso ga sicer prvi izumili. Slabih 25 let nazaj, je tako kupce Microsoft dve leti vlekel za nos z novo verzijo Windows, potem ko je partnerstvo z IBM-om pri razvoju OS/2 razpadlo. Zanimivo, da je IBM OS/2 sam dokončal in ga je prodajal, bil je tudi povsem konkurenčen Win 95 (oziroma boljši), ko so se ti naposled prikazali, vendar je kratko potegnil IBM in ne MS. Sicer je tu še kak dejavnik, ki ga je IBM slabo ocenil, nauk pa vseeno je, da se da s prototipi in močnim marketingom dovolj dolgo vleči zainteresirane uporabnike na svojo stran, da te počakajo.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Najavljajo, napovedujejo, isto kot Tesla. S tem, da Tesla ima predplačila, gradi proizvodnjo, torej povpraševanje je. Medtem ko za Bolta ga ni, pa meni deluje fenomenalen, pa v Evropi ga ni, ne bo?

O čem ti to?

Leafa, BoltEV, i3, SoulEV, Ioniq, GolfEV, Zoe lahko kupiš danes. Ja tudi BoltEV-ja, AmpereE pač ne, zato sem omenil BoltEV in ne AmpereE.
Vse to lahko kupiš, Modela3 ne moreš in ga še nekaj časa ne boš mogel.

Lahko jih kupis, ampak vseeno ni extremnega povprasevanja. Tesla ima predplacila. A je kateri izmed omenjenih v planu za 5-10k tedenske proizvodnje? To je cilj Tesle. Ostali so na kaksnih stevilkah?

Nekaj je cilj, drugo pa je realnost. Trenutno so pri 260/mesec.

Seveda jim zelim najbolje, ampak koliko pa Elon nateguje.

Da ne omenjam, da so v zadnjem cetrlletju imeli skoraj milijardo izgub.
 
Nazadnje urejeno:

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.841
3.362
113
40
Lj
Citat:
Uporabnik disc pravi:
Tale roadster je kr hud. Sam je res zanimiva filozofija tesle. Dajo ven avtomobile za folk rajcat, dejanskih naročil pa ne sfolgajo.

Kar naredi avto bolj limited in ga hoče imet še več ljudi. Apple marketing, sam še bolj ekstremen.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Najavljajo, napovedujejo, isto kot Tesla. S tem, da Tesla ima predplačila, gradi proizvodnjo, torej povpraševanje je. Medtem ko za Bolta ga ni, pa meni deluje fenomenalen, pa v Evropi ga ni, ne bo?

O čem ti to?

Leafa, BoltEV, i3, SoulEV, Ioniq, GolfEV, Zoe lahko kupiš danes. Ja tudi BoltEV-ja, AmpereE pač ne, zato sem omenil BoltEV in ne AmpereE.
Vse to lahko kupiš, Modela3 ne moreš in ga še nekaj časa ne boš mogel.

Lahko jih kupis, ampak vseeno ni extremnega povprasevanja. Tesla ima predplacila. A je kateri izmed omenjenih v planu za 5-10k tedenske proizvodnje? To je cilj Tesle. Ostali so na kaksnih stevilkah?

V planu je đše precej več kot 10k na teden. Prej ali slej bo slabih 200k na teden ...
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.900
4.956
113
Misliš na leto, ne na teden... pri zdajšnjem tempu imam občutek da delajo z pilico in milimeterskim križnim izvijačem, kot Hublot švicarsko uro.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Misliš na leto, ne na teden... pri zdajšnjem tempu imam občutek da delajo z pilico in milimeterskim križnim izvijačem, kot Hublot švicarsko uro.
Samo švicarska ura je za razliko od tesle precizno in kvalitetno narejena
evil.gif
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Zanimivo je,da še nihče v tej temi ni omenil baterije v tem Roadsterju..?

200 kWh baterija v avtu,ki je precej manjši od Modela S?
sprasujem se.gif
A so že kje podatki o fizični velikosti baterije in energijski gostoti?
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.843
602
113
Tukaj so neka ugibanja:

When I got in the vehicle for a test ride, the first thing I noticed was that you are sitting pretty flat like the original Roadster but significantly higher up off the ground. If I had to guess, I would imagine that Tesla has stacked two layers of 2070 cells between the axles. That’s 2x 100kWh battery packs like the Model S and X but between what appear to be a smaller footprint.
https://electrek.co/2017/11/17/new-tesla-roadster-halo/
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Citat:
Uporabnik Gasper008 pravi:
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Najavljajo, napovedujejo, isto kot Tesla. S tem, da Tesla ima predplačila, gradi proizvodnjo, torej povpraševanje je. Medtem ko za Bolta ga ni, pa meni deluje fenomenalen, pa v Evropi ga ni, ne bo?

O čem ti to?

Leafa, BoltEV, i3, SoulEV, Ioniq, GolfEV, Zoe lahko kupiš danes. Ja tudi BoltEV-ja, AmpereE pač ne, zato sem omenil BoltEV in ne AmpereE.
Vse to lahko kupiš, Modela3 ne moreš in ga še nekaj časa ne boš mogel.

Nam to v Sloveniji ne pomaga kaj dosti, ker Bolta v Sloveniji ne moreš kupit, morda ga lahko uvoziš in si potem brez podpore servisa (in kupom drugih komplikacij), pa še kakšnega iz seznama je pri nas praktično nemogoče dobiti (IONIQ EV slišim, da ga ni mogoče dobiti).

Danes sem bil na Hyndai na Brnicicevi, kjer so imeli dan odprtih vrat za Kono in i30 in sem sel tja pogledat Kono, da sem si lahko predstavljal, kaksna priblizno bo Kona EV.
Pri tem sem se vprasal za Ioniqa in mi je prodajalec rekel, da v kratkem dobijo 20 Ioniqov Electric.