Kje prodati svoj rabljen električni avto?

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik afroC pravi:
Ne verjamem, reklamira ga kot avto praktično brez stroškov.
evil.gif
Se 10 jurjev zasluzis ko ga prodas
wink-1.gif


30 jirjev nabavna cena je pa zanemarljiv strosek ki ga ni treba tlacit v bilanco.
evil.gif
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
V bistvu je hotel vprašat, kje prodati avto za nek normalen dnar.

Govora je o C-zero in ne o avtu
evil.gif

Hehe
evil.gif

A si ga že kdaj peljal?
cool-1.gif


Subaru Rex,Daewoo Matiz in Suzuki Maruti so tam-tam s tem C-Zerom po občutku med vožnjo...seveda s to razliko da je slednji električen. Presenetljivo pa je,za koliko se še vedno prodajajo rabljeni
shocked-1.gif
Glede na to,za kakšno ceno dobiš novega z odšteto subvencijo,folk čist pretirava s cenami tega rabljenega jajčka...realno je to po mojem vredno okol 7 do 8k...seveda pa bo kdo pripravljen tudi več plačat za njega,na koncu trg in povpraševanje odloči o ceni.
Aja,drugače pa želim odpiralcu te teme,da dobi ne samo 10,ampak 11k za avto
cheer.gif
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik zino pravi:
Citat:
Uporabnik afroC pravi:
Sam sem ga imel 1 teden na testu. Simpatično mestno vozilo, ker je avto že starejše generacije / tipa baterije / dometa, več kot 7-8k ni realno.

Še enkrat, model sprašje kje prodat in ne za koliko prodat?
zanj bo dobil toliko, kot bo kupec plačal?
Kje prodat je pa vprašanje?
Ekonomisti in cenilci rabljenih vozil, bo šlo?
evil.gif

Hmmm... sicer nevem... samo meni se zdi nekako logicno, da avto prodajas tam, kjer se prodajajo avtomobili... torej ce je to online medij, je najbolj poznan prav gotovo avto.net ... pa tudi recimo bolha.com je dosti obiskana... Drugace so pa tudi razni papirnati mali oglasi, kjer pa niti ne vem, ce kdo sploh se to bere
smile-1.gif
...

Tako da vprasanje se je meni osebno zdelo dokaj cudno
smile-1.gif
...

Sem mu v 4 postu dal avtonet, ampak model si je očitno hotel po forumu nabrat kupcev, dobil pa je očitke o požrešnosti...
 

zokinjo

Zelenc'
22. okt 2012
22
0
1
Bled
Citat:
Uporabnik zino pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik zino pravi:
Citat:
Uporabnik afroC pravi:
Sam sem ga imel 1 teden na testu. Simpatično mestno vozilo, ker je avto že starejše generacije / tipa baterije / dometa, več kot 7-8k ni realno.

Še enkrat, model sprašje kje prodat in ne za koliko prodat?
zanj bo dobil toliko, kot bo kupec plačal?
Kje prodat je pa vprašanje?
Ekonomisti in cenilci rabljenih vozil, bo šlo?
evil.gif

Hmmm... sicer nevem... samo meni se zdi nekako logicno, da avto prodajas tam, kjer se prodajajo avtomobili... torej ce je to online medij, je najbolj poznan prav gotovo avto.net ... pa tudi recimo bolha.com je dosti obiskana... Drugace so pa tudi razni papirnati mali oglasi, kjer pa niti ne vem, ce kdo sploh se to bere
smile-1.gif
...

Tako da vprasanje se je meni osebno zdelo dokaj cudno
smile-1.gif
...

Sem mu v 4 postu dal avtonet, ampak model si je očitno hotel po forumu nabrat kupcev, dobil pa je očitke o požrešnosti...

hysterical-1.gif


Hahaha... eni ste res modeli. Razvijate teorije, kot da gre za zaroto proti človeštvu...
stupid-1.gif


Še enkrat, vsem, ki ste pomagali z direktnim odgovorom na vprašanje, najlepša hvala. Nekateri pač poznajo visoko kulturo obnašanja na forumih in na netu nasplošno.
Za tiste, ki ste se dotaknili cene, vseeno tudi hvala, ker mi je sedaj bolj jasen tudi ta parameter pri nadaljnih odločitvah okrog oblikovanja cene. Za vse, ki menite, da na alterju ni interesentov pa samo v vednost, da so se javili štirje, dva od teh sta avto že prišla pogledat, ostala dva pa se oglasita med weekendom. Tako, da zaenkrat oglas na bolhi ali na avto.net, še ne pride v poštev.

Ja, cena je sedaj že nižja in pripravljen sem tudi za nadaljnja pogajanja z vsakim resnim interesentom, ki bo prišel avto pogledat.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
Glede na cene splosnih popravil Tesle {kleparija, licarija,...) se ne bi cudil ceni okoli 50 jurjev.
Tako da ne vem ce ima smisel ugibati o dolgozivosti baterij pri tesli.
Dokler je kasko in v garanciji, ni panike. Ko je enkrat to dvoje mimo, imas eno nepremicnino vec.
 
Nazadnje urejeno:

zokinjo

Zelenc'
22. okt 2012
22
0
1
Bled
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
V bistvu je hotel vprašat, kje prodati avto za nek normalen dnar.

Govora je o C-zero in ne o avtu
evil.gif

Tole jemljem kot joke, oziroma "baci majmunu bananu, da se zapali"...
smile-1.gif

5 let služi namenu, kot urica. Več kot eno leto sem se redno vozil v službo iz Bleda do Ljubljane in nazaj iz čiste radovednosti do tega, koliko je tole lahko avto in koliko gadget. Nato mi ga je zaplenila žena, ki ga nebi menjala, če jaz nebi težil s tem, da se znebimo bencina za vedno in vzamemo Teslo. S tem prečudovitim Avtom sem se naučil vsega okrog električnih vozil in to iz pakse med tem, ko jih večina na tem forumu, verjetno povzema neka druga mnenja in dela zaključke brez osnove. Še vedno trdim, da za nekoga, ki dnevno ne naredi več kot 150km po mestu in okolici do 50km ven iz mesta, ne obstaja boljšega za ta denar. Za drugi avto pa itak...
Konceptualno je ta model, za ta denar še vedno pred časom. Tako po obliki, kot tudi tehnologiji in udobju pa nikakor ne zaostaja niti za večjimi konkurenti. Smo družina z dvema otrokoma in nikoli se nihče ni pritoževal nad prostornostjo. In da ne govorim, koliko začudenja je požel in ga je še deležen med vsemi, ki samo sanjajo o elektriki, ker nimajo pojma, kakšne prednsoti so v tem. Velika večina točk, kjer sem se dnevno ustavijal (gostinci za kosilo naprimer), so mi samoiniciativno montirali 16A vtičnico pred lokal...
smile-1.gif

Skratka... Ja, to je Avto!
cheer.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Skratka, folk bi se moral stepst za ta avto (hej, prihodnost je na elektriko). Zanimanje pa je tako kot bi prodajal smrdljivega dinozavra, napol gnilega s 5 litrskim motorjem in porabo 20l. :bonk
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Kaj če verjamem? A da (če bo šlo s takim tempom) bo čez sto let že vsak miljonti avto na štrom?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Skratka, folk bi se moral stepst za ta avto (hej, prihodnost je na elektriko). Zanimanje pa je tako kot bi prodajal smrdljivega dinozavra, napol gnilega s 5 litrskim motorjem in porabo 20l. :bonk

Ti že dolgo nisi dobil ha?
sprasujem se.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Tako, da zaenkrat oglas na bolhi ali na avto.net, še ne pride v poštev.
Znimiva tema. Ampak, kaj bi pa ti sploh rad??????? Sprašuješ, kje prodati avto. Kako kje?? Na tržišču. In da bo tržišče vedelo, da prodajaš avto, ga moraš ponuditi. Ponudiš ga lahko preko oglasa, al pa da hodiš od hiše do hiše ponujati.
evil.gif
(kot ponujajo tud razne druge izdelke) Vsak kupec, ki bi bil eventuelni kupec, bo prvo pogledal razne oglase. (ne pa forum) Cena? Lahko napišeš kolk hočeš. Če ne bo interesa, ceno spuščaš...... do kod..... ne vem.

Nisem pa zasledil odgovora, po kolkem času ali kilometrih je potrebno zamenjati baterijo in kakšen je strošek?? Bi bil vesel, če pošteno poveš.
LP
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Kaj če verjamem? A da (če bo šlo s takim tempom) bo čez sto let že vsak miljonti avto na štrom?
Če verjameš lastnemu nakladanju, potem sam kupi ta avto.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Sem že nakazal. Zdaj grem pa podirat rekorde, mogoče mi uspe 87 km/h 2 cm za kamionom (rekord je 86 km/h in 3 cm).
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Ok, zdaj pa lahko nehate spam-ati in naj se debata konstruktivno nadaljuje.