Kje prodati svoj rabljen električni avto?

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Citat:
Uporabnik matofill pravi:vsakemu počasi jasno, da ga čaka kmalu zelo velik strošek bloka baterij !

To drzi le za EVje, ki nimajo ustreznega termalnega menedziranja baterije.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.365
432
83
To verjetno (samo) podaljša življenjsko dobo baterije, ne pomeni pa, da jo ni potrebno slej kot prej zamenjati?
 

zokinjo

Zelenc'
22. okt 2012
22
0
1
Bled
Citat:
Uporabnik Gasper008 pravi:
Res ne vem zakaj se sedaj usajaš, zgledalo je kot da potrebuješ nasvet "Kje prodati avto?".

Lahko samo rečem za 10k € nikjer, za 7k € pa kjer hočeš, to je realnost, face it.

Hvala za nasvet.. Poleg tega sem dobil še nasvet okrog cene, za katero sicer nisem spraševal. 7 jurjev sem dal za svoj električni mountain bike, tko, da malo več bom verjetno glede na ohranjenost vozila in stanje baterij, vseeno hotel... Ja, je pa vse odvisno od tega, koliko bo trg/kupec pripravljen odšteti. Tukaj ni velike filozofije...Če bo 7, bo pa sedem...
smile-1.gif
Bom pa še en elektro MTB kupil...
Zdaj pa že pridno izkoriščam pametne nasvete in ponujam avto preko različnih kanalov, ki so mi jih prijazni uporabniki svetovali.
nahrung002.gif
 
Nazadnje urejeno:

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
Citat:
Uporabnik afroC pravi:
Sam sem ga imel 1 teden na testu. Simpatično mestno vozilo, ker je avto že starejše generacije / tipa baterije / dometa, več kot 7-8k ni realno.

Še enkrat, model sprašje kje prodat in ne za koliko prodat?
zanj bo dobil toliko, kot bo kupec plačal?
Kje prodat je pa vprašanje?
Ekonomisti in cenilci rabljenih vozil, bo šlo?
evil.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Preden se bo tukaj diplomiralo o ceni predlagam, da daš avto na avto.net in boš videl, koliko zanimanja in za kakšno ceno bi kdo dejansko kupil tvoj avto. Tukaj ga namreč ne bo verjetno nihče.
Če ti cena ni všeč, daj oglas na mobile.de, morda boš imel srečo. Ne bi bil prvi avto, ki bi šel v Nemčijo.
wink-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Vsekakor predlagam, da se potrudiš pri oglasu, začne se pa z natančnostjo (ja, zaj... si moj nick).
Ker resni kupci bodo naredili obvoz ob šlampastem oglasu z visoko ceno.
 

zokinjo

Zelenc'
22. okt 2012
22
0
1
Bled
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Vsekakor predlagam, da se potrudiš pri oglasu, začne se pa z natančnostjo (ja, zaj... si moj nick).
Ker resni kupci bodo naredili obvoz ob šlampastem oglasu z visoko ceno.

Sorry...
redface-1.gif


Evo, že pripravljam produkcijo:

 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Hm, glede na to da imaš doma bicikl za 7 jujev, pa da si za novo gajbico dal 30 jurjev, ti verjetno gnarja ne primankuje. Da ne boš rabil donirati kakem rdečem križu ali kaki drugi pijavki, ti priporočam naslednje:

V dobro soprebivalcev v Sloveniji ga doniraj meni. V zameno te peljem na družinsko pico, 2 pira zraven, pa še six pack za popoti. Aja pa prepis in uveritev plačam. Deal?

Rešiš se vseh muk z raznimi produkcijami, najmenju pičk, zajebavanja z oglasi in nemščino, po novem če ga odjaviš, boš še letno nadomestilo zanj plačeval, itd. Mater sem jest dober človek.
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

zokinjo

Zelenc'
22. okt 2012
22
0
1
Bled
Citat:
Uporabnik map pravi:
Hm, glede na to da imaš doma bicikl za 7 jujev, pa da si za novo gajbico dal 30 jurjev, ti verjetno gnarja ne primankuje. Da ne boš rabil donirati kakem rdečem križu ali kaki drugi pijavki, ti priporočam naslednje:

V dobro soprebivalcev v Sloveniji ga doniraj meni. V zameno te peljem na družinsko pico, 2 pira zraven, pa še six pack za popoti. Aja pa prepis in uveritev plačam. Deal?

Rešiš se vseh muk z raznimi produkcijami, najmenju pičk, zajebavanja z oglasi in nemščino, itd. Mater sem jest dober človek.
cheer.gif

Pa ti si genij...
smile-1.gif

Ampak na tako ponudbo ti bo bolj verjetno pozitivno odgovorila kakšna suggar mummy....
priden.gif
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Citat:
Uporabnik bpfc pravi:
Ta se že leto in pol prodaja:
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11236161
Začetna cena je bila 75k€.

Ta se bo še dolgo prodajal po tej ceni, pa ne prodal.
Prodal se bi pri ceni okrog 25 jurjev. Čez leto 20 jurjev, čez dve leti 15 jurjev.
smile-1.gif


Sicer pa dajmo si nalit čistega vina. Tudi BMW serije 7 se 5-6 let stari prodajo po 20% cene novega.

Bogatuni si itak kupijo novega, ker jim sto jurjev EUR ne pomeni nič. Raja pa itak gleda kako bi čim ceneje prišli skozi in daje v račun, da če kaj crkne na takem avtu bo treba že za malenkost 5 jurjev na mizo dat, za resno okvaro pa 15 jurjev.
Isto je s Teslo, ki je cenovno novonabavno v premijskem razredu.
 

zokinjo

Zelenc'
22. okt 2012
22
0
1
Bled
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
A je tedla že kaj napredovala pri izdelavi da ni vse plastik fantastik?

malce je, vseeno pa to še zdaleč ni oprema in predvsem komfort, ki bi ti moral biti za ta cenovni razred na voljo. Verjetno zaradi šparanja pri teži, delno pa tud zaradi premalo izkušenj (morda). Ko se vsedeš v serijo BMW pet s komfortnimi zici, ko pogledaš okoli sebe, je tesla še vedno tarabant v primerjavi z nemško klasiko.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Forumas je prejsnji teden kupil manj kot leto star avto ,za pol cene s cenika. Pa prevozenih je imel tudi 20kkm al nekaj takega.

Srecno s prodajo za 10.
Glede smarta. Baje ga na veliko vozijo v tujino, ko enkrat zalozijo trgovce, ga bodo najbrz tudi zacel prodajat.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.731
113
Pred parimi dnevi smo domov dobili nek letak ne vem od koga. Vglavnem reklamiral je c zero in peugeot ion za najem ali nakup in ceno za novega sem si zapomnil, ker je bila 14990.

EDIT: tole je bilo. Izgleda bolj amatersko.
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Samo mimogrede: Banke Koper ni več, vsaj to bi lahko popravili v ponudbi. So pa pred kratkim pošiljali tudi nekaj za novega Leafa, kot skupinski nakup.

Ko sem jaz iskal C Zero so bili po Nemčiji okoli 7-9T, samo trg je pri nas ful majhen za tak avto.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik zino pravi:
Citat:
Uporabnik afroC pravi:
Sam sem ga imel 1 teden na testu. Simpatično mestno vozilo, ker je avto že starejše generacije / tipa baterije / dometa, več kot 7-8k ni realno.

Še enkrat, model sprašje kje prodat in ne za koliko prodat?
zanj bo dobil toliko, kot bo kupec plačal?
Kje prodat je pa vprašanje?
Ekonomisti in cenilci rabljenih vozil, bo šlo?
evil.gif

Hmmm... sicer nevem... samo meni se zdi nekako logicno, da avto prodajas tam, kjer se prodajajo avtomobili... torej ce je to online medij, je najbolj poznan prav gotovo avto.net ... pa tudi recimo bolha.com je dosti obiskana... Drugace so pa tudi razni papirnati mali oglasi, kjer pa niti ne vem, ce kdo sploh se to bere
smile-1.gif
...

Tako da vprasanje se je meni osebno zdelo dokaj cudno
smile-1.gif
...