Chevrolet Bolt / Ampera-e

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Trgovec, ki je hkrati tudi serviser za chevy. Mogoče mi pač prodajal buče, da bi ga kupil...ali pa je kaj resnice...no..saj logično bi bilo, da bi prišli nazaj, zdaj ko več nimajo opla prek.
hysterical-1.gif

Logika nima najmanjše veze pri tem.
Edino merilo je ali bi lahko zaslužili kaj čačing USDjev s tem. Pa še to je le predpogoj, potem je pa zadaj strošek operacije, ki tudi za Chevy ni mali. Pa še kaj tretjega, četrtega, milijontega...
Ni to ena burekđinica, ki jo odpreš z danes na jutri z vložkom jurja EUR.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.915
1.082
113
www.adriamedia.si
Tile pri autoevolutionu pač ne znajo angleško.
Avto je dobil dobre ocene (preberi si rezultat testiranja), so mu pa odbili pike za intra-city AEB kar so vzglavniki slabši (ob naletu od zadaj) plus odbili so mu pike ker nima opozorilnika za varnostne pasove zadaj.
Skratka, generalno OK, so pa naredili dva kiksa, ki psta oba zlahka odpravljiva.
Je pa to vseeno rahla sramota za GM ...
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
40-50 km&h so vozili?
lepo vas prosim...
pa gume so mel na 3 BAR napumpane a kako....

Pečjak jih nese z mazdo 7 sestavljeno doma na skednju, 826 s povprečno 72km/h

če je to razvoj, lepo vas prosim
pismo zdej me je prav pogrelo
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Zakaj te je pogrelo?
sprasujem se.gif

Vsakemu je jasno,da je to en tak precej ekstremen test,pa tudi jasno piše,da je vožnja potekala pri 40 do 50 km/h,z namenom ugotoviti nek skrajen domet vozila!
V čem je torej problem?
(Pečjakovo Mazdo v to zgodbo mešat je pa itak nesmisleno...)
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
pogrelo me je, ker to ni realno 40 do 50 km/h vozit 30 ur
In da to še objavijo kot nek dosežek - če bi bil jaz v nadzornem odboru lastništva podjetja bi se zjokal pri takem testu
mešat pečjakovo mazdo - OK, samo če ekipca z vasi zmore, potemtakem veš, kam merim
treba je tavelike zbrcat, da se zbudijo - upam, da je dieselgate afera kaj pripomogla k temu

to je zavajanje potencialnih kupcev in uporabnikov, če mene vprašaš!
enako, kot se je pred leti s PD motorji TDI tekmovalo po SLO, kdo naredi manjšo porabo: pa smo peljali od Integral Jesenice do Mojstrane in nazaj na hlape, prosti tek :D
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Hondi pravi:
mešat pečjakovo mazdo - OK, samo če ekipca z vasi zmore, potemtakem veš, kam merim
Mešati one time special project za navdušence z velikoserijsko (no, skoraj
grin1.gif
.
Samo en vidik: me zanima, kaj bi se zgodilo, če bi na Pečjakovi Mazdi izvedli en crash test.

Sicer je pa po mojem mnenju test čisto korektno napisan, tudi vse robni pogoji (vožnja med 40 in 50km/h, itd.), tako da nikakor ne zavaja ali karkoli drugega. Če si pa butelj (ne mislim nate) in te bombastičen naslov neznanstvenega testa premami v nakup Bolta, ti pa itak ni več pomoči.
grin1.gif
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Hondi pravi:
pogrelo me je, ker to ni realno 40 do 50 km/h vozit 30 ur
In da to še objavijo kot nek dosežek - če bi bil jaz v nadzornem odboru lastništva podjetja bi se zjokal pri takem testu

to je zavajanje potencialnih kupcev in uporabnikov, če mene vprašaš!

Nikjer niti ne piše,da je taka vožnja realna ali vsakodnevna,pa lepo piše da so zaradi čimvečjega dosega vozili 40 do 50 km/,zato tud slučajno ne gre za nobeno zavajanje!
Drugače je pa bilo že večkrat napisano,koliko Ampera-e doseže pri normalni vožnji:
- cca. 500 km pri mešani zelo umirjeni vožnji
- cca.400 km pri običajni vsakodnevni mešani vožnji
- cca. 300 km po AC (okoli 130 km/h oz.po omejitvah)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.295
6.528
113
Zanimivo, res.

ali ljudje ne razumejo Volta al kaj bi bil razlog. Ampak ko jaz vsem razložim kak deluje so bolj kot ne "wow, a to obstaja".
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
zakaj bi mogo volta razumet, če je bencin poceni in lahko voziš v8 stroj ali pa nekaj drugega preko 3l.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.838
3.860
113
Zakaj bi vozil v električnem vozilu smrdljiv bencinski (mini) tank in smrdljiv motor z notranjim zgorevanjem z vsemi stroški in problemi, ki jih to prinaša če lahko namesto tega peljem 3.5x več baterij?

Meni je logika povsem razumljiva. Z battery packom kot ga ima in možnostjo hitrega polnjenja je Bolt čisti zmagovalec napram Voltu ..
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.295
6.528
113
Zato ker delaš dnevno 99% časa 60km, enkrat leto ko greš na hrvaško pa pač rabiš ICE. Če pa bi imel baterij not za 500km, pa bi vozil zraven 300kg čisto nepotrebne teže, če ne več?

Ali pa če kje obstaneš v gužvi, mi zadnič sodelavka razlagala kako so z Leafom ostali brez štroma, ker so naleteli na prometno, morali it dol iz AC, zima je bila, torej klima na polno, etc. Tu ti tudi Tesla potem ne pomaga.

Ampak...vsakemu svoje.