Opel Ampera/Chevrolet Volt

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
No pač, mislil sem, da če je možno pognati agregat da laufa vedno in se baterije nič ne porablja. Pol bi recimo pri 50kmh to delal, pa raje za potem šparal štrom, kjer se poraba agregata dvigne nad 6? Pa ne si mislit da se tega človek prenasiti, ker včasih je tak način upravljanja edino opravilo ki ga človek počne, ko se dnevno vijuga sem ter tja
smile-1.gif


Po neki logiki bi zaradi boljšega izkoristka bila poraba glede na primerljivi avto nižja za toliko %?

Ne razumem zakaj tolk kompliciraš okoli te porabe pri 50 km/h? Kolikokrat na leto boš pa to res rabil pri avtu,ki ima EV doseg 60 do 80 km?
sprasujem se.gif


Z Ampero se boš itak vozil najmanj 95% v EV načinu brez porabljene kapljice bencina,še posebej ti,ki ne delaš ravno relacij Slo-Nemčija...za primere,ko boš ostal s prazno baterijo oz.boš to ohranjal na enakem SOC pa lahko približno računaš porabo kot če bi vozil recimo neko Astro z 1,6 bencinskim motorjem.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Kater avto pri konstantni voznji 50 pozre vec kot tri litre je dalec od eco.
Eco je zame tisti ki pozre manj kot 2.
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.334
759
113
Citat:
Uporabnik Gasper008 pravi:
Glej EPA številke za porabo v hibridnem načinu, Andy bo sicer trdil, da je poraba veliko manjša, torej še toliko bolje, če je to res.

EPA v hibridnem načinu je:
35 MPG City - 6,7 l/100 km.
40 MPG Highway - 5,8 l/100 km.
37 MPG to je 6,3 l/100 km.

Najbolj smotrno je bencinski motor uporabljat za AC ali tekočo relacijsko vožnjo, za mesto pa šparaš elektriko.

Bom pa še jaz malo trdil, da ne bo samo andy... iz Nizozemske do Slovenije (prevzel s prazno baterijo) poraba 5,9/100km. Vožnja po omejitvah, se pravi med 100-130, občasno manj zaradi del na cesti... Iz prve roke, ne iz razpredelnice.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Torej sta oba potrdila, da je EPA highway zelo točen podatek, če bencin uporabljaš za AC in elektriko povsod drugod.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.334
759
113
To je bilo 1100km v kosu, ustavljanje samo za tankanje. Če bi za vsak rezervoar bencina napolnil še baterijo, bi bila poraba 1,2-1,5l manjša...
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.334
759
113
Kombinirana poraba pa 31.5 litra za 10680km...
Se pravi trdim tudi jaz, da je poraba veliko manjša kot trdi tvoja razpredelnica. Pa se ni polnila nikjer drugje, kot na domači vtičnici.
 
Nazadnje urejeno:

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Moja razpredelnica je izključno za hibridni način, torej brez kakršne koli vtičnice. Koliko ti vtičnica zbije porabo bencina si pa lahko vsak sam oceni.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.334
759
113
Ja nič, piši oplu, da vtičnico umaknejo, ker imaš ti razpredelnico brez nje...
Se pravi, če bi imel avto s štirimi prestavami, potem bi moral imeti tudi razpredelnico za vse ostale avtomobile in porabo v max četrti prestavi?
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Ne vem a si neumen ali se samo delaš neumnega, mogoče si pa samo malo pozabljiv, odgovarjal sem darjanu, ki ima pač problem da ne bo mogel vsega prevozit na štrom in smo mu lepo vsi trije (Ti, Andy in jaz) povedali kaj lahko pričakuje od hibridne vožnje.

Res ne vem kaj te je sedaj tako razpalilo?
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
No,je pa dejstvo,da Darjan bi v Amperi največ 3x na leto vklopil bencinski motor za tistih nekaj deset kilometrov,in je zadeva tako rekoč življenskega pomena,ali takrat avto porabi 5,7 ali 6,3 litra na 100 km...ker da ti zaradi tega na koncu leta zmanjka pa 2 pira je res zajebano
evil.gif
 

torentino

Majstr
8. sep 2009
374
311
63
Ne bi o tem
Moja se obnaša pa takole:
zjutraj spust 15km iz 800nm na 100nm, nato 23 km AC po ravnini več ali manj, do cilja porabim med 2,5 do 3KWh. Nazaj v hold načinu po AC cirka 15km( toliko, da porabi liter benza) nato 8 km na baterijo, sledi vzpon iz 100nm na 800nm 15 km na baterijo. Na cilj pridem z 0 do 0,3 KWh rezerve, če ravno ne kažem kakemu dizelašu pospeškov v klanec. Pozimi je zadeva za isto progo cca 1 liter bencina bolj potratna. Zjutraj me heca, ker je polna baterija in brez veze nucam zavore, pa občutek imam, da kar sama občasno pospešuje, ker bi rada pridobila prostor v bat., za regenerirano energijo. Super programček na androidu je My volt, ki ti kaže dosti zanimivih stvari o porabi vKW, regeneraciji, lahko ga tudi nastaviš, da ti piska, ko uporabi fizične zavore. Kaže tudi kako hladi in ogreva baterijo itd..
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
To pa se ne da nastaviti, da jo napolniš čez noč samo do xy % kapacitete? Vedno polni "do konca"?

PS, ne mislim če bi zadevo reševal od oka z nekim timerjem na vtičnico, ampak da sam avto omogoča kaj takega
 

torentino

Majstr
8. sep 2009
374
311
63
Ne bi o tem
Lahko mu vpišeš za vsak dan uro, kdaj boš štartal in potem začne polniti toliko ur prej. Tako ga lahko prevaraš in greš na pot z nepolno baterijo. V tistih 15 km spusta napolni nekje med 1 in 1,3 KWh. Ampak dokler ne napolni do konca na polnilec, ne smatra za nov polnilni ciklus ampak za dopolnjevanje, vsaj kar sem razumel.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Tudi napolnjena Ampera ima se vedno nekaj rezerve za spust, preden neha regenerirati. Te rezerve je cca 200-300Wh oz 2.5% SOC.
Torej, ce je polno napolnjena baterija pri 89% SOC to pomeni, da ima se rezerve do cca 91.6% SOC.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik torentino pravi:
Moja se obnaša pa takole:
zjutraj spust 15km iz 800nm na 100nm, nato 23 km AC po ravnini več ali manj, do cilja porabim med 2,5 do 3KWh. Nazaj v hold načinu po AC cirka 15km( toliko, da porabi liter benza) nato 8 km na baterijo, sledi vzpon iz 100nm na 800nm 15 km na baterijo. Na cilj pridem z 0 do 0,3 KWh rezerve, če ravno ne kažem kakemu dizelašu pospeškov v klanec. Pozimi je zadeva za isto progo cca 1 liter bencina bolj potratna. Zjutraj me heca, ker je polna baterija in brez veze nucam zavore, pa občutek imam, da kar sama občasno pospešuje, ker bi rada pridobila prostor v bat., za regenerirano energijo.

Zakaj pa greš zjutraj na pot s polno baterijo,glede na to da se takoj spustiš za 700 metrov?
Čisto nepotrebno in nesmiselno,da jo polniš do 100% in nato uporabljaš zavore...polni jo do cca.80%,in boš imel cel spust regeneracijo + še vedno boš z lahkoto prišel samo na baterijo do službe! V čem je problem?
 
Nazadnje urejeno:

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Kot je obrazložil ,da ne moreš na enostaven način avtu povedat naj napolne samo do 80%. Poleg tega ti to ne gre v neko statistiko kot "full charge", sicer ne vem zakaj bi te to motilo, ampak je to omenjal.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Citat:
Uporabnik torentino pravi:
Lahko mu vpišeš za vsak dan uro, kdaj boš štartal in potem začne polniti toliko ur prej. Tako ga lahko prevaraš in greš na pot z nepolno baterijo. V tistih 15 km spusta napolni nekje med 1 in 1,3 KWh. Ampak dokler ne napolni do konca na polnilec, ne smatra za nov polnilni ciklus ampak za dopolnjevanje, vsaj kar sem razumel.

To ni nič hudega. Edino, kar se pri tem zgodi je, da se zresetira števec za kWh na sredinskem displayu (si ti pač ne bo).

Nastavi zakasnjeno polnjenje, da npr. konča ob 6:30, ti pa greš v službo ob 6:00 (zadnjih 15 minut balansira celice, tako da gre takrat notri minimalno energije).
Recimo za vikende pa pusti, da napolni do konca, da imajo celice možnost balansiranja.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
A slučajno veš,a bi bilo za batarijo slabo (na splošno pri EV-jih,ne samo pri Amperi),če bi jo konstantno vsak dan polnil samo do npr.90%,ne pa do konca?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Prejšnji mesec sem imel letni redni servis. Narejenih imam 131.000km (90% EV - na elektriko, 10% HEV - hibrid).
Stanje Lifetime porabe na servisu je bilo 0.57l/100km.

Poleg check-up-a sem dal zamenjati še filter kabine z MAHLE-jevim (hvala Hondi!), zgornji okvir okna za polnjenje je sedaj na 89.9% (ko je bila nova je bil na 85.9%), kar pomeni, da je uporabna kapaciteta (neto) še vedno enaka kot pri novi, le da v bruto kapaciteto poseže za dodatnih 4%, kar je pri 130.000km zelo dobro.
Serviserjev za Ampero ravno na domenjen dan ni bilo (eden je bil na dopustu, drugi je zbolel), tako da je na njej delal redni mehanik. Ko je dvignil avto je rekel: 'Vi ste pa menjali sprednje diske!'. Sem rekel ne, samo manšeto, ki mi je leto ali dve nazaj skozi eno luknjico spuščala mast.
Je rekel, da ne more verjeti, da so diski kot novi. Pregledal je podvozje, je rekel, da je kot novo, vitalne dele je zaščitil z enim sprejem (WURTH), v rezervoar za hladilno tekočine baterije je dodal cca 1dcl DexCool-a.

Avto dela in to zanesljivo.