Opel Ampera/Chevrolet Volt

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Okvirno 13 centov na km, za točno pa vidiš ob prodaji
wink-1.gif
.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Žal ne, ker nimam časa se ukvarjat s ''tečnobami'', ki začnejo potem uveljavljat svojo resnico.
Je pa v tej ceni popolnoma vse, vključno z izgubo vrednosti.
Takšnega TCO-ja ne moreš doseči z novim avtomobilom, razen, če ga imaš morda 7+ let, pa še to je odvisno od več dejavnikov. Podoben TCO sem imel tudi pri prejšnjih dveh avtomobilih.
 
Nazadnje urejeno:

mr_

Guru
20. sep 2007
8.924
2.402
113
Citat:
Uporabnik Frenki_Frenk pravi:
Lahko prosim malo bolj razčeniš tvojo računico.

T je za total. Torej vse kar si zmetal v avto, delis s kilometri. K prodas, imas vse cifre na papirju. Res ne rabis podrobne razlage.
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.343
455
83
Men se tudi od vseh hibridov ampera še najbolj dopade. Škoda res, ker se ni "prijela". Me pa zanima, kako bi se primerjala hyundajem ioniqom? Imel sem celo enkrat čast jo voziti, samo žal me takrat hibridi niso bili zanimivi, da bi se bolj poglabljal v avto
frown-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Vseeno je govora o znesku 35k, za ta denar že dobiš pošten avto, verjetno zato
smile-1.gif


Rabljena pa je že druga zgodba, tudi jaz bi jo nabavil če ne bi imel jebe s priklopom v bloku.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Nobenega rizika. Sem že dostikrat polnil v dežju, tudi čez noč, na odprtem. Ni nobenega problema.

Sta vtikač in vtičnica v avto narejena tako, da se tesno prilegata, poleg tega pa vtikač s svojim zunanjim ovojem gre čez vtičnico, vtičnice na avtu pa so malo nagnjene navzgoraj, tako da bi morala iti voda čez 'objem' vtikača, med tesnim prileganjem vtkača in vtičnice navzgor in potem se šele pride do pinov.
Imajo pa avti in EVSE tudi v tem primeru zaščito, da takoj preneha polniti.

 

torentino

Majstr
8. sep 2009
376
311
63
Ne bi o tem
Jee, kupil Ampero
cheer.gif
. Prevzel z baterijo, ki je kazala 26km, po 12km in 700m višinske razlike je vžgala motor.Skoraj sem se usral, ko je stvar zatulila.Doma priklopil v prvo vtičnico, polnilec pokazal 4 zelene lučke poblendal še z zgornjima dvema zeleno, nato se je utrmal in sta zgornji dve začeli utripati rdeče. Mašina je rekla na displeyu, da ne more polnit. Prebrskal malo USA forumov, kjer so razložili, da to pomeni, da nimaš ozemljitve. Podrl vtičnico in je res imela ničenje. Vtaknil v eno updated vtičnico preko 20m podaljška in mašina je potrobila in vžgala zeleno na armaturni.
Sosedje so imeli late night show, ko sem letal z baterijo okrog bajte in vlekel kable. Pomoje jim ne bom prodal hibridnih pogonov in napredka
uf-1.gif
 

torentino

Majstr
8. sep 2009
376
311
63
Ne bi o tem
Naredil v nedeljo 73km na štrom, brskal kako uro po menujih, bluetooth se je povezal na mojega kitajca (Redmi note 3), ko pritisnem tipko slušalke na volanu, mi ena teta nekaj pridiga po zvočniku.
Za kao premium avto je navigacija truplo, moja ima le države Beneluxa in Uk, je možno naložiti kaj sodobnejšega?Niti nič ne pokaže, le pušcico na belem polju. Boo?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Citat:
Uporabnik torentino pravi:
Za kao premium avto je navigacija truplo, moja ima le države Beneluxa in Uk, je možno naložiti kaj sodobnejšega?Niti nič ne pokaže, le pušcico na belem polju. Boo?

Zato pa nisem doplačal navigacije, ko sem kupoval Ampero. Slovenije nima notri.

Itak imam svojo brezplačno navigacijo na telefonu: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.waze

Waze je tudi dober, ker si hkrati z brezplačno navigacijo, uporabniki tudi delimo cestna obvestila, radarje,...
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.286
350
83
Ja, to je pač slaba stran teh nemodularnih infotainment sistemov v avtomobilih. Zadeva je žal obsolete v roku parih let in jo šišne vsak mobilec za 200 eur. 73 km na štrom, bemtiš, to pokrije celo mojo pot v službo in nazaj. Jaz jih tudi resno gledam zadnje čase, tele belgijske ponudbe so že zelo mamljive. Najde se tudi kakšna z okoli 100k km... A bi bil pripravljen kdo kdaj za kak kafe, da si zadevo pogledam malo pobliže? Zanima me predvsem kako se ta menjalnik obnaša, kako je avto glasen, ko deluje bencinski motor, kako se avto obnaša pri avtocestnih hitrostih itd... Kako bo z dobavljivostjo rezervnih delov sedaj, ko se chevrolet umika iz Evrope?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Drugače pa imam Ampero 4.5 leta, narejenih 124.000km in avto je res zanesljiv, razen ene inženirske napaka elektronske ključavnice volana, katere quick fix sem tudi že napisal in tudi forumašem, ki se jim je to zgodilo, sem že pomagal preko telefona. Zgodi pa se v provprečju 1x na dve leti, rešitev pa je za 5 minut dela - toliko da pravo varovalko potegneš ven in daš nazaj notri.
Si to že kje opisal bolj natančno za kaj gre?
In pa kaj je bilo točno takrat, ko ti je Ampera obstala v garaži? Je bilo to to ali kaj drugega? Je bilo popravilo garancijsko? Kakšen bi bil sicer okviren strošek?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Seveda sem. Nekje v tej temi, ko se mi je to dogajalo. Išči datum nekje pozimi 2013/2014. Od takrat sta tudi ta dva moja video posnetka (Published on Jan 31, 2014):