2017 Kia Niro Hybrid

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.256
6.521
113
To je "klasični" hibrid, baterija čisto mala, na voljo zgolj za nekaj km.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Da uporablja tisti pogonski motor, ki je v tistem trenutku najbolj optimalen za uporabo, hkrati ujame še drugače izgubljeno energijo zaviranja in spuščanja po klancu, v primeru večje potrebe po moči, pa lahko oba pogonska sklopa skupaj dajeta moč.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Skratka kompliciran in drag ustroj, ki ni ne eno, ne drugo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.256
6.521
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
V čem je pol fora hibrida?

Cca 30% manjša poraba v mestu, kjer je veliko stop n go.

na AC skoraj nič, oz še lahko slabša poraba, ker je avto 200-300kg težji.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Električni so mi kul in logična zadeva, tole vmes pa je kr nekaj.
Ma sosed priusa pa je rekel, da se lahko pelje 7km z njim na štrom oziroma za iz garaže
smile-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Saj pri speljevanju... pa pri zelo pocasni voznji deluje samo na baterijo...ampak se dokaj hitro vklopi tudi motor, ker zmanjka moci v bateriji ...
smile-1.gif
... se pa to komaj cuti, kdaj se zazene se motor ...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.256
6.521
113
Jaz imam tudi hibrida, in gre še manj, ene 3km. Je pa res da imam posledično 4x4, kar tudi ni švoh, če se rabi.

Pač odvisno kaj iščeš, jaz sem sicer vzel zaradi videza avta, ker ni bilo opcije brez elektrike. Mi pa ni žal, ker je kul gadget in me avto po 2 mesecih še vedno zanima, drugače me po 1 tednu že mine in bi imel novega
smile-1.gif


"čisti" Ev pa je dandanes jeba. Ker ni modela, ki je zanimiv iz vseh vidikov, torej da bi bil "avto" in ne jajčka, ter da bi imel dolgi doseg. Potencialno pride v poštev ampera, ampak nove verzije še ni v EU in vprašanje če bo. Imeti cliota na baterija pa me ne zanima.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Električni so mi kul in logična zadeva, tole vmes pa je kr nekaj.
Ma sosed priusa pa je rekel, da se lahko pelje 7km z njim na štrom oziroma za iz garaže
smile-1.gif

7 km s Priusom lahko samo sanja.

Pozabil si da tisti sosed verjetno živi na vrhu kakšnega visokega hriba...z Vršiča do Kr.Gore bi naredil tudi 12 do 15 km,preden bi se mu motor vklopil
cool-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik uncle_sam pravi:
Niro in Ioniq nimata brezstopenjskega menjalnika ane? "Klasična" avtomatika?

Niro nima brezstopenjskega menjalnika (za Ioniq ne vem) ... Tisti brezstopenjski pri Priusu ali C-HR me je precej razocaral... Tale v Niru se mi zdi precej bolj uglajen... ceprav pri nizkih hitrostih je bilo cutiti nekaksno rahlo cukanje ... vsaj ce ga primerjam s tistim avtomatskim menjalnikom, ki ga imam v Mazdi 6 ...
 

Bakki33

Fizikalc
8. dec 2007
415
60
28
Vozil sem ioniq... ima dvosklopčnio sklopko. Elektrika pomika med speljevanjem (če je je dovolj v bateriji), parkiranjem, pomoč med vožnjo ni čutiti, prav tako ne zagona ali izklopa bencinskega motorja. Opazuješ le na prikazovalniku. Vse je uglajeno, motorni vrtljaji kot v normalnem avtu. Ko prestaviš menjalnik v S, vrtljaji lepo poskočijo, motor malce odzivnejši, osvetlitev armaturke v bolj živih barvah.

Zanimiv avto... vendar bom počakal na plug-in verzijo
smile-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Nima Niro DCT?

Nevem kaj je DCT ... vem, da nima takega kot Prius ali C-HR (tadva sem vozil) ... in vem, da je mozno rocno prestavljanje , kar pri Priusu ni mozno ... Tudi na zaslonu je prikazano v kateri brzini imas, ko prestavis na rocni nacin...
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Skratka kompliciran in drag ustroj, ki ni ne eno, ne drugo.

Na koncu šteje vedno samo to kaj dobiš za nek denar. Cene bencin hibridov se približujejo ceni dizlov (oz. dizli se dražijo).

Dodaten električni pogon pa ni nujno, da pomeni večjo kompleksnost, z večjim elektro motorjem se nekaterih mehanskih komponent lahko znebiš. Je pa več vrst hibridov, vsaka firma ima svoj recept ali celo več različnih.

Je pa tako da klasični hibrid ima še vedno samo en vir energije, tako da tu je težko govoriti o nekih alternativnih pogonih, alternativni bo samo toliko časa dokler ne bo mainstream, težko bi govoril da je Toyotin hibrid alternativni, saj na leto prodajo 1.4 milijona hibridov.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Uglajen? Ne ga srat.
smile-1.gif

Težava je samo v tem, da ste vajeni klasičnih ročnih menjalnikov in pričakujete isti odziv.
CVT ima pa pač drugačnega - zveznega. In nekaj kar se navadiš. Noga z gasa, pa ni nobenega zaganjanja.
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Uglajen? Ne ga srat.
smile-1.gif

Težava je samo v tem, da ste vajeni klasičnih ročnih menjalnikov in pričakujete isti odziv.
CVT ima pa pač drugačnega - zveznega. In nekaj kar se navadiš. Noga z gasa, pa ni nobenega zaganjanja.

S temle se ne strinjam... ker tudi ko sem recimo imel pri C-HR vkljucen aktivni tempomat... je avto sam pospeseval na tak nacin, da vse tuli... saj zato me je to zmotilo... ce bi avto sam pospeseval kaj drugace... Pa je bilo mogoce celo bolje, ko sem sam malo bolj nezno in pocasi pritiskal na stopalko za plin pri pospesevanju... ampak to se mi zdi cudno, da moras ob vsej tej avtomatiki sam paziti, kako pritiskas na pedal...
wink-1.gif
...