Renault ZOE 41 kWh

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.096
6.480
113
Saj na sami polnilnici tudi piše, da se moraš identificirat
smile-1.gif


vsaj nekaj dobrega, kar se tiče našega elektra. Pa tudi ko se pokvari kar hitro uredijo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
In v kakšnem času potem to nafila? Ker lokacija je "uber" zanimiva, lahko grem na kavo v Petrol (potem sem na ceni polnjenja doma
wink-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kaj pa naj tam počnem?
wink-1.gif


Ima tudi Lidln nasproti Qlandije.

Bo šel avto kar v garažo pa na celonočno polnjenje.

Hvala za trud.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.096
6.480
113
Lidl nasproti Q ni tako hitra polnilnica...

Garaža je najbolj praktična, itak.

No..imaš še pri FERIju, pa pač zvečer pelješ deco v mesto gledat lučke
smile-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ravnokar sem se vrnil s "testne vožnje" iz MB na Areh. Startal sem s cca 60 km dosega od doma in do križišča Belvi-Areh mi je doseg padel na 20 km, zato sem se "usral" in obrnil. Dolgrede zaviranje z mašino (filanje) deluje tako dobro, da sem moral skoz po malem tiščat pedal za gas, da se nisem ustavil, in v Hočah sem imel spet 31 km dosega. Doma na Pobrežju pa kak km manj.

Torej kar se mene tiče je zame ta prva generacija ZOEja s psihološkega vidika neuporabna. Čeprav mi logika pravi, da je elektrike dovolj, postanem pod 30km dosega "živčen" in obračam proti domu.

Drugače avto ni napačen, sicer cenena armatura in vse ostalo ni na nivoju avta za 20T€ (z baterijo).

Doma pravi, da bo za 70% baterije rabil 12 ur.
frown-1.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Jaz postanem živčen, ko se mi na dizlu pojavi znak za manj kot 100km dosega.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Jaz postanem živčen, ko se mi na dizlu pojavi znak za manj kot 100km dosega.
Hehe, jaz sem svoje čase delal še 150km po tistem, ko mi je doseg padel na 0km.
hysterical-1.gif

No, kakorkoli elektro avto itak ni za vsakega. Pač moraš pogledat kakšne vožnje imaš, škoda pa, da ni McGyver dobil nafilan nadomestni avto, bi bila izkušnja z elektro vozilom takoj bistveno drugačna. Jaz bi tukaj prodajalca za jajca obesil, če bi bil njegov šef.

Kakorkoli darjan: hm, torej če te prav razumem, bi se moral elektro avtu jaz prilagajat in iskati ''početje za zabijanje časa'', da se mi nafila. Hm. Če bi to moral delat, ga raje na mestu polijem z bencinom (kaj čem, elektrika pač ne gori
grin1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.096
6.480
113
Narobe razumeš, EV se mora kupiti prvotno za polnjenje doma, polnenje zunaj je samo luxus, oz potreba, ko se gre na morje. Opcija je še urediti si polnjenje v službi.

Ali pa takšnega z REXom.

Meni pri ICE ni bil problem it tudi do 20km preostalega dosega, ker sem vedel, da bom takoj prišel na vrsto na pumpi, takoj natočil in takoj šel naprej. Pri EV se ne bi upal tako igrati.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Jaz postanem živčen, ko se mi na dizlu pojavi znak za manj kot 100km dosega.
Hehe, jaz sem svoje čase delal še 150km po tistem, ko mi je doseg padel na 0km.
hysterical-1.gif

No, kakorkoli elektro avto itak ni za vsakega. Pač moraš pogledat kakšne vožnje imaš, škoda pa, da ni McGyver dobil nafilan nadomestni avto, bi bila izkušnja z elektro vozilom takoj bistveno drugačna. Jaz bi tukaj prodajalca za jajca obesil, če bi bil njegov šef.

Kakorkoli darjan: hm, torej če te prav razumem, bi se moral elektro avtu jaz prilagajat in iskati ''početje za zabijanje časa'', da se mi nafila. Hm. Če bi to moral delat, ga raje na mestu polijem z bencinom (kaj čem, elektrika pač ne gori
grin1.gif

Najprej, da pojasnim: za ZOEja sem se dogovoril pred 10 dnevi po telefonu, danes zjutraj so mi hoteli dat Megane-a pa sem rekel kaj pa ZOE? So rekli, da verjetno ne bo šlo, pa da je treba šefa vprašat, no in šef je odobril. Da je več kot pol prazna baterija sem vedel in ga vseeno prevzel, saj sem šel v službo in ga tam lahko filam - žal bolj počasi.

Če bi imel polno baterijo bi pa šel verjetno na malo daljši izlet, kar pa vseeno nebi spremenilo dejstva, da v zimskih pogojih po prevoženih 20 km, pade kapaciteta baterije oz. domet za 30km.
Verjetno bi se nov ZOE s 400 km teoretičnega dometa bolje izkazal, ampak glede na moje vožnje in rang avta, ki ga sedaj vozim, porabo in njegovo vrednost, ni nobene logične matematike, da bi šel v menjavo.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
Gledat kaj kaže dpseg je itak mimo, problem je, ker se pri nekaterih EV na žalost ne da gledat % baterije ...
Ker doseg niha gor in dol, ko se pa malo navadiš gledat %, pa ti je takoj jasno, kakm prideš in kam ne.
Na koncu se z 20% baterije hladnokrvno pelješ mimo polnilne postaje ... Če bi pa pisalo 40 km dosega, bi se pa sekiral ...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.096
6.480
113
Hm, no ja, saj točnega % res ne rabiš, ampak neka skala pa skoraj mora biti, ali niti tega nimajo?
 

urosvrunc

Pripravnik
20. jun 2012
271
15
18
Samo zanima me, kakšna je poanta električnega avta, če te pride najem baterije za 7500km/letno 828 eura, kar je bistveno dražje kot bi se vozil z dizlom in tudi z bencinarjem....mogoče, da iščeš čez dan polnilnice po sloveniji
confused-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Hm, no ja, saj točnega % res ne rabiš, ampak neka skala pa skoraj mora biti, ali niti tega nimajo?
Pa upam da je ta % realen. Da ni tako kot pri mobitelih ko je enkrat skurjena baterija in na zacetku se nekaj casa drzi, potem pa ko pride na 10,20 al pa celo 30% pa samo.mrkne..... Zna biti zanimivo kaj takega pri teh avtih.
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Citat:
Uporabnik urosvrunc pravi:
Samo zanima me, kakšna je poanta električnega avta, če te pride najem baterije za 7500km/letno 828 eura, kar je bistveno dražje kot bi se vozil z dizlom in tudi z bencinarjem....mogoče, da iščeš čez dan polnilnice po sloveniji
confused-1.gif

Poanta je v tem, da ne izdelajo dovolj avtov, da bi jih prodajali poceni in s poceni najemom, če lahko vse prodajo po tem poslovnem modelu potem je to pač samo dobro za Renault. Dobrodošel v svetu kapitalizma.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.096
6.480
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Hm, no ja, saj točnega % res ne rabiš, ampak neka skala pa skoraj mora biti, ali niti tega nimajo?
Pa upam da je ta % realen. Da ni tako kot pri mobitelih ko je enkrat skurjena baterija in na zacetku se nekaj casa drzi, potem pa ko pride na 10,20 al pa celo 30% pa samo.mrkne..... Zna biti zanimivo kaj takega pri teh avtih.
bonk.gif

Zaenkrat je bilo realno, sem prišel že na cilj s par % "v tanku"
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik urosvrunc pravi:
Samo zanima me, kakšna je poanta električnega avta, če te pride najem baterije za 7500km/letno 828 eura, kar je bistveno dražje kot bi se vozil z dizlom in tudi z bencinarjem....mogoče, da iščeš čez dan polnilnice po sloveniji
confused-1.gif

Saj lahko kupiš baterijo takoj, pa se potem voziš "zastonj", če misliš, da je tako ceneje. Računice proti dizlu/bencinu ni v nobenem primeru.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.096
6.480
113
Računica je če kupiš rabljenega. Nov EV še dolgo ne bo roi+ kar se tiče goriva
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Najprej, da pojasnim: za ZOEja sem se dogovoril pred 10 dnevi po telefonu, danes zjutraj so mi hoteli dat Megane-a pa sem rekel kaj pa ZOE? So rekli, da verjetno ne bo šlo, pa da je treba šefa vprašat, no in šef je odobril. Da je več kot pol prazna baterija sem vedel in ga vseeno prevzel, saj sem šel v službo in ga tam lahko filam - žal bolj počasi.

Če bi imel polno baterijo bi pa šel verjetno na malo daljši izlet, kar pa vseeno nebi spremenilo dejstva, da v zimskih pogojih po prevoženih 20 km, pade kapaciteta baterije oz. domet za 30km.
Verjetno bi se nov ZOE s 400 km teoretičnega dometa bolje izkazal, ampak glede na moje vožnje in rang avta, ki ga sedaj vozim, porabo in njegovo vrednost, ni nobene logične matematike, da bi šel v menjavo.
Ni treba pojasnil. Servis oz. odgovorna oseba je zajeb... na polno (sodeč po tvojem pisanju dvakrat). S tem ti je takoj privoščil mrzlico dosega in to popolnoma brez potrebe.
To je isto kot butli od prodajalcev dajo nekomu, ki še v življenju ni vozil avtomatika, da gre sam na testno. Itak se bo na prvem ali drugem križišču nalimal na prednje steklo, če bo imel srečo, ne bo povzročil prometne. In potem slišiš zgodbice (ja, dejansko), da je avtomatik nevaren. In tak se bo samo obrnil in ne bo več hotel niti slišati za avtomatika.