2017 Chrysler Pacifica Hybrid

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Večji motor pod obremenitvijo nima nič večje porabe od manjšega motorja, pri hibridu se večji motor manj pozna tudi pri nizkih obremenitvah, ker pri teh nizkih obremenitvah ponavadi miruje in gre na elektriko.

Če se zmislim številke zaradi primera:
2.5L motor ima sweet spot učinkovitosti če daje od sebe 15-70 kW (pri primernih obratih)
3.6L motor ima sweet spot učinkovitosti če od sebe daje 20-90 kW

Če se za 130 kmh v minivanu potrebujemo 30-40 kW, bo pri stalni hitrosti na ravnini poraba obeh motorjev enaka.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.912
2.366
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik ginek pravi:
Težko bo. Ne pomnim, da bi kdaj zares umaknili kakšen davek (ker potem je potrebno nekje nadomestit "izgubo"). Tudi dvig DDVja naj bi bil samo začasen, pa še kar traja. (Japonci in Američani mi nikoli ne verjamejo kako je lahko sales tax 22%)

Dejansko so že po prvem letu po uvedbi tega bebavega davka ugotovili, da so pri cestnini pokasirali manj, kot pred uvedbo. Ljudje v veliki meri enostavno niso več registrirali avtomobilov z večjimi motorji, še manj pa kupovali nove.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.912
2.366
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik darjan pravi:

Še vedno trdim da ta avto, v 100% ICE načinu, žre okoli 15l. Ne vem če obstaja teoretični način, da bi imel manj, tu pač ni možno doseči višjih energetskih izkoristkov.

Takšni vsevedi brihtolini me vedno zabavajo.
hysterical-1.gif


Vozim 25 let star avto z zastarelim 4.9l motorjem, ki čez lužo velja za bolj potratnega. Poraba cca 14l/100km po avtocesti pri 130km/h. Ne pametuj o stvareh, ki ti niso jasne.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
No saj avtek je vsekakor zanimiv, brez pardona, ampak zavajanje okoli HW porabe je pa krneke.

Še vedno trdim da ta avto, v 100% ICE načinu, žre okoli 15l. Ne vem če obstaja teoretični način, da bi imel manj, tu pač ni možno doseči višjih energetskih izkoristkov.

Glede na to, da ima po EPA 7,4 v hibirdnem načinu (torej ko je glavna PHEV baterija prazna), se motiš ...
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Na papirju izgleda res super, veliko prostora, fajn pogon.

Rad bi ga preizkusil. Mogoče čez ene tri leta v Sloveniji. Jaz sem že decembra spraševal Avto-Triglav, če ga lahko kakorkoli uvozijo ali je samo za ZDA. Začuda so se celo javili (poklicali nazaj), da so preverili kaj točno mislim. A pri tem je ostalo.

Tako sem pristal na dizel smrdljivcu Spacetourerju (pri katerem je navečja možna mašina majhen 2.0 dizel). No, čez tri leta bo ravno prav, da naredim staro za novo, če me Spacetourer res razočara.
smile-1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
dmv bo ubijal. tak da nevem če bo to za uvozit.
Poglej si zdajšne voyagerje 3.6. dobbiš za 20 jurjev taki avto da brezveze. samo ka če je pol 9k dmv-ja