''Jadranje'' EV-ja ali hibrida

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Nič ne zamerim, me pa zabava, da si v enem samem postu uspel sproducirat toliko bullshita.
grin1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik darko11 pravi:
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Sam imam klimo večinoma na off, ker je ne maram. Pri 30 stopinjah je to seveda težko in takrat pač gre poraba gor za tistih par deci...

Brez zamere, samo si res bolnik. Na leto na vrednosti avta zgubiš recimo 3k, prihraniš pa koliko 500 € goriva, ogrožaš ostale z vožnjo 100 po AC...
Če bi imel Cliota bi lahko živel neobremenjeno, pa komot delal dnevne ture do Minhna za razliko v ceni avta, servisov... Z vklopljeno klimo.
wink-1.gif
Sicer pa je svobodna izbira.

Koliko deci je razlike ? Na 3 decimalke prosim.
wink-1.gif

Ti resno primerjaš udobje vožnje v Superbu in Cliu?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Evo, dva dni, dve isti trasi Ljubljana - Celje - Ljubljana. 169km malo mesta, veliko AC in gradbišč. Danes sicer dež za nazaj, tako da je bila povprečna hitrost vseeno malenkost manjša.

Včeraj - 169km 5,7l/100km 95km/h povprečna (čas vožnje slabih 107 minut)
Danes - 169 km 6,6l/100km 104kmh/h povprečna - ko sem se ustavil pred bajto in slikal pri vžganem avtu je padla iz 105 na 104 (čas vožnje 97,5 min)

Torej 10 minut prišparanega pa 1,5 litra nafte porabljenega. Pa včeraj sem peljal tako, da pač nisem umrl od dolgčasa zraven, po AC okol 130-135 pa "jadranje". Aja pa klimo sem mel prižgano ker nisem fukjen.

To traso bom letos naredil kake 110 krat cca 18590km.

Prišparam z duhamorno vožnjo celih 200 eurov. Porabim pa 18 ur več. Še na minimalcu se mi skor nebi splačalo pazit....
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.931
2.414
113
Najbolj šparovno in hitro je dobit visok kombi ki gre 130-150 km/h in mu sledit na neki 'normalni' razdalji.
smile-1.gif
Prihranek zagotovljen.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Evo, dva dni, dve isti trasi Ljubljana - Celje - Ljubljana. 169km malo mesta, veliko AC in gradbišč. Danes sicer dež za nazaj, tako da je bila povprečna hitrost vseeno malenkost manjša.

Včeraj - 169km 5,7l/100km 95km/h povprečna (čas vožnje slabih 107 minut)
Danes - 169 km 6,6l/100km 104kmh/h povprečna - ko sem se ustavil pred bajto in slikal pri vžganem avtu je padla iz 105 na 104 (čas vožnje 97,5 min)

Torej 10 minut prišparanega pa 1,5 litra nafte porabljenega. Pa včeraj sem peljal tako, da pač nisem umrl od dolgčasa zraven, po AC okol 130-135 pa "jadranje". Aja pa klimo sem mel prižgano ker nisem fukjen.

To traso bom letos naredil kake 110 krat cca 18590km.

Prišparam z duhamorno vožnjo celih 200 eurov. Porabim pa 18 ur več. Še na minimalcu se mi skor nebi splačalo pazit....

Narobe gledaš - upoštevati moraš še privarčevano pri manjši obrabi ostalih sklopov.
grims-1.gif


In povečanju prometa in dobička lekarn zaradi večje količine prodanih Persenov in ostalih takih tabletk za pomiritev (ostalih voznikov seveda).
evil.gif


Da pa ne bo mtl skočil - vsak naj vozi kot mu odgovarja - ampak naj ne ovira drugih, ki bi se želeli peljati hitreje (posebej pa v okviru omejitev). In kolikor ga berem to tudi (več ali manj) počne.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.313
6.528
113
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Najbolj šparovno in hitro je dobit visok kombi ki gre 130-150 km/h in mu sledit na neki 'normalni' razdalji.
smile-1.gif
Prihranek zagotovljen.

Ma..tu pa potem moraš imeti velik fokus, da ne nabašeš, torej se ne splača
wink-1.gif
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.931
2.414
113
No, pa se nevarno zna bit.

Lani sem vec kot uro sel za enim slovakom s transporterjem iz Splita gor, 130 - 170 sva sla, seveda ne popolnoma v rit, z zelo spodobno razdaljo, ampak vseeno verjetno malo nevarno....fajn je k si bolj koncentriran, da si malo razbijes monotonost dolge voznje, poraba pa bi rekel tako kot da bi sel 100

vseeno pa ni to za pocet, k poci ni samo da se ne splaca je smrtno nevarno
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.313
6.528
113
Voziš se 150 pa ne bo monotono, ker moraš ful pazit na promet pri nas, padalci ipd...je takoj veselo
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.314
5.839
113
pri taščici
Cak, daj mi povej zakaj ogroza ostale z voznjo 100kmh po AC.

Meni se v gneci taka hitrost zdi "neumna"
Ali peljem v koridorju s kamioni. Kar me je strah ce ga imam "2m" za ritjo, ali pa pospesim na hitrost prehitevalnega pasu. Itak je redkokdaj visja od 120kmh (ob gneci)

Ko pa ni gnece, pa res ne vem v cem imas tezavo ga prehiteti.
confused-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.314
5.839
113
pri taščici
Vprasanje ce se tebi ne bi splačalo v ljubljani ziveti. Pa se komu drugemu.
"dve uri dnevno" si v avtu.
Je strosek goriva (10 evrov dnevno) pickin dim v tistih dveh urah. Kaj sele prihranek pri gorivu.
Ce bi dve uri vec delal, bi imel 10 evrov stroska manj (kje so se ostali stroski, gorivo ni niti pol stroska) pa vsaj 20 evrov prihodka vec (predvidevam glede na tvoj "poklic.
Torej 40 evrov na dan v žepu....

Da o tveganju za nesreco ne pisem.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Cak, daj mi povej zakaj ogroza ostale z voznjo 100kmh po AC.
Mah, to so budalaštine.
Mi še v življenju ni noben blendal in norel name (vsaj da bi se sedaj spomnil) pri moji hitrosti na AC-ju, ker gredo lepo po prehitevalnem (ali voznem, ja kjer je vozni pas za počasna vozila, sem običajno na njemu
grims-1.gif

Tisti, ki pa za računalnikom mislijo, da imajo problem z mano naj se pa raje zglasijo v kakšno institucijo, preden jim milijon šleparjev, ki se vozijo z 90 km/h po AC, glavo raznese.
grin1.gif


Je pa čisto razumljivo, kje tile napako delajo v svojem sklepanju.
Vsi si namreč ob mojem pisanju predstavljajo jajcanje po prehitevalnem pasu s 100 km/h in skakanje ven pred ostale, ki se vozijo po prehitevalnem pasu.
No, tega ne delam (bom še zadnjič napisal, ker se mi ne da več) in če prehitevam redkokdaj prehitevam šlepar s svojimi 100 km/h (samo v primeru, če daaaaaaaaaaaaaleč zadaj ni nikogar), sicer vedno pospešim in potem nazaj na vozni pas z ''jadranjem''
grims-1.gif
.
In to zgoraj je tudi en od razlogov zakaj se tako vozim. Ne doživim nobenih izsiljevanje, itd., na cilj pridem z vsemi živci, popolnoma neobremenjen in umirjen.
Sem parkrat moral ''podirati'' rekorde iz LJ v MB pa hvala lepa, ne bi več. Da niti ne govorim o nevarnosti zaradi Balkancev, ki se jim je... za vse, pa čeprav bi morali le malenkost spustiti plin, da bi bil mimo, ampak ne, on bo s svojimi 110 km/h lepo butnil na prehitevalni pas in ga ne briga za ostale. So se mi še par minut po koncu vožnje tresle roke.
grin1.gif

In ja, to je spet izjema in lahko malo bolj umirjeno kruzaš s 120 km/h, ampak tam te pa potem tovornjakarji uničijo, ker jih moraš stalno prehitevat in pazit na zadaj vozeče hitrejše.
Tako pa jaz s svojimi 100 km/h res zgubim tistih 5 minut ali kolikorkoli že, ampak pridem na cilj kot nov, na celi poti pa rabim prehiteti tista 2 šleparja, ki ju dohitim. Če se mi pa da, pa praktično nič ne izgubim časovno
grims-1.gif

V glavnem, zame sami plusi, pa še nasmejim se nekaterim komentarjem.
grin1.gif

Se pa tudi tukaj lepo kaže nestrpnost Slovenčkov do kakršnegakoli drugačnega mišljenja.
Tole bi si morali takšni parkrat prebrati:


Tole jim pa jaz sporočam
grims-1.gif
:
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.314
5.839
113
pri taščici
A crni kal prejadras cel? Meni vem da mal zmanjka na tisti prvi ravnini pod cp kozina (desni ovinek), potem pa gre vse do "morja". V tunelih moram pogosto bremzat, oziroma dati v prestavo. Na radar tockah sem ponavadi prehiter.
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
Citat:

Se pa tudi tukaj lepo kaže nestrpnost Slovenčkov do kakršnegakoli drugačnega mišljenja.

Niti ne.
wink-1.gif
) - raje kupim cenejši avto, ki ga komot vzdržujem, če se da rabljenega. Olja ne menjavam na 100.000 km itd. in me tudi 10 l porabe ne boli. Ti bi si žile prerezal.
Ker sem napisal, da mi oprema ni pomembna - rabim avt. klimo, el. šipe in ogrevano zadnjo šipo. Vse ostalo elektronsko sr... samo crkuje, avto pa mam za vozit in ne za avtovleko. Dokler še znam zdeliti št. l / 100 km, še ne rabim 5 različnih merilcev porabe.

No, umirali smo od smeha, ko mi tak revček kot si ti, reče wannabe. Živi in pusti živeti.

Meni ste pač hecni bolniki, ki boste šli na morje brez klime, da deca bruhajo, samo, da ata prišpara 1 €. Se ne bi vtaknil, če ne bi ti opletal z jezikom.
wink-1.gif


In ja, pri 100 na AC oviraš tekoč promet, sploh, če je speljan po enem pasu. Če voziš po omejitvi, je najbolj tekoč.
Če bi si kupil Cliota, ne bi rabil tak bolano šparat, to je bil moj point.

Pol mi pa avto novinarček napiše, če res mislim, da je Clio isti rang avta ko Superb. Lol, odkar je Česenj odšel, je AM res v ....
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
A crni kal prejadras cel? Meni vem da mal zmanjka na tisti prvi ravnini pod cp kozina (desni ovinek), potem pa gre vse do "morja". V tunelih moram pogosto bremzat, oziroma dati v prestavo. Na radar tockah sem ponavadi prehiter.
Tam se žal zelo malo vozim, tako da se ne spomnim.

Citat:
Uporabnik darko11 pravi:
Niti ne.
wink-1.gif
) - raje kupim cenejši avto, ki ga komot vzdržujem, če se da rabljenega. Olja ne menjavam na 100.000 km itd. in me tudi 10 l porabe ne boli. Ti bi si žile prerezal.
Ker sem napisal, da mi oprema ni pomembna - rabim avt. klimo, el. šipe in ogrevano zadnjo šipo. Vse ostalo elektronsko sr... samo crkuje, avto pa mam za vozit in ne za avtovleko. Dokler še znam zdeliti št. l / 100 km, še ne rabim 5 različnih merilcev porabe.
In mi je čist kul, če na V8, piše 1.9 JTD.
No, umirali smo od smeha, ko mi tak revček kot si ti, reče wannabe. Živi in pusti živeti.

Meni ste pač hecni bolniki, ki boste šli na morje brez klime, da deca bruhajo, samo, da ata prišpara 1 €. Se ne bi vtaknil, če ne bi ti opletal z jezikom.
wink-1.gif


In ja, pri 100 na AC oviraš tekoč promet, sploh, če je speljan po enem pasu. Če voziš po omejitvi, je najbolj tekoč.
Če bi si kupil Cliota, ne bi rabil tak bolano šparat, to je bil moj point.

Pol mi pa avto novinarček napiše, če mislim, da je Cliot isti rang avta ko Superb. Lol, odkar je Česenj odšel, je AM res v ....
Brez veze mi je komentirat, ampak tvojo ''večvrednosti'' lepo kaže celoten tvoj komentar , vključno s tem, da v debato vtikaš moje otroke, ki jih seveda poznaš
hysterical-1.gif
. In veš, da so že x-krat bruhali zaradi vročine v avtu, ker jaz nočem vključiti klime. Na fajn nivo si se spustil.
A si ti že kdaj slišal za preobčutljivost na klimo?

Pa še tole: jaz SVOJE izbire NIKOMUR ne silim in nikjer nisem napisal, da je edino pravilna. In ne obkladam tistih, ki vozijo drugače od mene z žaljivkami. Za razliko od tebe.

Me pa zanima odgovor na tole vprašanje: kako preživiš šleparje na AC, ki imajo OMEJITEV NA 90km/h? Ali vozijo v vzporednem vesolju in ne motijo tvoje tekoče vožnje pri najbolj optimalni hitrosti na omejitvi 130 km/h?
grims-1.gif


Pa še ena zadeva, ker me obmetavaš s tem Cliom. Si morda pomislil, da je TCO moje gajbe nižji kot pri Cliu?
grims-1.gif
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
Ti si začel z žalitvami.
smile-1.gif

Šleperji niso problem, v gumah je helij, napihnemo airbage in hopa hopa - avto poleti preko.
wink-1.gif


Se nisem vtikal, napisal sem kaj od avta pričakujemo - prišel sem po dober nasvet in ga dobil, tisto super varianto smo spregledali. Ne vem, zakaj se sploh vmešavate taki ko si ti....

Ajde lep dan, gremo malo noret z deco.
Pardon za off.
 
Nazadnje urejeno:

Podobne teme