Peugeot 3008 HY

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.262
6.521
113
Saj zato sem sploh začel razmišljat o tem, ker obstaja tovarniško vgrajen webasto za ta model, torej verjetno že vse pravilno prednastavljeno.

ampak ko sem slišal za ceno, sem si premislil
smile-1.gif


sylver, to je res ja, ampak glede na to, da imajo ti modeli že kar veliko opreme, bi lahko lastnik pljunil še tisti 1% koliko stane tovarniško vgrajen webasto
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.262
6.521
113
Upam da bo meni boljše služil kot kolegici. Zdaj sicer iščem varianto, kako preveriti če je naložen najnovejši FW računalnika ali bo potreben upgrade, pa mi ni h Kolmaniču hodit
wink-1.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik AndrejEnej pravi:
Joj, RTFPS

(readthefuckingprevioussites)
evil.gif

Vidu vidu takoj za tem, ko sem vprašal
smile-1.gif


Kar malo presenečen nad dogodki.... še posebej, ker je imel avto zelo malo prevoženih (30.000 km)
crazy1.gif


Ni mi jasno, ali je res tako malo uporabnikov HY avtomobilov, da bi še ostali šerali svoje izkušnje z njimi? Ali pa jih je veliko in jih zelo majhen procent ima težave?

Za vse tiste, ki imajo PSA HY, me malo skrbi to, da je PSA opustil HY pogone (jih ne izdelujejo več) in to lahko pomeni:
- da so čisto zamočili s tem HY in raje umaknejo produkt, kot pa da si kvarijo ugled in delajo slabo reklamo
- da bodo pooblaščeni servisi imeli še manj pojma o servisiranju HY vozil (mišljeno je bolj za kakšna popravila, ko se pokvari električni sklop)
- da bo vedno težje in dražje nabavit rezervno/novo HY baterijo (že sedaj stane čez 5.000 EUR nova baterija, koliko bo potem, ko jih ne bo več in kdo bo to menjal?!)

Saj bi jaz tudi nabavil DS5 HY, ampak me je strah pokvaril in popravil.... , kaj šele menjava crknjene oziroma povsem izpraznjene HY baterije
crazy1.gif
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
PSA je opustil dizel hibride, napovedujejo pa PHEV na osnovi bencina, ampak verjetno ne bo veliko skupnega s tem
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.262
6.521
113
HY4 so pomoje umaknili, zato ker nima ekonomske računice glede na "navadnega dizla", oz ni skoraj nič prihranka. Dizl motor je vseeno težak, glede na bencinskega.

Baterije baje niso tako kritične, na tujih forumih so uporabniki s preko 300k pa še jim kar laufa. Tehnologija je nimh, in ne more kar prit do odpovedi celic. Koliko sem bral tuje forume, je samo en imel težave s elektro sklopom, pa še to mu je crknil motor in ne baterija.

Mogoče še lahko skočiš do rodexa v okolici kamnika, tam mislim da celo imajo enega službenega RXH, rekli so da sploh ni težav s tem avtomobilom.

Ta moj je letnik 2013 in ima 150000 prevoženih, stanje baterije je na 95% original kapacitete.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ta moj je letnik 2013 in ima 150000 prevoženih, stanje baterije je na 95% original kapacitete.

Da ima pri teh kilometrih samo 5% porabljene baterije? Močno dvomim!
crazy1.gif
Še posebej zaradi tega, ker je baterija NIMH kar pomeni, da s časoma izgublja na kapaciteti in bi pri teh kilometrih komot lahko imela 50% stanja baterije.

Kje si to preveril?
rolleyes-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Slovenska Bistrica ali Podlehnik imata tudi servis Peugeot.

Kaj želiš s tem povedat?
smile-1.gif

Točno to kar sem povedal. Ker pravi da mu ni za it do Kolmaniča, predvidevam, da je iz MB oz. okolice.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.262
6.521
113
Podlehnik je še slabši. Iz bistrice pa se mi sploh niso javili, torej ne jemljem kot resne. Rodex še najboljša izbira.

sylver. Rodex, pooblaščen peugeot iz okolica kamnika. Priklopijo na računalnik in jim javi battery wear. Pa tudi prevožena razdalja samo na bateriji je takšna, kot pišejo ostali uporabniki, 50% bi se takoj opazilo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.262
6.521
113
Če je cena novega res 5000€ in če so rabljeni "skoraj kot novi", potem ne vem zakaj ne.

Bom videl kako bo s tole baterijo...

Drugače pa tisto o podatku obrabi baterije sem zasledil na enem DS5 forumu, sploh nisem vedel da to obstaja, tam je nekdo to omenil in potem sem pri rodexu vprašal in so potrdili
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.262
6.521
113
Tale: http://www.avto.net/avto-cesar/ad.asp?id=11338507

PS, v oglasu je nekaj napak, kar se tiče opreme
smile-1.gif


Poraba, trenutno, opravljenih 950km, 5.1 poraba, 52kmh povprečna hitrost. Tankal še nisem, tako da ne vem koliko je razlike med dejansko in BC porabo. Čez kak teden bo tudi to znano
smile-1.gif


PSS, lahko pride kdorkoli na testno vožnjo, če ga zanima.