Tesla MODEL 3

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Samo ne vem komu boš prodal prednaročilo,ker če se sedaj postaviš v vrsto v Norveški,ti bodo verjetno rekli da si najmanj 15.000-či v čakalni vrsti
evil.gif

Vseeno bolje kot 15.001
evil.gif


Hmmm, uvoz Boltov v Evropo vam rečem, to je tržna niša
cheer.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.268
6.522
113
Hm, samo ta bolt je še manjšo od ampere...dolžine le 4.2m...ne vem no...še kar ne razumem navdušenja.

Mogoče sem izjema ko potrjuje pravilo?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Je pa prostornejši - tako v kabinskem prostoru (ima tudi 5 sedežev), kot pri prtljažniku + na strehi ima sanke za nosilce.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Hm, samo ta bolt je še manjšo od ampere...dolžine le 4.2m...ne vem no...še kar ne razumem navdušenja.

Mogoče sem izjema ko potrjuje pravilo?

Kolikor sem gledal teste, ke zadosti prostoren, navdusuje pa me domet na elektriko
cheer.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.268
6.522
113
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Je pa prostornejši - tako v kabinskem prostoru (ima tudi 5 sedežev), kot pri prtljažniku + na strehi ima sanke za nosilce.

Zanimivo, kako pa je glede na Teslo 3, ki je vseeno pol metra daljša?
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
"This car will not qualify for the $7,500 Federal Tax Credit because it has been registered. So if you want a tax credit, please do not contact me about purchasing this car."

Če bi dobil subvencijo, bi bil že moj. Toel pa je res dealbreaker
tongue-1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Tesla fired hundreds of employees this past week

Citat:
"It's about 400 people ranging from associates to team leaders to supervisors. We don't know how high up it went," said the former employee, who worked on the assembly line and did not want to be identified. Though Tesla cited performance as the reason for the firings, the source told Reuters he was fired in spite of never having been given a bad review.The Palo Alto, California-based company said earlier in the month that "production bottlenecks" had left Tesla behind its planned ramp-up for the new Model 3 mass-market sedan. The company delivered 220 Model 3 sedans and produced 260 during the third quarter.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Why is Tesla struggling with the Model 3?

Citat:
What's behind Tesla's manufacturing woes? It could be something as simple as steel.

Based on details in a Wall Street Journal report and in a video of the production line posted on Twitter by Tesla CEO Elon Musk, experts say the electric vehicle maker appears to be struggling with welding together a mostly steel vehicle, as opposed to the primarily aluminum bodies of the Model S and Model X.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.924
2.402
113
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Why is Tesla struggling with the Model 3?

Citat:
What's behind Tesla's manufacturing woes? It could be something as simple as steel.

Based on details in a Wall Street Journal report and in a video of the production line posted on Twitter by Tesla CEO Elon Musk, experts say the electric vehicle maker appears to be struggling with welding together a mostly steel vehicle, as opposed to the primarily aluminum bodies of the Model S and Model X.

Se pravi zahtevnejse varjenje aluminija jim ni delalo toliko tezav, kot sedaj jekla. Po moje novinarji nimajo pojma in ker pac morajo nekaj napisat, napisejo budalascine.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.673
113
Mogoče je problem v velikosti serij. Če delaš maloserijsko, je linija pač drugačna in gre tudi aluminij dovolj hitro skozi. Pri večji hitrosti izdelave, pa ne uspevajo tako hitro variti jekla kot to zna konkurenca. Vedo, da se da, ampak (še) ne znajo.
Moje mnenje je, da sta za novim avtom, ki ga vidimo na salonu, dve precej enakovredni razvojni nalogi: razviti avto in razviti linije za proizvodnjo. Verjetno je druga naloga celo nekajkrat zahtevnejša, ampak je del morajo izvesti dobavitelji. Razen tega obstaja nekaj, kar lahko delno uporabiš od prej pri večini proizvodenj.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Problem je tudi v tem, ker so pri Tesli preskocili par pomembnih korakov pri spravljanju avta v produkcijo in to jih zdaj kaznuje. Vsi Modeli3, ki so bili do sedaj narejeni, so bili narejeni na roke in ne na robotski liniji.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Pri avtomobilih se najprej izračunajo in simulirajo vi potrebni sestavni deli (A, B, C stebriček, ojačitve vrat, sprednji nosilci, odbijači oz. nosilci itd.). Tukaj je pomembna debelina in vrsta materiala, da se del pravilno mečka ob trkih. Nato se podatke pošlje izdelovalcem matric, kjer tudi oni najprej izvedejo potrebne simulacije in nato primerjajo z naročnikovimi (ki pa niso nikoli enake
smile-1.gif
) Nato se proizvede nulta matrica za vsak del in z nulto matrico se naredi par serij vsakega dela (recimo 100 ali več). Vsak del se premeri in izmeri ustrezno trdnost, predvsem so pomembni prehodi med trdnim (kaljenim) delom in mehkimi zmečkljivimi conami. Hkrati se izdela tako-imenovani "blue dye" kjer se material prebarva z modro barvo in naredi odtis na matrici. Kjer se barva odstrani ali pa kjer je je preveč, se naredijo ustrezne korekture. Ko vse štima, se proizvede serijska matrica in tudi na tej se naredi par serij z kontrolo (skupaj z crash testi). Komaj nato se lahko deli spravijo štancat serijske dele.
Delov pa ne proizvaja tovarna avtomobilov, temveč je za-to specializiranih le nekaj tovarn po svetu. En dan se dela VW, drugi dan Ford itd. Recimo skorajda vsi deli v novejših BMW-jih in Mercedesih se štancajo na Kitajskem
smile-1.gif


Kakorkoli, gre za dolgotrajen in drag potopek, ki traja več let. Tako je na moji mizi že par mesecev mapa z rezultati testiranj za Golf 8, Audi Q4 ter Porsche 911 GT3 RS (spojler).

Če je Tesla preskočila del razvojnega ali testnega procesa, potem znajo res imeti resne probleme. Velika možnost je, da varijo pri ojačitvah zmečkljive in kaljene dele skupaj, pa jim ne uspeva, saj je to cela znanost...