Tesla MODEL 3

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Tolk kurcate TS (za moje pojme upravičeno), da sem se vprašal, a nima ta hipsterska piksna voice control-a? Like: aircondition > driver > 16 ali pa cock lenght driver > 22 ali pa Airflow > close/open...?
grin1.gif

Jaz se ne bi ravno zanašal na AI od avta, da mi bo še avto pameten kak naj vozim ja
grin1.gif


Bi pa to pričakoval od mobilnih platform, ki jih apple in google ponujajo (carplay,...)

lp
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.869
1.321
113
Sedi v T3, prikazuje pa tovarniške slike. A ne more obrniti kamere ter pokazat, kako gnilo je sestavljena ali kaj? Pa niti ene kritike ni uspel podati.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.101
906
113
Emona / Carnium
Citat:
da mi bo še avto pameten kak naj vozim ja
Za tole se ne rabiš bat...Avto tebi ne bo nič pametoval, prej bo obratno...namreč ravno včeraj sem sedel na zadnjih zicih, spredi pa nobenga. Na voznem pasu AC
grims-1.gif
Zanimiva izkušnja...
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Sedi v T3, prikazuje pa tovarniške slike. A ne more obrniti kamere ter pokazat, kako gnilo je sestavljena ali kaj? Pa niti ene kritike ni uspel podati.
Sedi v svoji Tesli S... saj je rekel, da niso smeli snemati trojke...
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.869
1.321
113
Aha, dobro, tega nisem vedel. Vseeno pa mi deluje kot nek hvalospev in preagreed promotion. Glede na to, da ima skoraj 5 mio sledilcev, se niti ne čudim.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.843
602
113
Hja če bi jo preveč spljuval ga naslednjič sigurno nebi povabili na testno vožnjo.
Je pa vseeno izpostavil precej felerjev...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Tesla je spet dreznil v sistem, ko konkurenca ne premore podobnega vozila, ampak neka hibridna precenjena jajca.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.867
5.128
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Ksz.
Nemorem verjet kolko problemov vam povroča ta tesla. Še iphone 12 jih ne tolko

Problemov?

ma folk piše take eseje in nevem kaj vse, a avta v življenju od blizu nebojo vidli, kaj šele pelali ali si lastili.
kaj me boli [cenzura] kaki so meniji, kak je ventilacija, kje prikazuje (ali pa ne) hitrost, če ti ga boljše potegne kot svetlana v red districtu in nevem kaj vse.
To majo tu eni še več dela s teslo kot pa android fan boyi z ajfounom (ali pa obratno)
 

Hoci

Fizikalc
18. avg 2007
2.546
5
38
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Tesla je spet dreznil v sistem, ko konkurenca ne premore podobnega vozila, ampak neka hibridna precenjena jajca.

Inovacije pa kot pri Apple, it's not a bug it's a feature!

Odlično so naredil prtljažna vrata:

AduofE7.jpg


hysterical-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
kaj me boli [cenzura] kaki so meniji, kak je ventilacija, kje prikazuje (ali pa ne) hitrost, če ti ga boljše potegne kot svetlana v red districtu in nevem kaj vse.
Tebe res verjetno bk, ker ga še dolgo ne boš imel. Ravno tako bo bk dejanske lastnike prvi teden. Ko bo pa začetni hype izginil, bo pa začela zadeva postajati zelo tečna v normalni uporabi. To je namreč normalen avto, ki se bo uporabljal za vožnjo v službo in tako delalo kar nekaj km letno, v Ameriki verjetno večinoma v gužvi na 55/75mi/h omejitvi. In takrat bo k... začel pošteno otekat, ko bo treba za vsako piz... noter v deseti podmeni. To pač ni Ferrari F40 s katerim narediš morda jurja km na leto in te dejansko bk, kako uporaben ali udoben je.

Pa še ena zadeva: upam, da so za nočni pogled konkretno zmanjšali svetilnost/odsev, ker da mi to nabija v glavo je no go... Na tablici sem zadevo moral rešiti z dodatnim programom, tukaj to verjetno ne bo šlo, če so to zaj...

Pa še tretja stvar: sem se kmalu poscal od smeha, kako novinarji sedaj kar naenkrat spet hvalijo vodoravno postavitev zaslona, kako je to ultra super duper, kao inovacija
hysterical-1.gif
. Pri S je bilo pa ravno obratno, inovacija, itd. Mnjah, če kaj, je potrebno Tesli priznati, da jim marketing vsekakor ne peša.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Tesla je spet dreznil v sistem, ko konkurenca ne premore podobnega vozila, ampak neka hibridna precenjena jajca.

Treba je vedeti da je Model 3 še vedno pozicioniran bolj na vrhu ponudbe. Cena $35k se na prvi pogled sliši nizka, ampak ko dodaš davke in uvozno EU takso je to 40k €, pa tak avto še radarskega tempomata nima, za kar moraš dodati zajetnih $5k (avtopilot), za stekleno streho, memory sedeže, električno pokljopljive ogledalčke, boljši audio sistem, boljše materiale se bo treba stegnit za dodatnih $5k.

Kar se UI tiče, imaš na voljo voice komande, tablica je postavljena dokaj visoko ob volanu, tako da pogled nanjo ni tako daleč stran od ceste in povsem primerljiv z drugimi avti, ki imajo merilnike na sredini. UI pozna tudi voice komande in kolikor je videti so določene hitre tipke vedno prisotne na ekranu, zato ne vem od kje ideja da boš za vsako funkcijo moral brskati po menuju. Pomislek o svetilnosti ponoči mi je pa tudi eden bolj smešnih, pa saj niso nalimali na armaturo eno tablico za 100€, zadeva je prilagojena namenski uporabi v avtu, LCD ekran ima že vsak avto in pri nobenem svetilnost ni problematična, tudi v Model S to ni problem.




Kot sem že pisal uporabnosti take rešitve nebi pljuval že v naprej, danes lahko pljuvate samo po izgledu, ker ta tablica res izstopa ven iz armaturke.
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.202
178
63
Meni je ta zaslon: uh Mejduš, touch smo pozabli not dat. Ja nič Franca, tle gor nabij, kwa pa čmo zele...
smile-1.gif

Pri A8 je vsaj del armaturke... No, jaz ga itak ne bi mel, super duper lambo vrata, ki so se zabila v strop garaže ali pa ne čisto zaprla in kup ostalih felerjev pri enem prejšnjem modelu - niti slučajno take "inovacije" za tak denar.
redface-1.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.898
4.955
113
Vsekakor pa jim je za čestitat, da hupe niso dali na TS ali v tretji podmeni
hysterical-1.gif


Luka51... V osnovi nas skoraj vse boLi spolni organ za Teslo. Kar nas lahko skrbi je to da bodo ostali proizvajalci to posnemali in bo to postala stalnica v avtoindustriji.

Kje pa se prikazuje hitrost?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.247
6.519
113
HUD, baje.

ampak wtf, je to dejanska slika notranjosti, ali narisana, ker...fuj.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.898
4.955
113
Lahko še eno pripombo?

Prezračevanje skozi celo linijo sicer pozdravljam, ampak večina se bo verjetno strinjala, da bi se glavnina pretoka zraka morala izvajat na sredini armaturke, pač da v čelo ne piha preveč ampak da zrak kroži mimo glave. Ampak tukaj, glej-ga-zlomka, stoji "55 inčni televizor"....
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.867
5.128
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
kaj me boli [cenzura] kaki so meniji, kak je ventilacija, kje prikazuje (ali pa ne) hitrost, če ti ga boljše potegne kot svetlana v red districtu in nevem kaj vse.
Tebe res verjetno bk, ker ga še dolgo ne boš imel.
kar velja tudi za vse ostale ki jamrajo v tej tem. Se strinjaš?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Se strinjam. Pa zato še vedno lahko povemo svoje mnenje, tako kot ti
wink-1.gif
.
@Gasper008: vidim kako Voice control deluje v slovenščini na telefonih ja... To je pravo nadomestilo za klik gumba...