Tesla MODEL 3

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Ne, bojda ga NIMA niti za doplačilo.

edit: typo
 
Nazadnje urejeno:

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
,da na takih armaturah ni prezračevalnih rež,ker najbolj pomembno mi je poleti to,da si del mrzlega zraka (in pozimi toplega) iz zračnikov usmerim v sebe.

Prezračevalne reža je čez celo dolžino armaturke.
Se pa smer in jakost "vetra" kontrolira preko touchscreena, torej ne moreš na hitro obrniti vase ali stran...
Meni je ena izmed bolj neumnih stvari ta, da moraš uporabiti touchscreen za odpret sovoznikov predal.
grin1.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
Ok, če nastavitev klime res treba naredit na zaslonu, naj bodo tipke (ikone) vedno tam. Ne pa da tapkaš in iščeš po menijih. Enako je za radio. Največji kretenizem je odpiranje predala preko zaslona. Pa ne da je to cenejše in preprostejše, vse je prav nasprotno. Edino kar se mi zdi zanimivo je prezračevanje skozi celo armaturko. Ampak potem smo pa spet... tap-nastavitve-tap-klima-tap-prezraæevalniki-tap+-tap levo. tap desno.... kretenizem.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Saj to ima peugeot tudi tako, novi modeli. Vse se dela preko toucha in niso vedno na voljo tipke, na voljo je edino za štelanje temperature, kaj več pa je potrebno it v meni.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
to je vse zaradi pocenitev..gumbi,dizjan odlitki, orodja staneju...tako pa samo touch panel nabiješ....zadaj itak laufa elektronika v obeh primerih. Trpi pa ergonomija in posledično tudi varnost.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Pa kaj te vem, me ne moti niti toliko, itak ne štelam nič od tega tako pogosto, da bi rabil nonstop dostop. Klimo nastaviš in je to to, radio podobno, komande za radio pa so itak na volanu.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Tesla Model 3 Delivery Estimates Now Posted

Citat:
When will international deliveries begin?
Every country has its own set of rules and regulations, which means that we effectively must build a different car for different markets. This means international Model 3 deliveries will begin in late 2018, contingent upon regulatory approvals, starting with left-hand drive markets, followed by right-hand drive markets in 2019. We wish we could do all this faster and get you your Model 3 right away. No action is required from international reservation holders now. We will contact you closer to the start of production for your country.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Mogoče to niti ni tako slabo, ker sedaj konkurenca ve kaj prihaja in kdaj, recimo.
In bodo posledično lahko priredili modele in cene tudi glede na teslo, torej boljše/cenejše ali pa raje nič.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
No jaz precej prčkam po klimi in podobni šari. Sicer najmanj zdaj v vročih mesecih, amak v prehodnih pa precej pogosto. Če ni potrebe vgasnem kompresor, odroševanje stekel, odmrzovanje prednjih/zadnjih stekel, gretje volana, gretje sedeža... pa da za vse to moram čez menije... ne hvala. Je bil P308 SW opcija pri nakupu in mi ravno taka sranja ne sedejo.

Ampak kot kaže je to bodočnost... Sami sebi grenimo življenje, samo da fensi šmensi šajni bajni...
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Najbolj sovražim pri Amperi, da je za notranjo recirkulacijo (npr. da dobim pred sabo kakšnega smrdljivega dizla ki kadi na polno), tipka v meniju za Climate, pa še ta je taka majhna.

Ko potrebujem zapreti dovod zraka od zunaj, ker dobim smrdljivca pred sabo, hočem to narediti takoj, ne pa da moram s pogledom s ceste na sredinski LCD, klikniti na Climate meni in potem upati, da bom na zaslonu zadel tipko na zaprtje dovoda zraka, ki je na skrajno desni strani ekrana. V tem času dobim smrad že v avto.

Toliko nepotrebnih tipk pod sredinskim zaslonom, so tipke za temperaturo in močjo ventilatorja, a za tipko za recirkulacijo je pa zmanjkalo prostora?
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Ko pa je bilo v sosednji temi o novem A8 izrazeno nezadovoljstvo, da so tudi klimo prestavili na TS, pa smo bili zaostali in nazadnjaski. Ta je to zdaj "in" so pravili. Ampak tam je ok, ker se gre za Lord of the Rings, tisto je boljse, ker ma hapticni feedback, ki simulira gumb (je rekel cizy) :D

Nekatere stavri morajo ostati na gumbih, preprosto ne vidim uporabnosti, da so taksne stvari na TS, razen pac tega, da so "fancy". Te pa se naj luci, zmigavce, brisalce, gas, bremzo - naj dajo vse na TS, boli te kita, ce e v prvem ovinku v graben zapeljse. Klik klik, pa ze klices resilce, policijo, AMZS...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
bo avto sam poklical reševalce, ali pa te kar evtaniziral.

Točno to,zato pa mercedes S še vedno stvari na menije gumbe itd na3 mestih hkrati, kar ti je pač bolj pri roki..in potem si tam zakaj je nekaj best or nothing.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Največji fail je limuzinski prtljažnik z majhno odprtino in avtopilot za zajetnih $5.000, tistega ekrana nebi sodil dokler ne sprobam, konec koncev imaš tudi fizične gumbe na volanu.

Me pa zanima, če bodo naslednje leto res dobili 200k+ kupcev samo v US, tiste rezervacije niso pravi odraz dejanskih nakupov. Po mojem ali proizvodnja ne bo na obljubljenih kapacitetah ali pa bodo širili prodajo po svetu prej kot načrtujejo.

Dolar je pa kar padu glede na euro in če tako ostane bo cena okrog 40k € za osnovno verzijo oz. 45k € z avtopilotom. IMO se trenutni konkurenti s ceno okrog 30k € nimajo kaj dosti za bati, kljub manjšemu dosegu in bolj osnovnimi asistenčnimi sistemi.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
IMHO, se utegne zgodit sčasoma, da bo ta model postal čez čas en velik flop za firmo ... seveda utegnejo investitorji pobegnit drugam (razen najbolj zagriženih) z Muskom vred in posledično padec vrednosti firme in prevzem (zaradi tehnologije in fabrike baterij) s strani drugih ... Tesla fanatiki pa v jok ... Vmes bo flopnil še Hyperloop, pa bo zadeva podčrtana ... Preveč "napreden" dashboard zna bit bumerang za širše mase ...
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.075
881
113
Emona / Carnium
Tolk kurcate TS (za moje pojme upravičeno), da sem se vprašal, a nima ta hipsterska piksna voice control-a? Like: aircondition > driver > 16 ali pa cock lenght driver > 22 ali pa Airflow > close/open...?
grin1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Bi si mislil ja...

Meni avto zgleda super, minimalističen pristop mi je zelo všeč v notranjosti, LCD mi je pa pač prevelik in bi veliko raje imel izredno napreden HUD.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Saj to ima peugeot tudi tako, novi modeli. Vse se dela preko toucha in niso vedno na voljo tipke, na voljo je edino za štelanje temperature, kaj več pa je potrebno it v meni.
Samo da imaš pri Peugeotu pod zaslonom par hard tipk, preko katerih neposredno preklopiš na določeno funkcijo. Tipka za klimo, in si na zaslonu od klimatizacije. Enako, radio, navi, ...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Ksz.
Nemorem verjet kolko problemov vam povroča ta tesla. Še iphone 12 jih ne tolko