BMW PHEV ofenziva

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Rekel je da je opozoril. Ne zaviral.

res?

Citat:
Uporabnik nikolisam pravi:
Zgodilo se mi je tudi, da mi je med vožnjo v mestu, ko se mi je približeval na svojem pasu nasproti vozeči avtobus, nenadoma začel zavirati in signalizirati nalet z vozilom.
 

amaterB

Zelenc'
6. jan 2018
29
2
3
Zjutraj končal kratek test 225xe-ja. Povsem nov avto - 50 prevoženih km. Peljal malo po mestu, ostalo podeželje, max 110 km/h, avto ni imel vinjete. Za primerjavo: sicer vozim dizelsko Kio vengo (povpr. poraba 5,5-6,0), žena pa Škodo citigo avtomatik (5,0-5,5).

Če začnemo z dobrim: pelje se v primerjavi z najinimi avti že kar neverjetno dobro. Hiter in uglajen menjalnik, zelo tiha vožnja (tudi na bencin), komaj zaznavno vklapljanje/izklapljanje bencinskega pogona. Podvozje dovolj udobno in zelo tiho, vseeno pa brez nagibanja in praktično gre kot po tračnicah - vsaj pri zmerni vožnjo, kaj ostreje po mokrem nisem peljal. Nobel notranjost, odlični sedeži, prostornost zadovoljiva. Asistenčni sistemi delajo super, samodejno bočno parkiranje tudi, pravokotnega pa ne zna. Zmogljivosti so zame več kot dovolj dobre, sem pa pričakoval še večjo razliko, glede na nekajkrat večjo sistemsko moč od mojih avtov.

Hudo razočaranje pa je bila poraba, predvsem v hibridnem načinu. Prvi dan sem začel na elektriko in po 20 počasnih kilometrih je bila baterija prazna. Nisem pa šparal pri gretju, zunaj 5 stopinj, gotovo bi bilo v toplejšem vremenu bolje. Za polnjenje čez noč je šlo 7,7 kWh elektrike. Glede na neto kapaciteto baterije 5,7 kWh, je izguba nezanemarljiva.
Drugi dan sem začel v Save načinu (na bencin) in preklopil na auto šele, ko se je notranjost ogrela. Potem je šlo nekih 25 od naslednjih 30 km na elektriko (pustil vseskozi na auto). Žal je drugi dan (po računalniku) za 53 km avto popil 2,8 l bencina in spraznil baterijo, ob ves čas res zmerni vožnji. To pomeni precej nad 8 l v hibridnem načinu! Če bi nameril pod 6, kot obljubljajo, in nekaj km več električnega dosega, bi me avto prepričal, tako pa najbrž ne bo nič.

EDIT: kolikor berem druge teste, običajno ni tako slabo, celo po avtocesti pravijo okrog 6 l v hibridnem načinu, kar bi bilo super...
 
Nazadnje urejeno:

amaterB

Zelenc'
6. jan 2018
29
2
3
Prius žal ne pride v poštev, rabimo 5 sedežev. Mogoče počakam, da pridejo ioniq (če bo prtljažnik dovolj velik), niro, morda še optima karavan (sicer že kar predolg avto za moj okus). Al pa pač ne bo plug-in, bomo videli. Passat GTE in ostalo je predrago, golf GTE ima ful premajhen prtljažnik.
 

nikolisam

Zelenc'
4. maj 2016
16
0
1
Sem ga tudi jaz testiral že pred kakšnim letom in pol nazaj in je bila povprečna poraba v "hibridnem" načinu tudi zelo visoka.
Se zelo pozna, da je običajni bencinski turbo motor in ni hibridno spojen z elektromotorjem - tukaj imajo toyote res prednost....
Ampak kot sem že takrat dejal - je pa le BMW
smile-1.gif
 

amaterB

Zelenc'
6. jan 2018
29
2
3
Dva šoferja pa tako različen rezultat... meni se 5,2-5,7 v hibridnem načinu zdi OK, ne vem zakaj sem imel jaz potem čez 8!? Toyota auris hibrid ima na spritmonitorju povprečno porabo 5,3, kar sicer vključuje tudi avtoceste.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
BMW ni optimiziran za nizko porabo ampak za vabljenje denarja s strani tistih, ki menijo, da ga imajo preveč.
Če bi bila povprečna poraba 7 ali pa 12, bi se skoraj isto prodajal. Saj ga verjetno skoraj nihče ne kupi zaradi nizke porabe ampak za to, da se pohvalijo da imajo hibridnega BMW.

Toyote so pa optimizirane proti nizki porabi in nizkih polnih stroških lastništva. V slednjih ni navaden bencinski motor temveč motor z atkinsonovim ciklom ter izkoristkom nad 40%. Zato imajo nizko porabo tudi če niso plugin varijanta. Pa seveda tudi izredno dolgo življenjsko dobo brez šraufanj in problemov.

Torej gre za drugi prodajni segment in cilje. Nekaj bo sicer res dodala regulacija, kjer bo BMW lahko v prihodnosti prodajal požrešne krave v EU samo še če bodo plugin hibridi. Ker drugače ne bo dosegel emisijskih ciljev.
 
Nazadnje urejeno:

su35

Pripravnik
8. jun 2013
39
0
6
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:

2016 TOYOTA PRIUS ENGINE ACHIEVES 40% THERMAL EFFICIENCY
https://gas2.org/2015/05/27/2016-toyota-prius-engine-achieves-40-thermal-efficiency/

To je že stara novica, avti s tem motorjem se prodajajo že skoraj dve leti.

V kuhanju so še višji izkoristki.

In v rangu izkoristka 40% je tudi Hyundaijev bencinar s Atkinsonovim ciklom, ki se vgrajuje v Ioniq.

Seveda in teh 40% je pri idealnih pogojih kateri so zelo redki v realnosti. Teh 40% lahko dosegaš samo pri polnem plinu pri vseh ostalih pa pozabi si samo pri 30% do 35%.
Prav zaradi tega razloga dizli imajo dober izkoristek v realnosti - če poenostavimo kontroliraš samo količino goriva.
 
Nazadnje urejeno:

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Ravno pri polnem plinu ne dosega. Priznaj, da si zaspal na tem terenu in se raje kaj pamenega nauči - da je zunaj tudi druga tehnika na utekočinjene dinozavre, ki dosega visoke izkoristke in ne samo dizel.
 
Nazadnje urejeno:

su35

Pripravnik
8. jun 2013
39
0
6
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Ravno pri polnem plinu ne dosega. Priznaj, da si zaspal na tem terenu in se raje kaj pamenega nauči.

Saj ti v vseh možnih člankih piše da je teh 40% maksimalni izkoristek (to območje je prinaz pri novejših avtomobilih nekoliko večje ampak še vedno ni po celotnem delovnem območju)

In ja pri bencinskih motorjih je največji izkoristek pri polno odprtem plinu kjer ni izgub zaradi "črpanja".
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Amperin ICE ima najvecji izkoristek pri 2200 RPM in vozi v WOT nacinu od trenutka, ko neha zagrevati motorja in izpusnega sistema.
 

ametist

Fizikalc
5. nov 2012
180
47
28
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
BMW ni optimiziran za nizko porabo ampak za vabljenje denarja s strani tistih, ki menijo, da ga imajo preveč.
Če bi bila povprečna poraba 7 ali pa 12, bi se skoraj isto prodajal. Saj ga verjetno skoraj nihče ne kupi zaradi nizke porabe ampak za to, da se pohvalijo da imajo hibridnega BMW.

Toyote so pa optimizirane proti nizki porabi in nizkih polnih stroških lastništva. V slednjih ni navaden bencinski motor temveč motor z atkinsonovim ciklom ter izkoristkom nad 40%. Zato imajo nizko porabo tudi če niso plugin varijanta. Pa seveda tudi izredno dolgo življenjsko dobo brez šraufanj in problemov.

Torej gre za drugi prodajni segment in cilje. Nekaj bo sicer res dodala regulacija, kjer bo BMW lahko v prihodnosti prodajal požrešne krave v EU samo še če bodo plugin hibridi. Ker drugače ne bo dosegel emisijskih ciljev.

Saj najverjetneje veš, da Toyota uporablja BMWjeve dizelske motorje in da skupaj razvijata vozilo. Sam tok za inf. predno se razpočiš.
lp.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Nimam se kaj razpočit.
smile-1.gif

BMW uporablja, ker je dizel za Toyoto dolgoročno mrtev. Nekoč je bilo namreč obratno. Del dizlov je BMW koncern kupoval pri Toyoti. Recimo Toyotin 1.4 D4D motor se je nekoč v Minija vgrajeval.
Potem se je pa Toyota usmerila proti hibridom in v razvoj dizlov ne vlaga več, ker v njem ni prihodnosti.
In edini trg za Toyoto, kjer je dizel še relevanten je Evropa. Vse drugo je na bencinu in hibridu. Posledično se raje kupuje pri BMW. Ker za tisto nekaj malega dizelske prodaje se bolj splača drugemu dat denar, kot v mrtvo tehnologijo vlagat denar in čas. Prihodnost je namreč električna. Hibrid je pa za prehodni čas.
 
Nazadnje urejeno:

vomedo

Pripravnik
9. dec 2016
168
10
18
Citat:
Uporabnik nikolisam pravi:
Sem ga tudi jaz testiral že pred kakšnim letom in pol nazaj in je bila povprečna poraba v "hibridnem" načinu tudi zelo visoka.
Se zelo pozna, da je običajni bencinski turbo motor in ni hibridno spojen z elektromotorjem - tukaj imajo toyote res prednost....
Ampak kot sem že takrat dejal - je pa le BMW
smile-1.gif
Kot, da je to kaj pozitivnega? Bo zgorel, ali bo utrgalo verigo
cheer.gif
 

nikolisam

Zelenc'
4. maj 2016
16
0
1
Meni takrat ta poraba ni bila ok, ker sem iste relacije s Toyotinim hibridom prevozil s porabo 3,5 - 3,8 l/100km.
Sicer pa ni vse v porabi, je tudi v statusnem simbolu, ki je pri nas v SLO zeloooo pomembna
wink-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
BMW ni optimiziran za nizko porabo ampak za vabljenje denarja s strani tistih, ki menijo, da ga imajo preveč.
...
Nekaj bo sicer res dodala regulacija, kjer bo BMW lahko v prihodnosti prodajal požrešne krave v EU samo še če bodo plugin hibridi. Ker drugače ne bo dosegel emisijskih ciljev.

Saj veš, d aže sedaj obstajajo omjitve za povprečn izpust CO2 v floti? Da je kup držav, kjer so dajatve (še posebej, ko gre za službene avte) odvisne tudi od porabe in izpustov. Tudi 225xe je kar lepo narejen zaradi čim nižje normne porabe. Ampak poudarek je na normne.