VW Golf GTE

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Lahko kaj več o tem? Če je res je sramota, vseeno pa bi tudi VW lahko prevedel.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.327
3.423
113
No na BMW I3 nimam pripomb. Mogoče je kakšna malenkost stvar navade.
Ampak hej tudi na Android sem se v Slovenskem jeziku navadil pa je zdaj ok.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Mene je na srednji strojni (Aškerčeva) učil Kernc...al imena se ne spomnim več.

(Je pa najrajše na okenski polici sedel, ko je razlagal
grims-1.gif
).

Rad sem bral njegove clanke v AM, ko je bil Česenj urednik. Čez čas se je AM precej poslabšal v kvaliteti in sem nehal kupovati. Zdaj ga obcasno berem na www.avtofil.si
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Duhamoren pa res ni, piše prav fajn tekste. Samo takih, ki ne znajo normalne porabe naredit in ki ne znajo avta na štrom priklopit (pa še kaj bi se našlo, ampak ni za javnost), pač ne rabimo.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Ne, tudi testna poraba obstaja. ne le normni krog ... Ampak kot pravim, razen čisto strokovnih stvari (preberi test GTEja na siolu, ki ga je spisal) ne bom nič pisal.
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
Med "ne zna" filat baterij in tem da jih, ker majo normni krog 141 km je konkretna razlika. V bistvu je ta poraba siola bolj realna ker men na poti iz lj v recmo palmanovo cez col pa stanjel na kraj pamet ne pade, da bom stir ure nekje stal in filal baterije. Cudn da vi niste normni krog nardil sam na strom-kar se teoreticno sevede da.
grin1.gif
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Ne vem kaj je bolj realno, to da se ti z avtom samo do Palmanove furaš ali to da se nekdo dnevno vozi na šiht in naredi 50 km? Vedno se morajo izpostavljat neki posebni primeri in potem narediti neko bombastično teorijo kako nekaj nima smisla.

3,3 l/100 km je pri GTE čisto realna poraba, če se vsak dan voziš na šiht 40 km in še za vikend potem greš do Palmanove s tistimi 6 l/100 km.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.324
5.844
113
pri taščici
Ker se ze vsaj pet strani kregate o porabi.
Moj desetletje star tdi v alhambri bo porabil kot kaze 6 litrov(5kkm kolikor sem prevozil z njim) . Ce bi se lahko izognil "serpentinam" ki ji je kar nekaj v vožnji in imel daljse voznje, zbijem porabo se za slabe pol litra dol. Pa to ni po BC, ampak po km stevcu in stevcu na črpalki.
Po BC (ki kaze kaksne 3 deci premalo) pa imam rekord tole zaenkrat.(pa je precej visincev notri(ig, notranjska, ljubljana)

Zrihtajte mi kaksnega "elektircnega" da vam stestiram porabo. Lahko tudi mtl vprezete. Tudi on zna biti sparovček.
 
Nazadnje urejeno:

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Žal boš moral dobiti primerek letnika 2015, brez goljufanja z emisijami, ki pride blizu tvoji Alhambri.

Ni vse v denarju.
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
pojma nimam kaj je bolj realno ker niti dva dni zapored nimam enake fure. jaz sem sam razložu, kako so pomoje na normnem krogu pr siolu pršli do te porabe - s polno baterijo in tankom so prevozil normni krog, torej141 km in na enak način kot prevozjo z ostalimi
zdej a je to bedarija in bi mogl krog prilagodit za plugin pa ni moja stvar. mi je pa zmer pomalem hecno tle brat kako folk s štromarjem pride do ne vem kam, vmes vzneseno fila na postaji a sem vmes jest že trikrat na cilju. time is money - zame gotov
grims-1.gif
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Testni krog bi revije mogle vsaj približno prilagodit neki povprečni uporabi povprečnega človeka, to res ne bo za vse dobro bo pa sigurno boljši približek za več ljudi kot pa to kar delajo sedaj.

Se pa strinjam da je poraba pač stvar vsakega posameznika, ampak če je nek testni krog v neki reviji vsaj približno (+-10%) tistemu kar je na spritmonitor, potem je to za moje pojme dobro zasnovan normni krog, sicer pa ne.
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
povprečen slovenc v mestu ma stanovanje, na obrobju oz. podeželju pa hišo. po neki logiki je plug-in zlo fajn rešitev, recmo da si iz domžal al pa loke se lahko na job voziš praktično zastonj. stvar se začne dražit, ko se voziš kako drgač, naša država je recmo zarad konfiguracije terena zlo neprijazna do teh vozil. če grem jest recmo s temle gte na job pa pol na kofe v portorož, bo poraba kr bliz šestice. za nazaj ne bo nič drugač, sploh ker nam kofeta pil štir ure. zdej za VW bi bilo idealno da bi se delal normni krog po etapah po 35 km, k pol bi bla poraba goriva bliz ničle. kako je v praksi pa je vprašanje, konc koncev se tisti v mestu na job raj vozjo s kolesom al pa busam, ker je treba met še parkplac
grin1.gif

men osebno je drgač plug-in z dosegom tam 50 km že skor prava stvar
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Potem je Ampera idealna zate. Jaz sem recimo tak 'idealnež', ki ga omenjaš. Sem iz Domžal, službo imava v Ljubljani. Zjutraj najprej tamalo odloživa v vrtcu, potem boljšo polovico odložim v centru Ljubljane, potem pa šibam malo ven iz centra na job. Popoldne pa direkt domov in po tamalo v vrtec.

V obe smeri skupno 30km. V najhujši zimi, ko potrebujem gretje na max zjutraj, popoldne pa še 1x iz 0°C z gretjem na poti domov, pa porabim cca. 2/3 Amperine baterije.
Zunaj zimskih mesecev je poraba cca. 40% baterije na isti relaciji.

Če bi pa ti bil čisti električal po godu, potem pa Kia Soul EV. Zunaj zimski doseg je 160km pri 100km/h, hud zimski bi rekel na uč nekje med 100-120km, mil zimski pa nekje med 120-140km.
S postavitvijo hitrih polnilnih postaj imaš tudi vožnjo na morje in nazaj pokrito.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
Hanzi, to smo vozili leta 2004- 2008, predelane golfe TDI z VP črpalko, z večjimi šobami in dobro mapo...
dnevna relacija Tržič - Lj - Tržič pa za vikend po dvakrat v Turracher smučat čez ljubelj sem mel 5.8L/100, s pogostim preganjanjem večjih in 10x dražjih audijev po gorenjski avtocesti
samo to je preteklost, žal
vsi novejši dizli imajo težavo pri "šparanju", saj zadeva ne vpliva blagodejno na EGR, DPF itd.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Nenasiten pravi:
Med "ne zna" filat baterij in tem da jih, ker majo normni krog 141 km je konkretna razlika. V bistvu je ta poraba siola bolj realna ker men na poti iz lj v recmo palmanovo cez col pa stanjel na kraj pamet ne pade, da bom stir ure nekje stal in filal baterije. Cudn da vi niste normni krog nardil sam na strom-kar se teoreticno sevede da.
grin1.gif

Naš normni je dolg točno 100 km, od tega tretjino AC. In če ga začneš s polno baterijo, 3,3 ni noben problem. Bi šlo s še nižjo porabo, ampak na normnem vozimo normalno, ne pa ekstra šparovno. Samo na štrom seveda ne gre - niti teoretično (ker se normnega vozi po omejitvah in v enem kosu).
Kor se baterija izprazni, še vedno deluje kot klasičen hibrid.
Aja, na prvo žogo je razlika med siolovim in našim normnim tistih 40 kilometrov dinamične vožnje po podeželju. Če bi na ostanku pridelali recimo 3,5, pa na teh 40 kilometrih 9, prideš na povprečje 5. Tistih 40 km dinamike bi morala bit (za končno povprečje 6,3) poraba enih 13 litrov povprečja, kar pa je, če se držiš omejitev, praktično nemogoče (pa še če se jih ne, moraš nenormalno tiščat). Torej že umirjena vožnja ni bla glih umirjena ...
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Nenasiten pravi:če grem jest recmo s temle gte na job pa pol na kofe v portorož, bo poraba kr bliz šestice.

Če grem jaz z njim na hitro na pisto pa tam oddgnem 20 krogov, bo pa blizu 20. Pa je to glih toliko relevantno kot tvoj kofe v portorožu.

Koliko povprečen janez prevozi na dan je jasno, kakšna je krivulja dnevno prevoženih poti tudi. 35 dosega je dovolj za tričetrt vseh dnevnih potreb (če ne filaš vmes v službi, recimo), če pa filaš in si tja in nazaj na 70, pa si pokril 90+% vseh potreb.

Tak avto je namenjen tisti, ki ga mislijo filat. Zato pa je plugin hibrid. In če je namenjen takim, ga moraš pač generalno gledano testirat tako, kot bi ga oni uporabljali, še posebej pri porabi.

Na SPritmonitorju je 34 GTEjev. 1/3 jih ima povprečje nižje od našega normnega, skupno povprečje vseh je 4,2 (mi smo imeli testno 4,3). Če greš gledat natančneje, ugotoviš, da je tudi pri uporabnihih s povprečjem 4+ večinoma tako, da imajo nekaj voženj z res visoko porabo 6+ (ki dvignejo povprečje - to so očitno daljše AC poti), ostanek pa med 2,5 in 3,5 ...

Siolovih 6,3 sta uspela presežt samo 2 od 23 uporbanikov na spritmonitorju ...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
To je nekaj podobnega kot tisti pajac, ki je uspel z Ampero narediti le 18km na elektriko.