Mitsubishi Outlander PHEV

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.953
113
Edina opcija očitno, da ne kupiš neke rjaste jajce ali pa neumne interface ter plastik fantastik, je v hibridih in premium znamkah. Sveta trojica. Vse ostalo je prevelik kompromis.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.832
1.061
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Za tebe polizdelek za statistiko pa daleč najbolj prodajan "EV avto" v evropi...

vsakemu svoje...redkokdaj kupi človek avto, ki mu 100% ustreza, kompromisi so vedno potrebni, ko se gre za masovno proizvodnjo.

No ja, tu govorimo o stvareh, ki so pri marsikateri (ali večini) znamki že dolgo normalne ...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.953
113
Mislim da ima vsaka od svetih svojega hibrida v asortimanu, tako ali drugače. Jaz bi šel na S400 hybrid recimo, če bi že moral imet hibrida, da sem in.
evil.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Za tebe polizdelek za statistiko pa daleč najbolj prodajan "EV avto" v evropi...

vsakemu svoje...redkokdaj kupi človek avto, ki mu 100% ustreza, kompromisi so vedno potrebni, ko se gre za masovno proizvodnjo.

Stane 50kEUR, pa nima stvari, ki jih ima konkurenca za konkrrtno nizjo ceno. Tsko dobro je prodajan zato, ker se SUV/CUV klasa prodaja kot nora in je to edini avto za ta razred, ki je PHEV. Sem preprican, da ko bosta Hyundai/Kia dala ven PHEV Tucsona/Sportage-a, da bosta prodajni hit.
Mitsubishi je zaspal na dobri prodaji in ni peljal Outlanderja v koraku s casom. Vecja baterija, kot jo ima sedaj ze nekaj let npr. gretje zadnji sedezev, avtomaticno odpiranje prtljaznika,..
 
Nazadnje urejeno:

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
A da je 50k
shocked-1.gif


Bil je okoli 42k minus subvencija, kolikor se spomnim se je dalo dobit lepo opremljenega za cca. 37k+ s popustom.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.087
6.478
113
Prodaja se dobro zato, ker je edini pametni "EV avto", če se odšteje hipije.

Ko pa če bo kaj, pa se bomo takrat menili, zaenkrat je top statistika, pa če ima ogrevane zadnje sedeže ali ne.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.832
1.061
113
www.adriamedia.si
Velikost in uporabnost. Tu ima darjan prav. Trenutno se trg giblje v smeri križancev (SUVov), in Outlander je edini PHEV tu noter. Škoda, da RAV4 ne dobi še PHEV različice, recimo.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Jp, to je bila tudi moja poanta.

SUV/CUV segment je noro prodajan, kot sem že zgoraj napisal in Outlander PHEV nima konkurence na tem segmentu. Če bi jo imel, bi bila slika drugačna in tudi Mitsubishi bi se malo bolj potrudil, ne pa da spijo na lovorikah dobre prodaje in to me žalosti.

Tudi sam gledam v ta segment za zamenjavo Ampere, kjer sta me Sportage in Tucson navdušila in Outlander PHEV pustil mlačnega. Po vaših (AM) testih pa imata, če se ne motim, RAV4 HV in Sportage 2.0 AWD minimalno razliko v porabi - mislim, da 0.2l/100km.
Če bi obstajala PHEV verzija Sportage-a ali Tucsona, bi se zdajle že vozil z enim od teh dveh vozil.

Da še pojasnim ostalim, ki tole berejo - z nekaterimi sem govoril že osebno. Počasi gledam za morebitno zamenjavo za Ampero - ne zaradi mene, ker meni osebno in moji ožji družini je to super avto in ga ne bi zamenjal za nič na svetu, še vedno je kot nova in redno vzdržavana in ostalo, kar že itak veste
smile-1.gif
, ampak moji in ženini starši prihajajo v leta, kjer se v Ampero ne morejo več normalno vsesti ali vstati - avto je pač nizek. In teh voženj imam vedno več, ker z leti starši samo vozijo vedno manj, otroci pa moramo zanje skrbeti vedno več - normalno pač.

Poleg tega pa vsi štirje starši živijo vsak na svojem koncu Slovenije (ampak niso ločeni) in imamo ob vikendih (in sobotah in nedeljah - en dan z mojimi, drug dan z ženinimi) selitve narodov, s polnimi prtljažniki vred. Poleg tega pa je tudi vedno več voženj med delovniki, ko jih je potrebno voziti k zdravnikom in karkoli pač nanese (recimo, da popazijo na bolano hčerko). Kdor ima starše v letih, stvar že dobro pozna.

Tako, da sem v resnih precepih. Na Kii sem že parkrat obiskal andrejb-ja (z Alterja), ki mi je že ponudil ugodno ponudbo za novega Sportage-a (čakam še na en majhen, a pomemben detalj), a hkrati bi s tem izdal elektro mobilnost - vsaj do trenutka, ko bi na trg prišla PHEV verzija Sportage-a ali kakšna dobra SUV/CUV alternativa, ko bi šel nazaj na PHEV pogon, kar mislim, da se do 2020 bo zgodilo. Kia je že najavila 23 modelov PHEV, EV in HV verzij svojih modelov, Hyundai pa tudi.

Alternativa je Bolt EV, vendar, kot berem, ima še manjši prtljažnik, kot SoulEV, katerega prtljažnik me je razočaral. Ne toliko zaradi volumna, ampak zaradi talne površine. Isto je Bolt EV-jem. Majhna površina, a velika višina. Vendar, dosti robe, ki jo prevažamo med vikendi, ne more biti naložena ena na drugo, tako da potrebujem površino, pri čemer je Ampera super. Ima zadostno površino in ne toliko višine, vendar še vedno zadosti visoko višino, da pokonci postaviš letalske kovčke. Kdor je spremljal temo o Amperi, je videl moje fotke spakirane prtljage za na Pag.

Tako da ja... 7 let garancije, 7 let brezplačnega rednega vzdrževanja, 7 let nadgradenj navigacije, 7 let brezplačnih menjav zimsko/letnih pnevmatik pri Sportage-u

Sem v dilemi.

Mimogrede, Outlander PHEV ima samo 5 let oz. 100.000km garancije na baterijo, za razliko od Ampere, ki jo ima 8 let oz. 160.000km. Prevoženih imam 105.000km, kar pomeni še 55.000km oz dobrih 4 let garancije na celoten električno/baterijski sklop.
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Vidiš, na Tiguana GTE pa sploh nisem pomislil.

Tiguan mi nikoli ni vizualno pritegnil, zdaj pa, ko si me spomnil nanj, sem šel na VW stran in videl, da je novi model zunaj in dejansko izgleda bolj atraktivno, kot predhodnik.

Mitsubishi ima to prednost, da ima CHADEMO priklop. Bo Tiguan GTE imel CCS? Mislim, da ga Golf GTE in Passat GTE nimata.

Se že kaj ve, kdaj bo na voljo?
 
Nazadnje urejeno:

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Kia sportage? Tebi se je pa res poslabšalo
smile-1.gif
Pa ne mi rečt, da bi raje ročno šaltal dizla kot pa, da se odpoveš gretju zadnjih sedežev (a jih Kia sploh ima?)

RAV4 hibrid in Tiguan GTE (žal še ni na voljo) sta ti edini kolikor toliko zanimivi alternativi, ampak če si tak EV navdušenec kot se tu gor predstavlajš bi požrl tistih nekaj malenkosti, ki te motijo pri Outlanderju in ga brez pomisleka nabavil.

PS: poraba Kie dizel AT bo Fuelly.com
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Ja, sej vem.
redface-1.gif


Po moje bom skombiniral tako, da bo Ampera ostala, ko pa bo potrebno voziti naokoli starše, bom vzel ženino Xsaro Picasso.

Sportage in Tucson imata dobro opremo. Med drugim ventilacijo sprednjih sedežev (poleg gretja), gretje zadnjih sedežev, AEB, poleg ostalih bombončkov.
Aja, pa Sportage bo prišel tudi kot 1.6T bencinar z AT.

Pri Outlanderju se mi je zamerilo to, da v vsem tem času niso mogli vsaj malo nadgraditi baterije oz. ji povečati kapaciteto, ko to vsi ostali počnejo. In kljub temu, da sem EV navdušenec, to še ne pomeni, da bom kupil kar vsako stvar samo zato, ker je EV.

Ga moram dobiti za test. Menda je uradna predstavitev 10. maja. Cenikov še ni, imajo pa testnega tudi bliže mojemu domu, to je Šubelj - tam nekje med Domžalami in Kamnikom.
 
Nazadnje urejeno:

Flash

Pripravnik
5. dec 2009
575
2
18
Kaj ti imas avto zato, da si hodite rit gret v njega ali ga imas zato, da se vozis okoli?
tongue-1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Domevam, da imaš v svojem avtu klima napravo? Jo kdaj uporabljaš? Če ja, zakaj le, saj smo se včasih vsi vozili v katrcah, ami-jih in fičotih brez klim naprav, pa smo vsi preživeli, kajne?

Gretje prednjih sedežev imam štiri leta, odkar imam Ampero in ne vzamem več avta, ki tega nima. Ko se tega navadiš, nočem več brez tega biti. Tudi moja mama, ko je okusila gretje sedežev v Amperi, si je kupila nadsedežni grelec sedeža za svojo Ibizo - tistega za v 12V vtičnico.
In ko vozim ostale na zadnjih sedežih, tudi njim privoščim, da imajo toplo rit. Ženskam še posebej, ker jih spodaj vedno zebe.
V Amperi tudi pogrešam ogrevanje volana.

Pač, verjetno nekateri tega še niste osebno izkusili pa imate tako mnenje - kot npr. darjan, češ, kaj ti bo keyless entry. Ko pa imaš v rokah dojenčka ali malega otroka, ki je npr. v avtu zaspal in ne moreš prijemati za ključem v žepu, ti je jasno, zakaj je keyless entry tako fajn. Isto za keyless odpiranje zadnjih prtljažnih vrat, da ko imaš polne roke robe, da ti ni potrebno prelagati robe, da odpreš prtljažnik, ampak da se ti prtljažna vrata odprejo sama.
 
Nazadnje urejeno:

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Gretje sedežev je primerno za par minut (zagon vozila dokler se zrak ne ogreje) ker je lahko precej tvegano za zdravje. Za moške se sploh odsvetuje ker se močno zniža "kakovost" spermijev in lahko povzroči neplodnost. Gretje riti in hrbta lahko povzroča tudi dermatološke težave, poveča dovzetnost za alergije ... dolgotrajna raba ni dobra za žile. Pri stareših ljudeh poveča možnost nastanka kapi ...
grims-1.gif


Skratka uporabna zadva če imaš leder in -30C zjutraj da se ne usedeš na ledeno mrzlo, ampak da bi pa to dnevno rabil nonstop (ker je v e-vozilu "ceneje" kot rabit "gretje" kabine) pa je za razmislit!
tongue-1.gif
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
713
29
28
Gretje in hlajenje/ventilacija sedežev je must....samo to bom napisal. Potem pa vsak po svoje...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Ja, za spermije vem, kaj jim dela toplota, ampak za to me ne skrbi več - že imam naraščaj
wink-1.gif


Za ostalo pa še nisem bral. Imaš kakšen link? Sem malo googlal, pa nisem ničesar našel.