CCS polnilne postaje

iii

Pripravnik
1. avg 2007
458
7
18
Andy - na kateri pristopnici najdeš tisto o e-računu?

Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Ni navadna, ki je za zbiranje točk, ampak tista z RFID čipom, na eni strani ima tudi slikco z zelenim listom, ki označuje, da je za polnjenje polnilhin postaj.

To je dejansko, plačljiva kartica, ampak na formularju, ki ga izpolniš, označiš, da nočeš plačilne kartice, ampak le za aktivacijo polnilnih postaj in posledično ti ni potrebno izpolnjevati podatkov o plači in službi. Pa še to, obvezno obkljukaj e-račun, ker drugače boš na dom dobival račun in položnico, s stroškom 0 EUR za polnjenje na polnilnih postajah (ker so brezplačne), ampak boš pa imel postavko pošiljanje računa. Tako da, obkljukaj e-račun.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Mislim, da je na tisti zloženki, kjer izpolniš podatke za RFID kartico.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
https://www.sta.si/2185718/slo...rue&ured=GO

CCS polnilni postaji Lopata (v smeri iz Lj->Ce) in Tepanje (Mb->Ce) sta odprti in delujoči. Tako da, navali narod
smile-1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Sprva je bilo namenjeno, da bi bila CCS postaja na bencinskem servisu na AC, nekje ob Ivančni Gorici, vendar se je izkazalo, da nimajo zadosti priključne moči.
Alternativa, o kateri smo se pogovarjali na sestanku DEVS-a v Ivančni Gorici, je bila, da bi se postaja postavila v sami Ivančni Gorici, ki je skoraj prilepljena na AC, ampak očitno so se odločili drugače.
Škoda, ker bi bil tudi ta konec pokrit, pa še morebiten obiskovalec polnilne postaje bi čas lahko izkoristil bolje.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.325
3.423
113
Andy
kako je sedaj s temi karticami.
Npr. Petrolovo lahko uporabljaš na Petrolu
hitre polnilnice Sodo

še kje????
 

Drejchi

Pripravnik
8. sep 2015
55
0
6
Kartica Elektra Lj. deluje povsod in celo na Petrolovih polnilnicah zanesljiveje kot Petrolova.

Na BS Petrol Dul že obstaja 22kW polnilnica od Petrola, ki pa je, kot vse Petrolove polnilnice, muhasta in se z ZOE očitno ne razume najbolje.

Zadnjič sem probal polniti in onesposobil ponilnico. Prijaviti s Petrolovo kartico se nisem mogel, s kartico Elektra Lj. je šlo a potem sta obe vtičnici crknili.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Nisi izoliran problem. Pred poletjem sem hotel polniti na Petrolu v Kopru, ko se je tam že polnil SMART ED, pa sem z Ampero onesposobil type2 vtičnico, pa nisem naredil nič narobe.
Zadnjič pa je Orlando s svojo Kio onesposobil type2 vtičnico na Igu.

Nekaj čudnega je na teh Etrelovih polnilnih postajah.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Slovenija se postavlja na evropski zemljevid e-mobilnosti

Citat:
Težko pričakovane polnilne postaje na AC križu bodo do konca leta Slovenijo uveljavile kot državo z največ kombiniranimi hitrimi polnilnimi postajami na prebivalca. Prvi dve so minister za infrastrukturo g. Peter Gašperšič, direktor SODO g. Matjaž Vodušek, predstavniki Petrola in OMVja ter ostali v projekt vpleteni predali v uporabo danes.

V pogovorih z odgovornimi smo poskušali izvedeti predvsem bodočo cenovno politiko in načine plačevanja uporabe postaj. Odgovori niso bili vzpodbudni, saj je pri tem vprašanju (IMHO) logika vsaj za zdaj povsem odpovedala. Brezplačni
uporabi do 10. 11. naj bi sledilo krajše obdobje zaračunavanja 2,5€ na posamezno polnjenje in nekaj mesecev kasneje 5€/polnjenje. Taka rešitev se mi zdi neprimerna, saj bo nekdo potreboval zgolj nekaj kWh, da pride brez skrbi do bližnjega cilja, Tesle pa bodo lahko z enim polnjenjem porabile skoraj 100 kWh za isto ceno. Predvidena cena storitve prav gotovo ne bo vzpodbujala razmaha e-mobilnosti, ker dejansko vožnja z uporabo novih postaj v večini primerov ne bo cenejša od vožnje z dizelskimi motorji.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Nisi izoliran problem. Pred poletjem sem hotel polniti na Petrolu v Kopru, ko se je tam že polnil SMART ED, pa sem z Ampero onesposobil type2 vtičnico, pa nisem naredil nič narobe.
Zadnjič pa je Orlando s svojo Kio onesposobil type2 vtičnico na Igu.

Nekaj čudnega je na teh Etrelovih polnilnih postajah.

Daj tule odpri novo sticky temo, pa vpisujte vanjo vse napake (kdaj, kaj, s katerim avtom, če se le da tudi proizvajalca postaje), da malo vidimo, kaj in kako crkuje (tudi za nazaj, kdor ve in tudi kar izveste iz zanesljivih virov). Da se da potem tudi resno vprašanje postavit, če je nek vzorec.

No ja, še dobro, d aima Twizy navaden šuko vtikač
smile-1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Dobra ideja. Bom uredil.

Sej EVSE s Schuko vtikačem ima vsak EV (ga dobiš z avtom), problem je, če polnilna postaja nima Schuko vtičnice, kot npr. tista na Petrolu v Kopru in še drugje, kjer sta dve type2 vtičnici edina možnost.
 
Nazadnje urejeno:

Drejchi

Pripravnik
8. sep 2015
55
0
6
Moje izkušnje so takšne, da je veliko večja možnost za neprijetnost na starejših polnilnih postajah, tistih ki so jih postavljali v prvem šusu elektrifikacije. Torej vse Petrolove in takšne od Elektra Lj. kot sta v NM in Kamniku. Nekaj takšnega sem tudi slišal od predstavnikov Etrela, ki Petrolu rihtajo polnilnice.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Petrolove polnilne postaje so od Etrela in so dokaj nove. Tista v Kamniku je pa podobna tisti pred GH Union v Ljubljani, torej od RWE. Ti dve sta že stari, ampak delata pa ko šus. Še niti 1x ni bilo, da ne bi delovali.
 

Drejchi

Pripravnik
8. sep 2015
55
0
6
V Grosuplju je ista kot pred GH Union in ti res delata. V Kamniku pa je takšna, kot v Novem Mestu in tist je tema.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
V NM se nisem polnil, v Kamniku sem ze kar nekajkrat, ampak me se nikoli ni razocarala.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
ksz...


faaak, kakšna znanost in zmeda glede teh fakin polinilnic...æe bi bila evropa pametna, bi že nekaj let nazaj lepo predpisala vrsto priključka, vsak EV bi moral imeti šuko plus pač en drug, hitrejši priključek, pač za vse enak standard pa fak of plus res ne vem, zakaj je tak problem imeti removable batery pack...pač se pripelješ na tankštelo, pa mašino automatisch vzame baterije vun pa da nove notri, proces, ki traja recimo, 2, 3 minute oziroma še manj si hitrejši kot pri klasiænem tankanju