KIA Soul EV

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Ko testno Soul EV z Orlandom dobiva na test za cel dan, bova naredila testič vožnje Lj-Koper (polnjenje na 32A Petrolovi polnilni postaji za nazaj)-Lj, nekaj takega, kot sva naredila z Modelom S.
Poročam z videom in fotkami.

P.S.: Danes pa sem osebno spoznal andrejb-ja
aplauz.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.110
6.482
113
Res bi si? Ni ampera vseeno boljša ker pač še ima ICE in če ti sfali štroma, se še vedno lahko pelješ, medtem ko EV pač lahko parkiraš in čakaš na vleko.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik N75 pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Sprobal in takoj zaaral?

Mater, v avtomobilstičnem delu ALterja bi ga spljuvali. Dvojno. Lastnik BMWja, ki si kupi še Kio.

KIA Soul EV je boljša od BMW i3

Oblika: noben mi ni prav všečen
Doseg: KIA
Cena: KIA
Hitro polnjenje: oba podpirata
Počasno polnjenje: noben nima trifaznega polnilca

Nisem mislil na i3, ampak na klasiko, ki jo tudi ima.

Mimogrede: i3 je precej hitrejši, notri bolje skupaj dan in in lepši (vsaj kar sem jih vozil). Tako da kakor si kdo zaželi.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Res je, ampak je tudi dražji (kolikor pride i3 z toplotno črpalko in 6.6kW polnilnikom, kot dodatno opremo).

Poleg tega ena zimska guma za i3 stane 180 EUR (in ta je sploh edina te dimenzije): http://www.gume-direkt.com/product/Bridgestone/70/19/R-248437

za Soul EV pa dobrega stotaka EURov.

Poleg tega so tista kurja vrata za na zadnje sedeže, dokaj nepraktična. Ni se ravno lahko spraviti notri skozi njih, vsaj meni ni bilo.

Se mi zdi, da je Soul EV bolj družinski avto, kot i3.
 
Nazadnje urejeno:

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Jp, kakor je i3 kar nekaj, mi je vseeno lepši kot KIA, je le BMW, čeprav tistega tapravega Freude am fahren z njim seveda ni. Sicer je kia soul ev po specifikacijah ok, a kot sem že napisal je zame milo rečeno "nelepa" ...
tongue-1.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Tudi i3 ni nek biser lepote
wink-1.gif

Seveda ni, je skoraj tako grd kot kia, vsekakor se mi zdi dosti manj uporaben in precej dražji ..
grims-1.gif


Recimo micka outlander PHEV je dosti več avta za podoben denar in še enak je kot non ev verzija ...
zmaga.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Poleg tega so tista kurja vrata za na zadnje sedeže, dokaj nepraktična. Ni se ravno lahko spraviti notri skozi njih, vsaj meni ni bilo.

Če se jaz zlahka spravim, se ti toliko bolj. Je pa krepko nadležno, da moraš najprej sprednja odpret (kar pomeni, da mora voznik ven, če ima samo zadaj sopotnika) ...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Poleg tega so tista kurja vrata za na zadnje sedeže, dokaj nepraktična. Ni se ravno lahko spraviti notri skozi njih, vsaj meni ni bilo.

Če se jaz zlahka spravim, se ti toliko bolj. Je pa krepko nadležno, da moraš najprej sprednja odpret (kar pomeni, da mora voznik ven, če ima samo zadaj sopotnika) ...

Tole mi ne izgleda ravno zlahka. Vmesni del, ko se je spravljal notri, so raje kar izrezali iz videa: https://youtu.be/DuE2eZSDBIY?t=7m18s
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Mimogrede, i3 ima sedeže za 4 osebe (tako kot Ampera), Soul EV pa za 5.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Poleg tega so tista kurja vrata za na zadnje sedeže, dokaj nepraktična. Ni se ravno lahko spraviti notri skozi njih, vsaj meni ni bilo.

Če se jaz zlahka spravim, se ti toliko bolj. Je pa krepko nadležno, da moraš najprej sprednja odpret (kar pomeni, da mora voznik ven, če ima samo zadaj sopotnika) ...

Tole mi ne izgleda ravno zlahka. Vmesni del, ko se je spravljal notri, so raje kar izrezali iz videa: https://youtu.be/DuE2eZSDBIY?t=7m18s

Odvisno kako si not lezel in kje je prednji sedež. Ko zgruntaš, da se (kot tip na videu) usedeš najprej z ritjo, potem pa nodi, je simpl.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Mimogrede, i3 ima sedeže za 4 osebe (tako kot Ampera), Soul EV pa za 5.
Ma tole s 5 sedeži v tako veikih avtoh so itak buče. Mam Verso doma, pa je samo pogojno 5 sedežnik (samo če so otroci, bolj suhi in brez otroških sedežev). V Soulu je na sredi tako neudobno, da je neuporabno.
Načeloma so itak vsi avti tam do nižjega srednjega itak 2+2 v resnici, šele od višjega srednjega naprej pa res 4 ...
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Za ameriške mere riti je problem ja.
smile-1.gif

Za normalne riti, pa se še 5 odraslih riti spoka celo v kakega Yarisa in preživi pot Koper-Maribor in nazaj brez večji travm.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Mimogrede, i3 ima sedeže za 4 osebe (tako kot Ampera), Soul EV pa za 5.

Ma tole s 5 sedeži v tako veikih avtoh so itak buče.

No,buče ravno niso,ta izjava ni realna...
crazy1.gif

Dejstvo je,da se v i3 lahko peljejo samo 4 osebe,v Soulu pa 5,kar zna biti v veliko primerih precejšnja prednost! Če boš v i3 napokal poleg voznika še 4 potnike in te bo ustavil policaj,boš dobil kazen,v Soulu pa ne. Zase vem,da bi imel kar velikokrat problem,če bi vozil avto,ki bi bil registriran samo za 4 osebe,ker bi moral,ali švercati petega potnika,ali pa bi se ta moral peljati z dodatnim avtomobilom.Pišem samo dejstva,nič drugega! Verjetno tudi veš,da je bila pri Voltu ena izmed največjih pripomb lastnikov (potencialnih in obstoječih),da avto ni registriran za 5 oseb...
Druga zgodba pa je seveda,kako udobno se pelje tisti na petem sedežu!
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Za ameriške mere riti je problem ja.
smile-1.gif

Za normalne riti, pa se še 5 odraslih riti spoka celo v kakega Yarisa in preživi pot Koper-Maribor in nazaj brez večji travm.

Sorry, ampak zame je normalno sedenje da ima kam dat noge (da se nikamor z njimi ne tiščim) in da se ne butam s komolci. Vse ostalo ge gužvanje.
Saj se tudi jaz spomnim časov, ko nas je šlo 5 z jugotom srfat, ampak to še ne pomeni, da to sprejmem za kaj normalnega ali udobnega. Če se te dni familiarno vozimo s TTjem (pa ni nobenih majhnih otrok v igri) to še ne pomeni, da je TT družinski avto ali kaj več kot dvosed z dvema zelo zasilnima sedežema.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Mimogrede, i3 ima sedeže za 4 osebe (tako kot Ampera), Soul EV pa za 5.

Ma tole s 5 sedeži v tako veikih avtoh so itak buče.

No,buče ravno niso,ta izjava ni realna...
crazy1.gif

Dejstvo je,da se v i3 lahko peljejo samo 4 osebe,v Soulu pa 5,kar zna biti v veliko primerih precejšnja prednost! Če boš v i3 napokal poleg voznika še 4 potnike in te bo ustavil policaj,boš dobil kazen,v Soulu pa ne. Zase vem,da bi imel kar velikokrat problem,če bi vozil avto,ki bi bil registriran samo za 4 osebe,ker bi moral,ali švercati petega potnika,ali pa bi se ta moral peljati z dodatnim avtomobilom.Pišem samo dejstva,nič drugega! Verjetno tudi veš,da je bila pri Voltu ena izmed največjih pripomb lastnikov (potencialnih in obstoječih),da avto ni registriran za 5 oseb...
Druga zgodba pa je seveda,kako udobno se pelje tisti na petem sedežu!

Povprečen avto ima v sebi večino lčasa manj kot 2 osebi. Povprečna SLO družina ima manj kot 4 člane.

Dajmo ne sodit po sebi, kar se mene tiče, so lahko vsi avti 3-sedežniki.
Ne spomnim se, kdaj sem nazadnje (če odštejem mulce) v avtu vozil več kot 4 osebe ... 3 pogoosto, 4 kakšenkrat na mesec, 5 manj kot 5x na leto.