BMW i3

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.315
9.057
113
no, lahko tako napišeš, sej na koncu je vseeno, al se vozi po cestah ali se proda. Za BMW je učinek nekako enak, oziroma bolje je, da jih samo proda, nato pa so v skladišču, če se malo šalimo. Drugače pa bo kar držalo, sem sepogovarjal z enim znancem v soboto, ki prodaja BMWje v eni največji filiali v DE i je rekel, da grejo ko za žemlje, stane dobrih 40k€ in da so bolj kot ne razprodani. Respect
smile-1.gif
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Čaki malo,to pa gre tako! Če napišejo,da so jih PRODALI,to nikakor ne more pomeniti,da so v skladišču! Prodati neko stvar pomeni,da ti je kupec dal denar,ti pa njemu izdelek! Razen če pri BMW-ju ne ločijo med pojmi "prodati","zanimati se" in "rezervirati" ?!
Je pa vsekakor dobra novica (če je resnična).da grejo ko sveže žemlje!
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.315
9.057
113
nisi razumel..BMW jih je verjetno prodal nekomu, zdaj al se ta vozi po cesti, po vodi, ali pa ima avto v nekem skladišču je vseeno.
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Ne razumem kaj te moti, toliko je prodanih ali so na cesti ali so plačani avansi, je čisto vseeno.

Konkretno vem za Avstrijo, da je letošnja kvota, ki je za njih namenjena, praktično razprodana.
Tole z i8 pa je kozlarija, ker še ga sploh ni na trgu.
bonk.gif
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik YuGec pravi:
Ne razumem kaj te moti, toliko je prodanih ali so na cesti ali so plačani avansi, je čisto vseeno.

Konkretno vem za Avstrijo, da je letošnja kvota, ki je za njih namenjena, praktično razprodana.
Tole z i8 pa je kozlarija, ker še ga sploh ni na trgu.
bonk.gif

Moti me to,da mislim da pretiravajo
wink-1.gif

Misliš,da imajo res plačanih 11.000 avansov?
shocked-1.gif
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Citat:
Uporabnik YuGec pravi:
Ne razumem kaj te moti, toliko je prodanih ali so na cesti ali so plačani avansi, je čisto vseeno.

Konkretno vem za Avstrijo, da je letošnja kvota, ki je za njih namenjena, praktično razprodana.
Tole z i8 pa je kozlarija, ker še ga sploh ni na trgu.
bonk.gif

Moti me to,da mislim da pretiravajo
wink-1.gif

Misliš,da imajo res plačanih 11.000 avansov?
shocked-1.gif

A 11.000 avtov je dosti?

BMW jih proda nekaj manj kot 2 mio. letno.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Citat:
Uporabnik YuGec pravi:
Ne razumem kaj te moti, toliko je prodanih ali so na cesti ali so plačani avansi, je čisto vseeno.

Konkretno vem za Avstrijo, da je letošnja kvota, ki je za njih namenjena, praktično razprodana.
Tole z i8 pa je kozlarija, ker še ga sploh ni na trgu.
bonk.gif

Moti me to,da mislim da pretiravajo
wink-1.gif

Misliš,da imajo res plačanih 11.000 avansov?
shocked-1.gif

Misliš da se firma ranga BMW s takimi stvarmi zajebava? Kotirajo na borzi, ne pozabi.
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
713
29
28
To zadevo sem v soboto preizkusil v sklopu Salzburg Auto Messe & EMMA Finale. Na mojo srečo, sem lahko preizkusil opravil sam (brez osebja poleg v avtomobilu) in to konkretnih 15min. Mene je avtomobilček navdušil. Kot 2. avto ali kot samo mestni avtomobilček je top. Za kaj več, bo potrebno počakati na kakšen i4, i5 model (logično ugibanje o modelih)!
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
713
29
28
Oooo, AndY1, zdaj si pa naredil skomine
smile-1.gif
! Z veseljem bi bil sopotnik v Amperi!
Naslednje leto ti sporočim, Samo odvisno, kje bo EMMA finale......


Lp, Yagi
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
713
29
28
Zmenjeno! Če bo kaj zanimivega, mi kar sporoči na ZS (in obratno) in se zmenimo!
Joj, S bi bil pa že neke vrste perverzija, če bi ga sfehtal za na kakšen sejem!
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.252
6.521
113
Veš kaj mene moti, oz mi ni logično pri ideji "drugi mestni avto". Zakaj bi kdo dal toliko dinarja za to. Prvo se jebeš s parkingom ko greš kam, oz je to velik strošek, razen če greš v šoping. Potem pa za teh 35k se lahko kot gospod voziš s taxijem koliko let? Tretje pa itak imajo bolj resna mesta super rešen javni prevoz.

Bolj vidim uporabnost za kakšno predmestje, ali pa če si par km iz mesta/šihta in imaš tega pač za prevoze, ampak potem pa je tu problem, ker se (tako pravi folk na forumu) rabi še en avto za izlet na hrvačko.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Opžam da je več teh drugih avtov pri hiši ravno na vasi, ker drugače dejansko nikamor ne moreš, pri nas smo v hiši štirje +otrok pa imamo 3 avte, vsi v dnevni uporabi, vsi klepajo 20k km letno. Taka situacija je idealna za EV, samo nakupna cena mora biti realna.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.252
6.521
113
Ja saj...pa itak slovenija je mala in bi šlo skozi...to mi je edini realni scenarij za EV, ampak yagi je pač rekel da bi bil super za drugi mestni avto, pa sem zato repliciral
smile-1.gif
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
713
29
28
Yagi je repliciral zato, ker ne živi na periferiji in bi mi EV služil za zapeljat otroke v vrtec, po opravkih v BTC itd. ! Sej, imel bi tudi prvi avto EV ampak je Tesla S trenutno nedosegljiv, alternative pa ni !
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
713
29
28
Zame osebno ni. Dejstvo, da nisi odvisen od tretje osebe, čakanje na taxi in pa, kdor misli, da je LJ taxi tako zelo poceni, se pošteno moti. Cca. 3.8km (Center-Bežigrad) je 4.50 - 5.20€! Po tej strani obstaja tudi LPP. Npr. lani sem od Centra do Črnuč (servise elektro skuterjev) z LPPjem potreboval 1h25min (res da je bilo ob 16h v največji prometni končnici, pa na LPPju ni bilo klime, ker se potem vsi penzionisti pritožujejo, da jih zebe). skuterjem sem bil nazaj doma v 13min!
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.252
6.521
113
Dobro, amapk tudi i3 ni poceni
wink-1.gif


Saj če bi stal 15.000 ne bi bilo debate...
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
713
29
28
Tu se pa s teboj popolnoma strinjam.
Vendar, 15k€ bo stala kakšna Dacia EV (če in ko bo) ali pa Twingo EV (kateri je dobil rdečo luč), zagoto ne BMW, pa tudi Audi ne ali MB !
Kakšna naj bi bila cena za VW e-UP ? (mislim,da čez 20k€) !
Dejstvo je, da so vsa 100% EV za kakšnih 40% precenjena (trenutno)!