VW e-Golf

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
2015 VW e-Golf scores 116 MPGe, 83 miles of range from EPA

Citat:
The e-Golf comes with standard SAE Combo fast charging that can fill up an empty battery to 80 percent in 30 minutes, if you can find a plug. A Level 2, J1772 connector will take less than four hours, thanks to a 7.2-kW onboard charger while your standard 110 outlet will need 20 hours to fill up the 24.2-kWh lithium-ion battery pack.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.465
857
113
Baje naj bil danes poleg e-Up!-a na Ljubljanskem maratonu prisoten tudi e-Golf?
 
Nazadnje urejeno:

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Bili so razstavljeni XL1,Up in Golf. Bom dal kasneje nekaj slik gor.
Sem govoril s predstavnikom iz Porscha Slovenija,prodaje se uradno začne čez 14 dni,točnih cen danes še niso imeli,menda pa naj bi bile na enaki ravni kot v Nemčiji oz.mogoče še kakšen euro manj
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Sem se včeraj, na poti, ustavil na Porsche Slovenija, pri Celovški in niso imeli niti enega e-Up-a ali e-Golfa tam. Sem šel prodajalca vprašati, kako to in mi je rekel, da se od PS in PIA tako radi vozio z njimi, da jih skoraj nič ni na parkirišču
wink-1.gif
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.358
298
83
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Sem se včeraj, na poti, ustavil na Porsche Slovenija, pri Celovški in niso imeli niti enega e-Up-a ali e-Golfa tam. Sem šel prodajalca vprašati, kako to in mi je rekel, da se od PS in PIA tako radi vozio z njimi, da jih skoraj nič ni na parkirišču
wink-1.gif

seveda, plače so v Porsche Slovenija slabe in je treba izkoristit take poceni zadeve
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Ne poznam in ne vem ali misliš resno?

Hiter vpogled v letno poročilo namreč pokaže povprečno izplačano letno plačo 34k€, za preteklo leto. V Sloveniji to spada nekam v vrh lestvice.

Back on topic: ali bo Passat imel kaj drugačno tehnologijo (EV)? Recimo večje vozilo >> več prostora >> večje baterije >> večji domet?
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
A ti misliš da bodo dejansko naredili uporabno električno vozilo? Mal si optimist.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
In zakaj e-Golf in podobni zate niso uporabni?

blazko: ne, Passat bo imel doseg le na elektriko cca. 50km in bo v kombinaciji z bencinskim motorjem.
wink-1.gif
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
In zakaj e-Golf in podobni zate niso uporabni?

"Uporaben" je relativna beseda v tem primeru...
Zame je uporaben recimo Golf GTE! Golf EV je pa zame delno uporaben,torej idealno uporaben samo v primeru,da imam poleg njega še en bencinski ali dizelski avto.Ker da z avtom za več kot 30k eur ne morem niti iz Kopra do Ljubljane z enim polnjenjem (da sploh ne govorim o daljših razdaljah),khm...ne hvala! Vem da se bo sedaj našel kdo,ki bo komentiral,da se lahko na vsakih 80 km ustavljam na ev črpalkah in ga polnim,ampak še enkrat,ne hvala,nimam časa viset tam,raje skurim tistih nekaj litrov bencina in sem doma,ko želim!
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Jaz pa bi rekel, da zaradi tega, ker jim je tako všeč vožnja na elektriko.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
In zakaj e-Golf in podobni zate niso uporabni?

"Uporaben" je relativna beseda v tem primeru...
Zame je uporaben recimo Golf GTE! Golf EV je pa zame delno uporaben,torej idealno uporaben samo v primeru,da imam poleg njega še en bencinski ali dizelski avto.Ker da z avtom za več kot 30k eur ne morem niti iz Kopra do Ljubljane z enim polnjenjem (da sploh ne govorim o daljših razdaljah),khm...ne hvala! Vem da se bo sedaj našel kdo,ki bo komentiral,da se lahko na vsakih 80 km ustavljam na ev črpalkah in ga polnim,ampak še enkrat,ne hvala,nimam časa viset tam,raje skurim tistih nekaj litrov bencina in sem doma,ko želim!

Seveda, zato pa so tu v prednosti PHEV in hibridi (pip)... predvsem Golf GTE, Ampera in recimo še i3-REX ... od tega kar se prodaja pri nas.
zmaga.gif
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
A ti misliš da bodo dejansko naredili uporabno električno vozilo? Mal si optimist.

Tale golf bi bil zame zelo uporaben avto. V bistvu idealen avto, če bi ga dobil za ceno navadnega golfa.
Do službe 2km, vrtec, trgovina, šola, vse to je še bližje. Bi ga moral polnil samo na vsake 14 dni.
cheer.gif
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.631
767
113
... ali recimo noge
smile-1.gif


Ne, resno za tako kilometrino in za teh nekaj minut v avtu je dobra vsaka gajbica za 500€, pa prihraniš 3k €/leto za dopust.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Cena e-Golfa naj bi bila 35kEUR - 5kEUR subvencije (če uspeš priti do subvencije).
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Mato pravi:
Tale golf bi bil zame zelo uporaben avto. V bistvu idealen avto, če bi ga dobil za ceno navadnega golfa.

I tata bi,sine....
A veš kdaj kdaj bodo imeli EV in plug-in hibridi enako ceno kot navadni avtomobili? Dokler se bodo izdelovali navadni avtomobili,to ne bo nikoli !!! Lahko pa vseeno o tem sanjaš naprej
evil.gif

(ali pa se vprašaš,koliko navadnih Golfov bi tovarna prodala,če bi bil na trgu v prodaji EV Golf po enaki ceni...?). Pa da ne bo pomote:tudi jaz bi imel EV Golfa za 15k eur...ampak eno je sanjarjenje,drugo pa realnost
grims-1.gif
 
Nazadnje urejeno: