Renault Zoe

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.334
759
113
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ja zakaj pa imaš "prvi avto"? zato da greš enkrat letno na hrvačko?

Za nujne primere.....za Rvacko.....za daljše poti...

Ne vidim problema ker je etak že odplačan....neproblematičen za vzdrževat....lahko stoji pokrit parkiran dokler ga ne bi (eventuelno) uporabil..... 3/4 letnih potreb pa lahko vmes pokrijem z EVjem...

Cez cca 10 let pa ga podarim v Bistro v tehnični muzej in prešaltam 100% na EV....

Prvi avto stoji doma pokrit, z drugim pa naredi 3/4 letnih potreb... definicija prvega avta...
hysterical-1.gif

Delam drugače z avtom med 15-20kkm letno.... Kuæa-poso-kave-shopping(trebovanje)......

Dejansko bi z avtom kot je Zoe pokril 3/4 svojih potreb...

Jeba je edino ker med weekeni rad preživljam prosti čas tako da bi me trenutno EV prej omejeval kot koristil (izleti...smucanje....kolesarjenje....hribi)....

Zato jim dam še 10let da se še malo bolj razvijejo

A obstaja sploh kak nosilec za kolo za Zoe.... Al pa prtljažnik za staro mamo hor dat
sprasujem se.gif


Aia....nc hudga pol pa raje Kio Soul....pa še "in da house" bom ostal
tongue-1.gif


Mi je ena stranka ki je bla malo bolj v tej sceni razlagala kako je Soul zmagal na tekmovanju EVjev in potem niso hotli tega priznat...sam sem mogu bit nevtralen
smile-1.gif

Se pravi, ne obstaja možnost, da bil Zoe prvi avto, ker pač narediš 3/4 vseh poti z njim, za vikend potepanja pa izvlečeš drugi avto izpod plahte in skočiš na smučanje?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Do sluzbe 7,5km v eno smer.... Recimo ko sem med tednom v Lj delam dnevno po 50km/dan vamo-tamo ker poleg sluzbe se vedno se kje zatakneš...kdo pokliče za pivo itd... To bi pa shendlal vsak EV že prve generacije
smile-1.gif


@XXXL aia tukaj sva zapela....se strinjam
zmaga.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Zato ker v Lj živim v bloku in bi težko vrgel kabel iz 4ga štuka dol na parking....seveda če bi tega sploh dobil na pravi strani bloka da bi to lahko sploh izvedel
smile-1.gif


Potem pa še 10A varovalke.....no go....čez 10let pa upam da se zadeve znormalizirajo in da bodo EV vozila glavna...vsaj v mestih in v njihovi okolici
zmaga.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Zanima te moja vizija?

Kot veš nisem pristaš komunizma.....tako da car sharing bi pri meni odpadel...v smislu P+R na obrobju mesta da tam pustiš svoj IC avto in presedeš v EV....ker roko na srce moj avto je se vedno 99,9% moj ce sem si ga že omislil....poleg tega pa ne bi rad sedel na tvojem švicu ki si ga pustil na poti ko si avto oddal potem ko si bil na Šmarni gori
smile-1.gif


Enostavno bi se lotil tega z vedno več bombončki za ljudi z takimi vozili.....zastonj polnjenje mi je malo populistično.....če sedaj plačujem za benz bom pa tud sedaj za štrom...

Bi me pa premamile druge ugodnosti...kot zastonj parkingi v mestu...ali pa ekskluzivni dostop v center mesta samo za EV...ali pa da začnejo počasi gradit take otočke z polnilnicami za EVje v blokovskih naseljih....počas odžirat parkirna mesta IC avtomobilom stem + dosleden redarski nadzor za prekrškarje ki bi zaparkirali taka mesta.... Kaki popusti/ugodnosti za EV uporabnike v vsakdanjem zivljenju v mestu (cenejse vstopnice....zastonj odvoz smeti... Razno)

Mestni ljudje bi sigurno dokaj hitro začeli obračat ploščo....ko bi bla masa zadostna pa počasi ukines bombončke in trg sam potegne ostale....

Ja vem Zoky je ziher za....že liže Chuppa Chups
smile-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Čeprav tista z avti v centru....že sedaj grem vedno na LPP...in sem tam najkasneje v 20min...sem pa nekje na polovici poti obrobje-center...naj raje porihtajo linije in našopajo bolj pogosto buse
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.096
6.480
113
Pazi samo da ne boš prepozen, večno tudi ne bo zastonj računov na račun elektrike. Že zdaj so v LJ omejili čas polnjenja na polnilicah na maks 3 ure, če si več, sledi kazen.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Če mi že sedaj grozi da bom moral nemoč odkupit parkirno mesto pri bloku če bom sploh želel parkirat.... Naredi to ugodno...zavij v subvencijo če imaš EV.... Opremi ga z polnilno postajo....

Etak bom moral vzet kredit al pa prodat avto.....ce mi daš ugoden kredit če zamenjam pogonsko gorivo.... Well
wink-1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Aia....nc hudga pol pa raje Kio Soul....pa še "in da house" bom ostal
tongue-1.gif


Mi je ena stranka ki je bla malo bolj v tej sceni razlagala kako je Soul zmagal na tekmovanju EVjev in potem niso hotli tega priznat...sam sem mogu bit nevtralen
smile-1.gif

Soul EV je super avto. Dobiš ga za 22.5k EUR z odšteto subvencijo, pa še baterijo so mu letos povečali za par kWh. Pojdi na testno vožnjo in se zmeni z andrejb-jem.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
@Andy1 zanimiva ideja....bom delal na tem da jo udejanim!

@SJTV1.....se vidi da avtomobilska industrija ne bo izpustila priložnosti da bi z zamenjavo pogonskega goriva lahko dejansko začel šparat.....lepo bodo preračunali vse postavke/izdatke in jih primerno korigirali (navzgor) tudi če ekonomsko ne bo upravičeno....
frown-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.096
6.480
113
Problem pri štromu ker ga koristimo vsi. Če hočejo podražit štrom zaradi EV bo pa gospodinjstvom šlo v višave...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.096
6.480
113
huh ja, ampak do takrat...še je ogromno časa.

Zdaj je torej nekako še najbolj idealen čas, če nekdo želi prihraniti pri EV. Ker elektrika je skoraj zastonj, bistveno se ne bo spremenila cena, pa rabljeni EV (recimo ampera) se dobijo za smešen denar. Torej se lahko dejansko prihrani glede na primerljiv ICE avto, in to ne malo.

Ker v prihodnosti, ko bo že vse urejeno, pa bo cesar lupil preko elektrike davke, tako da jaz pričakujem, da ko bo EV vožnja večinska, ali pa nadomestila fosilna goriva, bo itak prišlo enako, kot je zdaj na fosilna. Samo takrat nas več itak ne bo
smile-1.gif