Renault Zoe

CrazyFish

Pripravnik
29. jul 2015
64
0
6
Citat:
Uporabnik Gasper008 pravi:
Citat:
Uporabnik CrazyFish pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Problem najema je omejitev v številu letnih km, to pa je bedarija na kvadrat.

Za 120€ nimaš omejitve kilometrov......

Prosim za vir, ker v majhnem tekstu imajo napisano da je vsak dodaten km 0,05 €, enako imajo napisano da če ne izkoristiš vseh zakupljenih km da ti vrnejo 0,05 za km.

0.05 je za vse razen tega ki je neomejen
https://www.cdn.renault.com/content/dam/Renault/SI/ceniki/cenik_zoe.pdf
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ja zakaj pa imaš "prvi avto"? zato da greš enkrat letno na hrvačko?

mtl, zato pa sem rekel najem ob trenutni kilometraži, kak pridem malo ven iz tega, pa že ni več tako ekonomična zadeva. pa ljudem se pomoje to zdi kompliciranje in brezvezno preračunavanje, že itak nimajo kaj preveč radi EV.
Komplicirajo se zadeve okoli EV, namesto da bi bilo vse lažje. Že okoli javnih polnilnic je prava štala, namesto da bi šli v neko poenotenje.
Glede kompliciranja. Kupiš baterije in ni več kompliciranja. Drži?
Če pa želiš ''kalkulirat'', pa lahko kalkuliraš, samo ne potem jokat, da je pa komplicirano.
wink-1.gif

Glede polnilnic pa itak ne morem komentirat: pač bedarija, vsak bi v svojo smer vlekel. Tukaj bi morda prišel prav zakon s strani države, ki bi dovolil le en standard, morda dva in vpeljal nek skupan obračun/billing sistem. Ampak do tega pridet, bi moralo se še veliko svinj odebeljit pri koritu
frown-1.gif
.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
No evo danes sem bil slučajno
smile-1.gif
promotor Zoe-ta na strateškem forumu na Bledu.....

Moram povedat da bom od danes naprej začel bolje spremljat EV/Hybrid del (sub)foruma
zmaga.gif


Avtoček je totalna zmaga za kar je namenjen........

Upoštevaj še to,da si peljal EV-ja,ki je (razen zmogljive baterije) že malo zastarel in se nasplošno pelje slabše kot 12 let star Clio (občutek na volanu,vzmetenje,zavore...)...ko boš vozil še kakšen drug boljši EV,boš šele navdušen nad električarji
zmaga.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Tudi, če je 120 za neomejeno km. Samo v info: mene za 20.000 km pride gorivo 90 EUR mesečno...
To je tisto, kar sem mislil glede nekonkurenčnosti. Bi se pa npr. pri 30.000 km zadeva počasi verjetno ujela.
Torej, če gledam samo striktno gorivo...
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.656
1.580
113
Ko berem tvoje dojemanje prvega srečanja z EV, je enako kot moje, pa verjamem da od večine tudi. Dokler ne probaš, ti je vse skupaj wtf, yebe se ti za to. Ko pa probaš, pa veš da je to to in da to hočeš imet. Za jajcanje po mestu in okrog je čista zmaga. Sam sem se fiksno odločil da svoj trenutni avto vozim tako dolgo, dokler ne bo EV na razvojni stopnji za rajo, oz. vsaj blizu in ga takrat kupim. Doseg, ki ga že zdaj imajo, je za mene čisto dovolj. Samo malo bolj poceni še mora bit.
 

CrazyFish

Pripravnik
29. jul 2015
64
0
6
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Tudi, če je 120 za neomejeno km. Samo v info: mene za 20.000 km pride gorivo 90 EUR mesečno...
To je tisto, kar sem mislil glede nekonkurenčnosti. Bi se pa npr. pri 30.000 km zadeva počasi verjetno ujela.
Torej, če gledam samo strikno gorivo...
Pa ni samo gorivo, zato se izide že precej prej... Mora pa vsak zase izračunat. Ni za vsakogar, za marsikoga pa je že.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.896
5.457
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ja zakaj pa imaš "prvi avto"? zato da greš enkrat letno na hrvačko?

Za nujne primere.....za Rvacko.....za daljše poti...

Ne vidim problema ker je etak že odplačan....neproblematičen za vzdrževat....lahko stoji pokrit parkiran dokler ga ne bi (eventuelno) uporabil..... 3/4 letnih potreb pa lahko vmes pokrijem z EVjem...

Cez cca 10 let pa ga podarim v Bistro v tehnični muzej in prešaltam 100% na EV....
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.321
6.531
113
Ja potem pa nabaviš REX PHEVa, ampera..imaš motor navadni not in če je treba lahko narediš 5000km, pač tankaš vsakih 500km.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
V doglednem času bo s penetracijo EV-jev narasla tudi ponudba najema (ali morda zakupa npr. x dni na leto) ICE-jev za nek normalen denar.
Tako da ne boš potreboval dveh avtov. Za tisti teden ali dan boš pač ICE-ja najel in bo.

Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ja potem pa nabaviš REX PHEVa, ampera..imaš motor navadni not in če je treba lahko narediš 5000km, pač tankaš vsakih 500km.
Trenutno morda res, v prihodnosti bo pa to neumnost. Beri zgoraj zakaj.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.321
6.531
113
V prihodnosti, ko bo, če bo, boš pa električno energijo (če bo ta energija prevladala) tudi "natankal" v par minutah.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
REX in PHEV je in bo vedno dražja varianta pogona, ampak jasno tudi bolj ziher kar se dosega tiče.
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.321
6.531
113
Misliš?

Jaz pa bi rekel, da so baterije vseeno dražje kot REX. Ker če nimaš rexa lahko imaš ampera varianto, drugače pa rabiš teslo 3.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Govorim za novo vozilo, če ti Zoe zadostuje, potem je PHEV dražji, tako za nakup kot nadaljni stroški. Če ne moreš živeti z omejitvijo dosega pri EV potem boš pač "doplačal" za PHEV.

Mene pri Zoe najbolj moti tisto 10A polnjenje, ker ima toliko izgub, da je na meji uporabnega, če želiš kolikor toliko normalno polnjenje moraš imeti najmanj 16A, še bolje pa 32A, kar je pa čisti NO-GO pri meni.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Rabljene ampere/volti pa so danes že celo bolj ekonomični od kakšnih dizlov. Za določene posameznike seveda.

Baje.

Baje ima moja žena porabo na Amperi 0,2l.... jaz pa na dizlu 6l... ampak samo baje...
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ja zakaj pa imaš "prvi avto"? zato da greš enkrat letno na hrvačko?

Za nujne primere.....za Rvacko.....za daljše poti...

Ne vidim problema ker je etak že odplačan....neproblematičen za vzdrževat....lahko stoji pokrit parkiran dokler ga ne bi (eventuelno) uporabil..... 3/4 letnih potreb pa lahko vmes pokrijem z EVjem...

Cez cca 10 let pa ga podarim v Bistro v tehnični muzej in prešaltam 100% na EV....

Prvi avto stoji doma pokrit, z drugim pa naredi 3/4 letnih potreb... definicija prvega avta...
hysterical-1.gif
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Baje si napisal tako, da se nanaša na del, ki sem ga citiral. Drugače ne znaš pravilno zapisati. Baje.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Točno. Lažje in z manj dela je nekaj vriniti, kot pa dopisati spodaj. Baje.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.896
5.457
113
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ja zakaj pa imaš "prvi avto"? zato da greš enkrat letno na hrvačko?

Za nujne primere.....za Rvacko.....za daljše poti...

Ne vidim problema ker je etak že odplačan....neproblematičen za vzdrževat....lahko stoji pokrit parkiran dokler ga ne bi (eventuelno) uporabil..... 3/4 letnih potreb pa lahko vmes pokrijem z EVjem...

Cez cca 10 let pa ga podarim v Bistro v tehnični muzej in prešaltam 100% na EV....

Prvi avto stoji doma pokrit, z drugim pa naredi 3/4 letnih potreb... definicija prvega avta...
hysterical-1.gif

Delam drugače z avtom med 15-20kkm letno.... Kuæa-poso-kave-shopping(trebovanje)......

Dejansko bi z avtom kot je Zoe pokril 3/4 svojih potreb...

Jeba je edino ker med weekeni rad preživljam prosti čas tako da bi me trenutno EV prej omejeval kot koristil (izleti...smucanje....kolesarjenje....hribi)....

Zato jim dam še 10let da se še malo bolj razvijejo

A obstaja sploh kak nosilec za kolo za Zoe.... Al pa prtljažnik za staro mamo hor dat
sprasujem se.gif


Aia....nc hudga pol pa raje Kio Soul....pa še "in da house" bom ostal
tongue-1.gif


Mi je ena stranka ki je bla malo bolj v tej sceni razlagala kako je Soul zmagal na tekmovanju EVjev in potem niso hotli tega priznat...sam sem mogu bit nevtralen
smile-1.gif