Tesla MODEL X

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.261
6.521
113
Zanimiva rešitev glede odpiranja zadnjih vrat, ampak, imo, precej neuporabna zadevščina.

Ker če ni placa da se vrata odpro normalno, potem se tudi človek ne more normalno not vsest. al pa če prideš naložen z vrečkami, itak ne prideš zraven...al pa otroka tudi ne moreš lepo dat not...te rajši avto premakneš za 2m in normalno urediš
smile-1.gif


ampak ja..nek "wow efekt" mora imeti
wink-1.gif
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.921
2.401
113
Citat:
Model X has a bioweapon defense mode button -- one that seals the car with true HEPA filters that are 10 times larger than a regular car's.

TDI zascita?
cool-1.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.900
4.955
113
Glede na ceno itak vemo da si ga večina od nas nebo in ne more kupit (ni alter premium dojče znamka stara vsaj 6 let in z 120kkm) pa ajde nekaj besed si pa vendarle zasluži.

- A je to sploh SUV? Vedno sem mislil da so SUVi neki terenski enoprostorci, pri tem avtu pa definitivno ni nič terenskega.
- Pri teh dvižnih vratih sem si takoj rekel, glej to ne gre v mojo garažo, imamo prenizki strop. Potem se spomnim da ima veliko nakupovalnih središč pravtako zelo nizke stropove. Heh... čemu potem dvižna vrata?
- Potem si rečem madona kam pa s skijami ko gremo pozimi. Kam naj dam Thuleja? Potem pa najdem tole slikco, sicer zgleda bizarno a rešitev je...



A vseeno si Thuleja ne morem peljat na morje. Pravtako ne morš bilokakšnega tovora peljat na strehi, pa naj bo to tenda iz Baumaxa ali pa surf za na morje.
Edino kaj je da s temi 400 kilometri idealnega dosega pridem že do Krka ali Paga. Hura
grin1.gif
 

Hoci

Fizikalc
18. avg 2007
2.546
5
38
Pri 5 metrih dolžine pa še stojalo za smuči je zagotov 1 m, tole realno pri nas ne moreš parkirat nikjer razen na domačem dvorišču....
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Z dvižnimi vrati avto potrebuje 215 cm višine, bo treba biti res previden v kakšni nizki garži, ali na kkašno luč v garaži.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Po besedah Elona, ima X senzor za višino, tako da v takem primeru prepreči trčenje vrat s stropom.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.261
6.521
113
Za otroke bo to zanimiva izkušnja, ker bodo morali plezati skozi prednja vrata ali prtljažnik.

Taščo pa se bo not pustilo, "nenamerno"
wink-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Ko sem ga videl, mi je bila prva asociacija Pontiac Aztek. Oblikavno mi je avto ugly as hell. Bioweapon defence? Lambo,doors? Meni jexta X totalni fail, je pa na kožo pisan Amerom...
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
A vseeno si Thuleja ne morem peljat na morje. Pravtako ne morš bilokakšnega tovora peljat na strehi, pa naj bo to tenda iz Baumaxa ali pa surf za na morje.

S takimi vprašanji se lastniki 100k EUR vrednih avtov ne ukvarjajo. Robo iz baumaxa (ta sicer ne obstaja več
smile-1.gif
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Če bo omejevalec odpiranja deloval OK, verjetno ne bo hud problem zlesti ven, če se bodo vrata ustavila pri recimo 2,00 m višine. Nižjih garaž pa verjetno ni.
smile-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Če se bodo ustavila pri dveh metrih se bo treba fajn sklanjat ... Kolikor vem, je Model X visok cca 1,63 metra. To pomeni, da se v dvometrski garaži vrata lahko dvignejo samo za 40 cm ... Po domače: odprla se bodo cca na pol. Res udobno.
Pa ful fajn jih bo odpirat v nalivu, al pa ko bo sneg na avtu ... Tole je uporabo res bolj v kaliforniji ...

Z vidika uporabnosti so ta vrata pač fail (poleg tega niti ne vem, kako majo rešeno odpranje pri prevrnjenem avtu - verjento ne kot MB SLS) ...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Imam občutek, da imajo tako težavo s produkcijo, da se bo Bjorn še načakal. Takrat bi moralo biti tako, da bi po dveh tednih že lahko izbiral konfiguracijo avtomobila, zdaj pa je preteklo že 3 mesece, pa še nič.

Model X je bila velika napaka za Tesla Motors. Upam, da ne usodna.