Nissan Leaf

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Kolikokrat na leto narediš 800km v enem dnevu (kosu), da potrebuješ tak doseg baterije?
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
si se ti že kdaj peljal izven svoje vasice v sezoni ? si morebiti videl gneče na bencinskih črpalkah ? pa za tanklanje avtomobila + plačilo porabiš recimo 5 minut. potem bodo gneče še vsaj 5 x večje
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Električni avtomobili se večinoma polnijo ponoči doma in/ali v službi, čez delovnik.

Za daljše razdalje pa ali Opel Ampera koncept ali pa Model S, ki ima dosega 400km. Ja, pri hitrih polnilnih postajah zdaj še ni problema, ko pa bo avtov več, pa zna to postati.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
zaenkrat se mi zdijo obetajoči pečjakovi modeli, ki imajo nad 300 km dometa. ta pa je že recimo nekje iz okolice mb do okolice portoroža.
sicer pa razvoj gre dalje in upam, da bo v roku 10 let vsa ta zadeva resnično uporabna brez nekih omejitev
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Clanek o nasi voznji iz Kopra do Ljubljane z Nissan Leafom in Vectrixom je objavljen v Avtomagazinu
smile-1.gif
 

elektromobilni

Zelenc'
3. maj 2013
7
0
1
Živjo,
Je še kakšna možnost dobiti preizkušnjo vožnjo z Leafom? Pozna vsaj kdo kakšnega lastnika v SLO? Sem že dobil predračun in dobava bi bila okoli 15 avgusta. Fino bi bilo narediti vsaj en krog, da vidim, kako se obnese. Tale domet, ki je naveden (125 km) me malo bega, saj za letnik 2013 navajajo 200 km doseg. Ta letnik naj bi bil nekaj lažji, ima vgrajeno toplotno črpalko in 6,6 kW polnilec+hitro polnjenje. Glede na to, da sem imel že dva el. avta se definitivno splača imeti tako vozilo, če je domet vsaj 150 km v poletnem času, ker v zimskem ne boš naredil več kot 80 km, pa še to se boš moral kdaj odpovedati gretju.
lp
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Zivjo!
V Sloveniji je edini lastnik Simon C. Iz Celja, ki ga je uvozil iz Nizozemske. Priloznost ga bos imdl videti, verjetno tudi voziti, ce se udelezis kaksnega sestanka DEVS-a.
Doseg 125km je realen doseg, doseg 200km pa bolj fikcija, razen ce mislis 4-5 ur voziti med 40 in 50km/h.
6.6kW polnilec bo za doplacati, ampak kljub temu, jaz osebno bi ga doplacal.

P.s. Simonov Leaf ima narejenih ze preko 50000 km.
 
Nazadnje urejeno:

elektromobilni

Zelenc'
3. maj 2013
7
0
1
Živ,
A je možno dobiti kontakt lastnika ali pa termin sestanka DEVSa? Sem se pa zadnjič pogovarjal z nekom iz Avstrije in je rekel, da so z enim polnjenjem naredili 160 km s štirimi osebami po avtocesti, tempomat na 100 km/h. Res je veliko različnih podatkov o dosegu. Saj bom po vsej verjetnosti kupil ta avto samo glede na vložek me malo skrbi. Z mojim predhodnim saxojem sem delal od 60 do 90 km, samo je bila tudi cena drugačna. Po vsej verjetnosti pa bom tudi takoj v Leafa vgradil še vebasto za zimski čas. Polnilec je res za doplačat in ga po vsej verjetnosti ne bom vzel, ker ne mislim doma povečevati priključne moči, polnilne postaje na "šuko" ta so tako ali tako omejene na 16 A. po predračunu je polnilec 1800€, bo pa imel možnost za hitro polnjenje.
lp
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
http://www.devs.si/

Doseg je, seveda, odvisen od več različnih faktorjev. Recimo, z Ampero smo par dni nazaj od Polane, v Prekmurju, naredili 86km do Jurassic Parka v Avstriji in nazaj, vse na elektriko, pa še je ostalo za cca. 3km baterije, tako da ja, sigurno se da z Leafom, narediti toliko kilometrov, ampak je potrebno računati na to, da Ampera vedno napolni baterijo do 86% in izprazni do 20%.

Leaf polni do 80% oz. do 100%, če lastnik do vnese v računalnik in izprazni do 15%. Vsako polnjenje oz. praznjenje, ki se približa popolnoma polni bateriji oz. popolnoma prazni baterije, skrajša le tej življensko dobo bolj, kot če se giblješ nekje okoli sredine polnosti.

Vsekakor pa je 2013 Leaf dober nakup.
 

elektromobilni

Zelenc'
3. maj 2013
7
0
1
Hvala vsem za odgovore. Bom stopil v kontakt s planetom in bomo avto preizkusil, čeprav naj bi bil 2013 letnik nekaj drugačen in imel boljši domet. Če pa še koga slučajno zanima nakup Leafa pa naj sporoči. Mogoče bi dobili avto še ceneje če bi jih bilo več interesentov.
lp
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Drugače greš lahko Leaf-a preizkusiti/kupiti tudi v Graz, k uradnemu Nissan prodajalcu.
 

elektromobilni

Zelenc'
3. maj 2013
7
0
1
Dvomim, da bi Leaf model Acenta v Avstriji dobil za ceno po predračunu z 6,6 kW polnilcem. bom v ponedeljek povprašal firmo Planet in se dogovoril za en krog.
lp
 
Nazadnje urejeno:

disc

Majstr
4. feb 2011
2.343
455
83
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik disc pravi:
Tale firma tudi prodaja Nissana Leafa, sicer ne vem povedat več informacij (najboljš, da pokličete). Imajo pa enega Leafa za svoje potrebe.

http://www.elektricni-avtomobili.si/elektricni-avtomobili/

Zanimivo. Prvič slišim še za kakšnega Leaf-a v Sloveniji.

Kukr sem jaz seznanjen ga imajo oni že skoraj kako leto. Sem ga pa tudi že v živo videl, takole polimanega za reklamo. Če koga zanima kaj več, bi res priporočal,da se jih pokliče za več informacij.
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.343
455
83
Citat:
Uporabnik elektromobilni pravi:
Dvomim, da bi Leaf model Acenta v Avstriji dobil za ceno po predračunu z 6,6 kW polnilcem. bom v ponedeljek povprašal firmo Planet in se dogovoril za en krog.
lp

Dej sporoč, kaj so ti rekli oz kaj boš izvedel??
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Zivjo!
V Sloveniji je edini lastnik Simon C. Iz Celja, ki ga je uvozil iz Nizozemske. Priloznost ga bos imdl videti, verjetno tudi voziti, ce se udelezis kaksnega sestanka DEVS-a.
Doseg 125km je realen doseg, doseg 200km pa bolj fikcija, razen ce mislis 4-5 ur voziti med 40 in 50km/h.
6.6kW polnilec bo za doplacati, ampak kljub temu, jaz osebno bi ga doplacal.

P.s. Simonov Leaf ima narejenih ze preko 50000 km.

Ni edini, tule blizu mene je še eden, ga skoraj dnevno videvam. Mislim, da ima tole firmo: http://www.plan-net.si/
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Verjetno je to ista firma, ki je navedena v zgornjih linkih?

Mimogrede, tudi od znanca oce namerava kupiti Leaf-a, modelsko leto 2013 z vsemi izboljsavami.