Nissan Leaf

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
Ma ljudje ne poznajo prednosti EV in regeneracije, tudi jaz nisem vedel da je tako silovita in z malo spremembo stila vožnje sploh ne uporabljam več zavore.
Posledično seveda ni potrebno menjave diskov in še verjetno kaj drugo manj trpi.

sami plus, ampak raja tega ne pozna.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Edino kar me še zanima je to,kakšen izgovor bo imel slovenski uvoznik,da ga spet ne bo imel v prodajnem programu?
evil.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Edino kar me še zanima je to,kakšen izgovor bo imel slovenski uvoznik,da ga spet ne bo imel v prodajnem programu?
evil.gif
Prenizka subvencija s strani države in zato nekonkurenčnost na trgu.
grin1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ma ljudje ne poznajo prednosti EV in regeneracije, tudi jaz nisem vedel da je tako silovita in z malo spremembo stila vožnje sploh ne uporabljam več zavore.
Posledično seveda ni potrebno menjave diskov in še verjetno kaj drugo manj trpi.

sami plus, ampak raja tega ne pozna.

V Amperi oz. Voltu je tak način vožnje, če ga daš v L (Low gear) 'prestavo'. Jaz stalno vozim v te prestavi.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:

Ga ne bo imel, na SLO trg novi Leaf pride spomladi (2018, da ne bo pomote)!

Odlično!

Sicer pa Nissanu predlagam,naj malo bolj pazljivo oglašujejo ta novi e-pedal,ker očitno veliko ljudi preprosto ne razume,da to NE pomeni,da avto nima zavornega pedala...novinarjem pa čisto resno svetujem,da v člankih vedno poudarijo,da ima avto 2 pedala za vožnjo,ker folk drugače tega - neverjetno,a resnično - ne bo zastopil
evil.gif


https://forum.finance.si/?specialid=8860070&special_type=1

(poglejte glede tega nekatere komentarje spodaj pod člankom)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.312
5.834
113
pri taščici
Moram enkrat sprobat nekaj od.elektrike, da vidim ce elektrika odtehta vsakodnevno (tudo veckrat v enem.dnevu) vlacenje in vtikanje tistega smotanega kabla.

Znajo predpisat velikost kumaric, ukrivljenost banan, znamo priti na luno, ne znamo pa narediti polnilnega mesta v katerega bi ta vsa avtomobilska pamet se sama priklopila.
Se en usiv robotski sesalec za 100 evrov zna to narediti. Pri avtu za 30+ k€ pa vlecemo kable kot jaz razdelilce po hisi.
Kdo bo prvi ki bo to naredil?
 
Nazadnje urejeno:

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Moram enkrat sprobat nekaj od.elektrike, da vidim ce elektrika odtehta vsakodnevno (tudo veckrat v enem.dnevu) vlacenje in vtikanje tistega smotanega kabla.

In kaj konkretno ima to veze z Leafom?
sprasujem se.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.312
5.834
113
pri taščici
Da tudi japonci se niso pogruntal avtomatskega priklopa. Moram pogledat kaj prodajajo kitajci. Mogoce oni ze imajo to, glede na to da proizvedejo kar lepo kolicino EV.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Ma ne štekaš...mislil sem zakaj to pišeš v temo o Leafu,ki s tem nima nobene veze!?
Glede priključkov so pa pogruntali že vse,od robotskih rok,ki ti avtomatsko priključijo kabel,do indukcijskega polnjenja preko plošče v tleh,vse je samo vprašanje cene! (a si pripravljen plačat dodatnih nekaj jurjev za avtomatski priklop? Verjetno ne...)
Kabel zaenkrat ostaja najbolj racionalna rešitev!
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:

Ga ne bo imel, na SLO trg novi Leaf pride spomladi (2018, da ne bo pomote)!

Odlično!

Sicer pa Nissanu predlagam,naj malo bolj pazljivo oglašujejo ta novi e-pedal,ker očitno veliko ljudi preprosto ne razume,da to NE pomeni,da avto nima zavornega pedala...novinarjem pa čisto resno svetujem,da v člankih vedno poudarijo,da ima avto 2 pedala za vožnjo,ker folk drugače tega - neverjetno,a resnično - ne bo zastopil
evil.gif


https://forum.finance.si/?specialid=8860070&special_type=1

(poglejte glede tega nekatere komentarje spodaj pod člankom)

S tem, da to ni nic novega in da ima to ze Bolt/AmperaE od launcha lansko leto.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:

Ga ne bo imel, na SLO trg novi Leaf pride spomladi (2018, da ne bo pomote)!

Odlično!

Sicer pa Nissanu predlagam,naj malo bolj pazljivo oglašujejo ta novi e-pedal,ker očitno veliko ljudi preprosto ne razume,da to NE pomeni,da avto nima zavornega pedala...novinarjem pa čisto resno svetujem,da v člankih vedno poudarijo,da ima avto 2 pedala za vožnjo,ker folk drugače tega - neverjetno,a resnično - ne bo zastopil
evil.gif


https://forum.finance.si/?specialid=8860070&special_type=1

(poglejte glede tega nekatere komentarje spodaj pod člankom)

S tem, da to ni nic novega in da ima to ze Bolt/AmperaE od launcha lansko leto.

i3 že par let. Pa evo da ne ne morem spomnit na pamet, a se Ampera-e sploh popolnoma ustavi brez bremzanja. Bi moral pogledat članek/pobrskat po zapiskih.
Bom prveril čez 1 mesec, ko jo bom spet vozil
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Lahko, ce jo imas ali v Low gear prestavi ali pa ce imas v Drive in z volanskim pedalom tako mocno povecas moc regeneracije. Poleg tega, pa ce to storis na klancu, zadrzi avto na mestu.
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.345
457
83
Men se tale Leaf zelo dopade. Sploh ker nisem pristaš futurističnih oblik
smile-1.gif
Tko,da očitno bo imela amprea kr fajn konkurenco, pa če bo Leaf dosegljiv vsem (v večih državah), potem zna imeti ampera resen problem?
 

BogyX

Zelenc'
26. sep 2017
4
0
1
Pozdravljeni.

Verjetno je med vami kak ekspert in bi znal konkretno odgovorit.

Zanima me, ali se ti Leafi, ki imajo 6,6kw polnilec polnijo doma preko navadnega 3 faznega priključka (je vmes še kak adapter?), ali moreš imet enofaznega ustrezne moči (kar je pol 30A)?

Drugo vprašanje - se da nastavljat čas kdaj naj polni in s kakšno močjo?

Lep pozdrav,
Bogdan