Toyota Prius Plug-In

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Neumno bi bilo,če bi rekel,da prodaja v ZDA ne šteje! Toyota ima v ZDA ogromno zadovoljnih lastnikov Priusov,ki predstavljajo bazo za nadaljno prodajo plug-in verzije. Verjamem,da mnogi od teh niti ne pomislijo na menjavo znamke...
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
V AM na naslovnici:

001_am14_2014_cover300x400.jpg


Bo to uradna predstavitev, je to končna oblika?
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Zanimiva odločitev, morda bo naslednja generacija navadnega Priusa v nekem smislu prevelika (cenovna) konkurenca plug-inu. Jaz samo upam da to res pomeni neko revolucijo z naslednjo generacijo, tako cenovno kot tehnično, ker Toyota je vsaj dve leti zaspala za konkurenco.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Tole so naredili v najbolj neprimernemu možnemu trenutku. Še v tem letu bi morali imeti novo generacijo Priusa Plug-in že v prodajnih salonih,in to z (najmanj!) dvojnim EV dosegom,kot ga ima trenutna generacija.
Ko bodo videli prodajni uspeh novega Volta,se bodo samo držali za glavo...
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
To da bodo prekinili s proizvodnjo že junija je v bistvu pametna odločitev
wink-1.gif


Slaba odločitev Toyote je pa vodik (Mirai) zato jasno trpi vse kar je EV razvoja od Toyote.

Klasični hibridi so za Toyoto mainstream in jih ne mešat v te projekte.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Gasper008 pravi:

Klasični hibridi so za Toyoto mainstream in jih ne mešat v te projekte.

Kje sem omenil klasičnega hibrida,da sklepaš,da jih mešam v to?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Za laičnega opazovalca te EV scene je edina realno izvedljiva zadeva plug-in avto, toyota pa ga ukinja, še posebej glede na klasične hibride ki mi jasno, zakaj bi sploh še obstajali. Gasper ima v podpisu porabo 4.7l pri priusu...to je cifra ki jo vsak dizel zlahka doseže. Pa tudi ti novi bencinski turbo mlinčki niso daleč od tega. Ok..toyota ima vodika, ampak to smo ugotovili da je samo PR.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Prodaja Plug-in Priusa pada in iz vidika Toyote kot firme je konec proizvodnje za njih to očitno pametna odločitev.

Prodajne številke pravijo da so EV, PHEV, FCEV še vse prevelika eksotika, da bi imeli kakršnekoli vpliv na "biznis", imajo pa velik vpliv na PR, Toyota se je odločila to promocijo iti s FCEV, meni se to zdi napačna odločitev.

darjan, na mojega klasičnega hibrida gledam popolnoma enako kot na vsak drug avto, stroškovno je pač isto sranje kot dizel (tako nakupna cena, kot stroški goriva), za vozit se mi je pa 100x boljši. Jasno pa da ti mora nekaj pomenit avtomatski menajlnik, če ti ne potem pač kupiš klasiko. Moraš pa upoštevati, da je pogonski sklop star in nespremenjen že 6 let.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Next Toyota Prius Plug-In Hybrid To Have 30 To 35 Miles Of Range

Citat:
Within the last month, we heard from an industry source that the next Toyota Prius Plug-In Hybrid will have "30 to 35 miles" of rated battery range.

To nakazuje na nekje 9-10 kWh uporabne kapacitete.

Ampak žal, bomo čakali še dobro leto:
Citat:
Toyota itself has said that the plug-in hybrid version of the next Prius will lag the conventional hybrid model by roughly a year.

Predstavitev klasičnega Priusa se bo zgodila 8.9.2015 v Las Vegasu, v EU pa nekaj dni kasneje na avtosalonu v Frankfurtu.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Japonci so neverjetni s temi dizajni zadnje čase...zgleda da se bo potrebno navaditi :D (sam se ne morem odločiti ali mi je všeč ali ne,rabim več slik...čaprav sprednje luči pa že zmagajo haha)