Opel Ampera/Chevrolet Volt

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Problem je v tem, ker populaciji tudi doseg 200-300km na polnjenje ni zadosti, ker niso navajeni koncepta polnjenja vsako noč in se preveč držijo bencinskega koncepta kot pijanec plota.

Zato pa smo tukaj, da osveščamo.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Kaj pa vem, to se mi zdi tako, kot prehod s starega televizorja na nove digitalne sisteme. Tam sem lahko snemal, imel PIP in še par podobnih reči, sedaj tega nimam več, ker veste, to je druga tehnologija, ampak mate pa EPG in veliko boljšo sliko... EP... qwa??? Če je nova tehnologija, hočem vse, kar sem imel in še boljše, ne ti men, da mam zdaj vse to, kar prej sploh nisem vedel, da potrebujem.

Isto je pri E avtih. Sedaj se usedem in odpeljem 1000 kilometrov, če je treba, ni mi treba mislit, kolk imam goriva, na prvi črpalki ga bom nakrmil in teral dalje. Res je, da 350 dni na leto ne naredimo niti blizu teh 60km, kaj pa tistih 15 dni. To ljudi odvrne, osveščal ali ne, Čist realno bi takrat lahko vzeli rent a car, kar bi se mogoče celo splačalo, samo čez komot ga ni.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
aplauz.gif
 

miha013

Fizikalc
20. jul 2007
5.204
0
36
41
lj
Citat:
Uporabnik MadMitch pravi:
Kaj pa vem, to se mi zdi tako, kot prehod s starega televizorja na nove digitalne sisteme. Tam sem lahko snemal, imel PIP in še par podobnih reči, sedaj tega nimam več, ker veste, to je druga tehnologija, ampak mate pa EPG in veliko boljšo sliko... EP... qwa??? Če je nova tehnologija, hočem vse, kar sem imel in še boljše, ne ti men, da mam zdaj vse to, kar prej sploh nisem vedel, da potrebujem.

Isto je pri E avtih. Sedaj se usedem in odpeljem 1000 kilometrov, če je treba, ni mi treba mislit, kolk imam goriva, na prvi črpalki ga bom nakrmil in teral dalje. Res je, da 350 dni na leto ne naredimo niti blizu teh 60km, kaj pa tistih 15 dni. To ljudi odvrne, osveščal ali ne, Čist realno bi takrat lahko vzeli rent a car, kar bi se mogoče celo splačalo, samo čez komot ga ni.

Kaj električnega dobim za 20k eur?
ko bo ampera 20 ali 30k eur bom razmišljal o nakupu, dotedaj pa bencin/deizel/plin
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Da poleg cen, ne omenimo se izbiro e-avtov. Ampera, nek renault velik kot vozicek, pa una dva grda racka...leaf in prius. Pol se Tesla se nakj trudi...sam za tako ceno, da se z dizlom vozis 10let na ta racun.

LP
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
250km pri konstantnih 91km/h po ravnem. Koliko je to realnih kilometrov? Pol, tretjino?
Pri 85kWh in 300 miljah bi se bilo verjetno smiselno pogovarjat o družinskem avtu.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Bemtiš, velikokrat, delam 150-200 km v eno stran. Spet sva tam, kjer prej. Za prvi in edini avto mi elektrika res še ne paše, če imaš dva, je pa OK. Zdaj sem navajen, da mam na dolge rute pri obeh avtih mir vsaj 700 kilometrov, če sem priden, še veliko več. in ko zagori lučka, opravim v petih minutah, da je spet mir. Da bi to mirno presekal na tretjino ali celo četrtino ob tem, da moram, ko spraznim baterije še prespat, da se nafilajo, tega velika večina ni pripravljena sprejet.

Verjetno bom moral jutri na ukrajinsko mejo, lepih 800 kilometrov v eno stran, tam bom dve uri in nazaj.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Ne vem zakaj ne naredijo enega oz. nek standard za baterije, avte zdizajnirajo tako, da se lahko baterije menja in to je to. Prides na "črpalko", odklopis in potegnes prazne bateri iz avta, mozakar na crpalki, pa ti jih zamenja z napoljnjenimi.

Simpl ku keks brez marmelade
smile-1.gif
No ni tako simpl, kot sedaj ko natocis gorivo...definitivno pa 100x bolje kot da morem preko noci cakat da se baterije napolnijo.

LP
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik 474

1.) Ker baterije tehtajo par 100 kg
2.) Ker so baterije svinjsko svinjsko drage
3.) Ker konektorji, ki prenesejo takšne moči, niso ravno šuko vtičnice
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Obstajajo tudi »pretočne baterije«. Če se ne motim, je bila točno pred letom dni diskusija.
To pa je primerljivo z bencinom. Prideš na črpalko, kjer ti sistem zamenja elektrolit in se pelješ dalje.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.334
759
113
Citat:
Uporabnik MadMitch pravi:
Bemtiš, velikokrat, delam 150-200 km v eno stran. Spet sva tam, kjer prej. Za prvi in edini avto mi elektrika res še ne paše, če imaš dva, je pa OK. Zdaj sem navajen, da mam na dolge rute pri obeh avtih mir vsaj 700 kilometrov, če sem priden, še veliko več. in ko zagori lučka, opravim v petih minutah, da je spet mir. Da bi to mirno presekal na tretjino ali celo četrtino ob tem, da moram, ko spraznim baterije še prespat, da se nafilajo, tega velika večina ni pripravljena sprejet.

Verjetno bom moral jutri na ukrajinsko mejo, lepih 800 kilometrov v eno stran, tam bom dve uri in nazaj.
Raziskave so pokazale, da ti ne spadaš pod veliko večino...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
2013 Chevy Volt increases range to 38 electric miles, 98 MPGe

Citat:
GM said in a statement today that "minor changes to the material composition of the battery cell chemistry" and a boost in overall battery capacity from 16 kWh to 16.5 are responsible for the increase. Allowing the car to use more of that capacity – 10.8 kWh now, up from 10.3 before – also helps.

2012-chevy-volt-epa-sticker-628.jpg



Električni doseg se mu je povečal za 3 milje = cca. 4-5km.

Citat:
The 2013 Volt goes on sale in August and its starting price will be the same as the 2012 version, Farah said. The 2012 Volt starts at $39,145

http://www.businessweek.com/news/2012-06-07/gm-boosts-2013-volt-mileage-rating-beating-toyota-prius

Ga bo mogoče kupiti tudi pri nas?
 
Nazadnje urejeno:

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Citat:
Uporabnik MadMitch pravi:
Bemtiš, velikokrat, delam 150-200 km v eno stran. Spet sva tam, kjer prej. Za prvi in edini avto mi elektrika res še ne paše, če imaš dva, je pa OK. Zdaj sem navajen, da mam na dolge rute pri obeh avtih mir vsaj 700 kilometrov, če sem priden, še veliko več. in ko zagori lučka, opravim v petih minutah, da je spet mir. Da bi to mirno presekal na tretjino ali celo četrtino ob tem, da moram, ko spraznim baterije še prespat, da se nafilajo, tega velika večina ni pripravljena sprejet.

Verjetno bom moral jutri na ukrajinsko mejo, lepih 800 kilometrov v eno stran, tam bom dve uri in nazaj.
Raziskave so pokazale, da ti ne spadaš pod veliko večino...
Poglobljene in dolgotrajne raziskave.
smirk-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
a so imel vsi kandidati isti krog in avto za vozit?
Model je iz 8l prišel na 5.8l, en pa je prišel celo na 4.9l? Kako so mogoče take razlike?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
a so imel vsi kandidati isti krog in avto za vozit?
Model je iz 8l prišel na 5.8l, en pa je prišel celo na 4.9l? Kako so mogoče take razlike?

Bile so skupine po 5 na enkrat. Vsak v skupini je vozil različen model avtomobila. Modele se lahko vidi na fotkah.