siol modem uporaba kot dodatni router.

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
zaradi prehoda na amis mi doma že več kot leto leži siolov modesem jih že 3x klical da naj si ga pridejo iskat in so rekl, da ga morem sam vrnit..... ja seveda.
SIOL-Sinope-568-R2-ANNEX-BP2-brezzicni-modem-in-usmerjevalnik_4b20122e6aea9.jpg


ok gremo k glavnemu vprašanju, ali se bi dalo ta modem uporabit za razširitev wifi signala. Pri punci v bajti ji njen wifi modem vleče samo po enem delu hiše, v prostoru kjer bi bil wifi zaželjen je pa na spodnji meju uporabnega. Ponudnik pri njih je siol. je kakšna opcija, da ta moj bivši siolov modem tam nekak povežem na že obstoječ modem. Potegnit kabel od enega do drugega modema ni problem, ker je v steni v sosednji prostor še ena fraj cev
smile-1.gif
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Ma trenutno wifi preko istega modema? Če ja, nadomesti vse s solidnim routerjem, bo pokril potem celo bajto. Sinope R2 in R3 padejo na "dve črtici" že ko greš iz enega prostora v drugega. Meni router pokrije celo parcelo, ta modem pa samo do druge sobe.

V glavnem, pokritost R2 sinopeja je 40% tiste, ki jo dobiš na najcenejšem routerju v trgovini ...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
za lažjo predstavo ruter bi moral pokrivati iz prvega nadstropja v pritličje in iz enega konca hiše na drugega. torej bi mogo "prebit" plato in 3 zidove..... če bi htel tak ruter nebi blo kaj preveč poceni. in v tem primeru raje potegnem kabl.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
450
83
Sam imam siolov modem sinope568+ in mi brez problema vleče signal po celotni hiši. Brez problema deluje brskanje z nokio 5800, pri tem pa gre signal vsaj preko stropa in še 2 sten. (je pa zračne razdalje 8-9m). Vsaj 10 metrov pa vleče tudi v okolici hiše.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.636
449
83
Tolmin
"Splezas" na modem z 192.168.1.1 in USER/USER ter izklopis DHCP. Nato z mreznim kablom povezes LAN1 port Sinope in LAN port za internet na Amisovemu modemu in si zmagal
cheer.gif

Priporocljivo je, da je Amisov modem nastavljen kot router in on poskrbi za povezavo na internet in dodeljevanje IP naslovov znotraj domacega omrezja (DHCP).
Domet je soliden ampak boljsi so bili "tastari" Sinope modemi (sivi)
wink-1.gif
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.506
289
83
če ga sam ne boš vrnil pa bo lepo pršla tut položnica da plačaš odtujeni modem...
evil.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
jaz jim ga nisem odtujil. samo čakam, da ga pridejo iskat. nobenega uradnega obvestila nisem dobil, da ga morem vrnit ipd.
tak da tisti račun si lahko nekdo v rit zatakne če si hoče. itak je pa zdaj že dve leti in še kar nobenega ne zaniam modem
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.506
289
83
seveda si če so ti lepo rekli da ga sam vrni..ti nisi in si ga seveda odtujil...ko pa se bodo oni spomnili na ta modem boš plačal 5 kratno vrednost modema...
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Po nekem času terjatve zastarajo.

Seveda je bolje o tem odvetnika vprašat, kot naključnega forumaša.
(ni nekdo včeraj izjavil, da je prvi nasvet pri odvetniku zastonj?)
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Citat:
Uporabnik Deky_ pravi:
seveda si če so ti lepo rekli da ga sam vrni..ti nisi in si ga seveda odtujil...ko pa se bodo oni spomnili na ta modem boš plačal 5 kratno vrednost modema...

Po pravici povedano tu nihče ne ve, kdo pije in kdo plača, tudi tisti, ki so pri koritu, majo 15 različnih informacij. Eno dejstvo je, da siolov modem, starejši od dveh let, gre po demontaži ali vračilu stranke v odpis. Na mesec je takih modemov več sto in se take mase kao ne splača upgrejdat, pucat in prepakirat za druge stranke.

V praksi lahko oddaš modem Telekomu nazaj, po šihtu počakaš prvega monterja in ti ga odpisanega da nazaj v roke. Logike ni, zato v večini primerov Telekom ne zahteva modemov nazaj.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
predn pa vsi pametujete.
prvi modem je bil naš kupljen. potem je bilo menjanih 6 modemov. za prvega je bil papir. za ostale ni blo nič za podpisat ali kaj. potem takem iam jaz uradno doma še vedno modem izpred 4 al 5 let.
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
To ni važno, kateri papir imaš ti v roki. Uradno velja to, kateri modem je vpisan na tvojem profilu. V profilu je tudi MAC in serijska številka, tisti, ki ti pride modem zamenjat, ma to na delovnem nalogu in ti ga avtomatsko vpišejo ob testiranju novega modema na licu mesta.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Mah, naj se nekam zaletijo. Najprej sem imel ADSL, prišel VDSL, stari modem ostal pri meni, po nekem času, so mi dali novega, ker sem vzel še TV in un prejšni tega ni znal, spet je še en modem ostal na lagerju pri meni, potem so ratali trije, ko sem dobil optiko. Monter (optika - un od TK, ki je na koncu priklopil vse) ni imel pojma, kaj z njimi, na 080 tudi ne, potem so hoteli en modem nazaj (VDSL prvi), za ostala dva nič, Ko sem še enkrat klical, so mi veselo rekli, naj jih treščim v kanto.

Zdaj pa vedi.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Pri meni ga je Telekomov monter za optiko odnesel, sem ga sam vprasal, ce ga bo, ker tako ali tako nimam kaj poceti z njim (bil je Iskrin Callisto, ki razen svoje osnovne funkcije - ADSL modem - ne pocne nic drugega).
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Citat:
Uporabnik Naglfar pravi:
To ni važno, kateri papir imaš ti v roki. Uradno velja to, kateri modem je vpisan na tvojem profilu. V profilu je tudi MAC in serijska številka, tisti, ki ti pride modem zamenjat, ma to na delovnem nalogu in ti ga avtomatsko vpišejo ob testiranju novega modema na licu mesta.
zadnje 4 modeme brez vsakih nalogov itd. zadnja dva sem celo dobil kar na ulici pred bajto. sploh ni prišo več v bajto
smile-1.gif
torej mam jaz uradno tisti stari črn sagem modem, ki sem ga s sklenitvijo naročnine KUPIL pred davnimi časi. če oni trdijo drugače mi naj dokažejo z mojim podpisom.... ki ga pa nimajo
in če jim je toko do modema ga bi v roku dveh let verjetno že prišli iskat.
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.894
5.455
113
Da ne odpiram nove teme sem pogooglal stare "Siol" teme na alterju......in bi dal vprašanje v že obstoječo...

Torej kot laika me zanima kako bi izvedel priklop, da bi imal Siol/Telekom internet (ŽE obstoječ) samo da bi bil modem brez WiFi signala.....da bi se gor priklopil samo preko kabla.....

Sprašujem zaradi neke "občutljive" osebe na sevanja
smile-1.gif
in me je prosila da se pozanimam če se da izvest da bi ji internet deloval prek navadnega kabla brez WiFi sevanja?

Na telekomu naj bi dobila odgovor da takih modemov/ruterjev več nimajo
sprasujem se.gif


Torej kaka bolha? trgovina s starinami? Se da kako drugače?

Hvala za odgovore!

P.S.: nisem ravno "power user" na tem področju tako da prosim čimbolj po kmečko
smile-1.gif
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.112
2.467
113
Brez težav se to uredi na modemu. 192.168.1.1 user/user in poišči opcijo za izklopit Wifi.