DVB C / T / S....

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Samo sploh ni slaba ideja, če pomisliš
wink-1.gif
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Res je bizarno, da se nekateri spuscajo v tako komplikacijo
bonk.gif
V tujini (nasel sem primer za Nizozemsko) so recimo naredili preprosto posredovanje DVB-T signala v kabelsko omrezje, kar je ravno tako komplicirano, kot ce zelis posredovati analogno RTVSLO1 v kaberlsko omrezje. Ja, seveda je malce manj ucinkovita modulacija, kot bi bila v primeru DVB-C (z DVB-C lahko stlacis v isti kanal se vec podatkov, torej ali vec programov ali pa vec drugih vsebin), ampak roko na srce, koga sploh briga ce ni najbolj ucinkovita ? Prostih kanalov je za razliko od zraka v kabelskem omrezju se cel kup, ce jih pa ne bi bilo, naj pa zmecejo stran kaksne smeti (saj redno menjajo bolj obskurne programe v shemi) - tako ali tako je potreben samo en kanal za en cel multipleks.

Ljudstvo bi dobilo moznost ogleda digitalne TV zastonj (torej tocno tako kot ce bi jo sprejemali po zraku, le brez zajebancij z antenami in vlecnjem novih kablov) in bi tako imelo direktno primerjavo med digitalno in analogno, ki bi zagotovo premamila marsikoga v nakup njihovega digitalnega paketa ... ampak to mozganom od kablasev ocitno ne potegne. Potem je pa recesija in konkurenca kriva, ce rezultati niso nevemkako vzpodbudni
ne-ne-1.gif
 

Narkotik

Pripravnik
17. sep 2007
507
0
16
Ima mogoče kdo izkušnje z NEOTION MPEG-4 NP4 CI modulom, namreč moj tv LG6000 podpira DVB-T vendar MPEG2, zato me zanima če je kartica kompatibilna z nji?. TV sicer najde kanale vendar ni ne slike ne zvoka. Podpira kartica tudi AAC?
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Update:

Dosedaj smo probali kartice , ki gredo v C.I režo, z namenom odkodiranja MPEG 4 signala, vendar se te kartice izkažejo , kot neoptimalna rešitev. Namreč, televizorji ( Philips, Samsung, LG, pa še kateri) ne podprirajo AAC zvoka.
Torej rešitev za MPEG 2 televizorje je samo nakup zunanjega sprejemnika. Cene le teh, pa strmo padajo....
 

Narkotik

Pripravnik
17. sep 2007
507
0
16
Mogoče priporočaš kak model? Dobro je da podpira tudi HD kanale namreč, že sedaj ujamem RTV HD z Lj. grada.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik Narkotik pravi:
Mogoče priporočaš kak model? Dobro je da podpira tudi HD kanale namreč, že sedaj ujamem RTV HD z Lj. grada.

Kot rečeno, rešitev je zunanji sprejemnik...cene pa drastično padajo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Ali bo treba menjati tudi antene, ali bo dovolj tako kot sedaj da si lahko z nekaj cm žice za silo lovil nekaj slo kanalov.
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
načeloma lahko loviš te kanale tudi z majhno notrajno anteno, odvisno kje se nahajaš
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Če že dosedaj loviš kanale z anteno, potem boš tudi pri sprejemu digitalnih programov.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Te notranje antene so v veliki večini vredni pol počenega 10c evrskega kovanca .
smile-1.gif
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Ja Sony model D3000 po softverski nadgradnjipodpira AAC, Neotion kartica odkodirnik MPEG4 na 2 pa tudi dela, če je v njej pravi program v glavnem meni dela !
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.046
389
83
44
dolenska
Nevem, če res. Sem kupil eno Iskrino ne dolgo nazaj. In mi je dobr lovila digitalni signal. Potem sem mal prestavil omare in je nisem mogel nikamor postavt, sem jo zamenjal za tisto malo od cca 10 cm, ki pa je napopana na pant od okna
grin1.gif
. Lovi zeelo dobr.
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
A mora biti pri logotu napis hd oziroma kako ves kdaj lovis HD kanal? Ker pri meni ni opazit nikakrsnih sprememb. Lp
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
Ja, logo je HD. Nemoreš zgrešit. Frekvenca 330,00 mhz. Bitna hitrost 6900, Modulacija QAM 256