DVB C / T / S....

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik predator pravi:
Pa EVJ ?
smile-1.gif

EVJ kabel bo oddajal komplet olimpijske v HD načinu v 720p načinu.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Sem vceraj sprobal in mi je predvajalo TV3, POP in KANAL A v digitalnem načinu s kartico, brez kartice pa je le crn zaslon. Torej sluzi svoji funkciji.

Hvala
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
ksz

je to res, da imajo vsi televizorji ki imajo MPEG4 sprejemnik tudi podporo za AAC ?
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.030
474
83
Citat:
Uporabnik virtuoz pravi:
Kaj pa T-2 ?

RTSLO je za uporabo HD signala z OI plačala 40% več kot bi sicer, tako da je Telemach gotovo kaj prispeval. Siol pravi, da imajo Eurosport HD in da še enega programa ne potrebujejo, T2 pa da so zainteresiran
confused-1.gif
(verjetno so problem finance).

Studijske oddaje bodo v še vedno v SD. Menda pa bodo v HD že pri svetovnem prvenstvu v nogometu.
+ v HD verziji bodo snemali Maria.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Torej bo RTVSLO HD na voljo samo pri Telemachu in testno iz Ljubljanskega griča? Se že kaj ve, kdaj bodo ta kanal oddajali tudi na ostalih DVB-T oddajnikih?
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
ksz

je to res, da imajo vsi televizorji ki imajo MPEG4 sprejemnik tudi podporo za AAC ?

Verjetno bi morali imeti, ker mpeg4 se drugače imenuje tudi H.264 ali AVC Advanced Video Codec. AAC pa pomeni Advanced Audio Codec in je naslednik mp3 standarda,
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
MPEG-4 je precej velik in širok standard (wikipedia vabi...).
Sprva recimo sploh ni bilo not h.264 (oziroma AVC, kot mu tudi rečejo).
Je pa bil AAC že v MPEG-2.
Samo to nič ne garantira, čeprav bi na oko rekel, da če podpira MPEG4, pol ima 90% tudi AAC.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
hja, načeloma rabim 100% podatek, do tega prit je pa druga stvar ..
smile-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Mene pa zanima kako se bo to preklapljalo na digitalni signal....

a bo kar nekega lepega dne dotična tv hiša začela oddajati digitalno...in mogoče niti ne boš opazil (ali pa boš ostal brez tega programa)

a kako bo to prehajalo na dig. signal?

(Pa spet...če npr. zdaj iz kabelske 'škatlice' pelješ signal preko Scart-a na TV...bo ga treba menjat za HDMI..ali to nima nikakršne veze?)
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.030
474
83
Digitalno že oddajajo, 1.12.2010 bodo pa analogno izklopili. Če imaš kabelsko, ne bo spremembe (no, tudi kabelski operaterji uvajajo digitalno tv, ampak načelno to ni povezano).

Scart je trenutno ok, ko bo HD bo pa priporočljiv HDMI.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
kdo že oddaja?

Ker na slo 1 se mi zdi da je boljša slika...samo lahko so zgolj moji prebliski
crazy1.gif
(znak za SLO 1 se mi zdi bolj 'jasen'...ni več tako 'zamegljen'?..pa tudi sama slika mi deluje boljša (gledam T-2 preko optike).
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.030
474
83
Če si v osrednjem delu Slovenije imaš na voljo tole:

RTVSLO 1
RTVSLO 2
RTVSLO 3
POP TV
KANAL A
TV3
TV Pika
Vaš Kanal

Kolikor je meni znano T2 dobi signal direktno na RTVSLO in ne uporablja zemeljskih (analognih ali digitalnih) oddajnikov.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Oddaja RTV. Analogno in digitalno. Če nisi nič spreminjal, verjetno še kar gledaš analogni signal. Digitalnega sprejemaš lahko na območjih pobarvanih tule: http://www.rtvslo.si/dvb-t/moznost.php


Lp


p.s.: sorry za offtopic: vprašanje za tiste, ki spremljate TV prek računalnika: kater program in kodek uporabljate za gledanje digitalne TV? Ker mi nikakor ne rata uspostavit slike, pa sem pozabil s čim sem jst to gledal včasih (mi je že delalo, pa sem menjal komp
frown-1.gif
)
 
Nazadnje urejeno:

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik hgard pravi:
Digitalno že oddajajo, 1.12.2010 bodo pa analogno izklopili. Če imaš kabelsko, ne bo spremembe
Na kablu bo po 1.12.2010 še dalje analogni signal?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.397
482
83
::1/128
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
Oddaja RTV. Analogno in digitalno. Če nisi nič spreminjal, verjetno še kar gledaš analogni signal. Digitalnega sprejemaš lahko na območjih pobarvanih tule: http://www.rtvslo.si/dvb-t/moznost.php


Lp


p.s.: sorry za offtopic: vprašanje za tiste, ki spremljate TV prek računalnika: kater program in kodek uporabljate za gledanje digitalne TV? Ker mi nikakor ne rata uspostavit slike, pa sem pozabil s čim sem jst to gledal včasih (mi je že delalo, pa sem menjal komp
frown-1.gif
)

Jst na kompu uporablam DVBViewer PRO, kodeke pa od Cyberlinka, ki so pršli zraven kartice (lahko pa uporabiš tudi druge).
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik hgard pravi:
Digitalno že oddajajo, 1.12.2010 bodo pa analogno izklopili. Če imaš kabelsko, ne bo spremembe (no, tudi kabelski operaterji uvajajo digitalno tv, ampak načelno to ni povezano).

Morda kdo ve ali Telemach posilja v kabelsko omrezje tudi DVB-T signal iz nasega prvega multipleksa oziroma povedano drugace, ali je samo z DVB-T tunerjem (= takim, ki ne zmore prezveciti modulacij, uporabljenih izkljucno v DVB-C, ampak samo tiste za DVB-T) mogoce preko Telemachovega kabla gledati nase digitalne programe ?