Telemach!!!

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Na začetku nisi napisal katere bonbončke imaš sploh v mislih, sem pa napisal, kje vidim problem glede obljubljenih funkcionalnosti (iz linkane spletne strani) tudi v primeru, če ti pustijo uporabljat svoj modem (kar je bilo na začetku izrecno izpostavljeno - uporaba lastnega modema).

Če te matra predvsem telefonija in jih prepričaš, da ti omogočijo SIP iz poljubne naprave, lahko še vedno nabaviš FRITZ!Boxa 7590 in ga tako kot vsak drug router priklopiš na njihov modem. Se strinjam da bi bilo to (SIP) vsekakor dobrodošlo, ampak dokler ti tega ne dovolijo, ti tudi uporaba lastnega modema ne pomaga in to sem želel povedat v štartu.

Za take kot si ti, bi bilo po mojem najboljše, če bi Telemach ponudil (in ustrezno podprl funkcionalnosti) tega Fritzboxa proti doplačilu, kot to počnejo nekateri tuji ponudniki. Da bi ga dajali vsakemu, je vrjetno predrag. Da bi si vsak lahko privlekel svoj kabelski modem XY proizvajalca na njihovo omrežje, pa si vrjetno ne želijo, čeprav bi v teoriji moglo vse štimat, v kolikor so standardi ustrezni. Na GPON optiki je podobna zadeva in večina (naših in tujih) operaterjev zahteva, da imaš njihov ONU, od tam naprej pa po želji, saj je tako najmanj problemov. Po drugi strani na P2P ethernet optiki, kjer gre za klasičen ethernet in ima vsak user svoj port, običajno ni problema z uporabo lastne opreme (je pa spet tricky s telefonijo).

Jaz sem ob prehodu na Telemach obstoječe DECT telefone, ki smo jih prej uporabljali s Siemensovo ISDN bazo, povezal na bazno, ki jo dobiš zraven in je priklopljena v Telemachov modem kot analogni telefon. Ni idealno, smo pa vsaj porabili stare brezžične telefone. Ker pa fiksne telefonije pri nas noben več ne uporablja, sem po parih letih bazno in vse telefone enostavno spakiral v predal. Nimam nič proti, če kdo želi fiksno telefonijo še vedno uporabljat, vrjamem pa, da ravno nekega velikega povpraševanja s strani domačih uporabnikov po tem ni. Starim mamam, ki so še vedno navajane na fiksne telefone, se na sanja, kaj je Fritzbox in SIP, poslovni uporabniki pa itak lahko dobijo SIP trunk.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Zanima me ali se, da na starem televizorju na kakšen način gledati eon.tv?

Verjetno se dobi kakšna kartica ali pa kak vmesnik, da bi bilo to možno?

Za dve oddaji na teden mi je škoda kupovati nov televizor.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik header pravi:
EON lahko gledaš preko android box-a , ki katerikoli tv spremeni v "pametnega".

Točno to bi rabil.
cheer.gif


Kak box mi priporočate, da bi imel povezavo prek wifi nato pa verjetno tv preklopiš na recimo hdmi in je tako kot bi gledal DVD?

Krasno bi bilo, če bi ta android box omogočal tudi snemanje kakšne oddaje.

Je kaj takega ok?
http://www.kajkupiti.si/android-tv-box.4
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik header pravi:
Težko rečem, da ti bo EON tekoče deloval na tem, ker imam jaz drugačen box. Moraš pa imeti obvezno zraven air mouse.
Meni deluje bp na tem, ki ga uporabljam tudi za gledanje filmov/nanizank (tudi v 4K kvaliteti):

https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_623403.html

Zakaj pa rabiš AirMouse?

Jaz imam Nvidia Shield TV, ki je alfa in omega Andoid TV boxov, pa nima Airmouse... niti ne rabiš.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Citat:
Uporabnik header pravi:
Težko rečem, da ti bo EON tekoče deloval na tem, ker imam jaz drugačen box. Moraš pa imeti obvezno zraven air mouse.
Meni deluje bp na tem, ki ga uporabljam tudi za gledanje filmov/nanizank (tudi v 4K kvaliteti):

https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_623403.html

Zakaj pa rabiš AirMouse?

Jaz imam Nvidia Shield TV, ki je alfa in omega Andoid TV boxov, pa nima Airmouse... niti ne rabiš.

EON za SmartTV in box s pravim Android TVjem ala Nvidia Shield ali Xiaomi Mi Box TV (ne Androidom za telefone in tablice, ki ga imajo poceni kitajski boxi) je seveda super kombinacija in ne rabiš nobenega AirMousea.

Ampak, če prav razumem ima fikus samo uporabniško ime in geslo za mobilni EON, ki pa ne glede na to, kam ga naložiš, ne bo uporaben brez miške, saj je narejen za tablice in telefone s touch screenom. Uporabniška izkušnja na TVju je seveda temu primerna (slaba), ampak to smo že večkrat predebatirali. Vprašanje je, če bo sploh delovalo vse, tako kot mora. Nekateri vem, da so imeli probleme, ker so določeni kitajski boxi že po defaultu rootani.

Če je možno uporabit EON za SmartTV, je vsekakor najbolša obcija nek box z Android TV (na slo-techu nekdo ravno prodaja rabljen Mi Box TV za 70€, nov je v slo 89€). Če je edina opcija mobilni EON, bi pa jaz za dve oddaji na teden pogledat, raje nabavil kar Chromecast dongle in pač castaš iz telefona.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Pozdravljeni
Ker se tudi meni zelo dopade EON vendar nimam pametnega TV-ja, sem se ogrel za te Android box-e katere omenjate. ker o tem nimam pojma bi vas prosil za pomoč.
Sem naročnik fiksnih in mobilnih storitev pri Telemachu. Če kupim npr. Mi Box TV, bom lahko gledal EON na mojem TV-ju? Potrebujem še kaj?
Hvala in lp
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Če imaš v paketu vključen EON za SmartTV, potem boš lahko. Kolikor smo ugotovili, je vključen v Gold Trojka Extra oz. Gold Trojka Extra Optika (1 SmartTV), Gold Trojka Premium oz. Gold Trojka Premium Optika (2 SmartTVja) in ekvivalentne poslovne pakete.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Če imaš v paketu vključen EON za SmartTV, potem boš lahko. Kolikor smo ugotovili, je vključen v Gold Trojka Extra oz. Gold Trojka Extra Optika (1 SmartTV), Gold Trojka Premium oz. Gold Trojka Premium Optika (2 SmartTVja) in ekvivalentne poslovne pakete.
Imam Gold Trojka Extra. Torej bi moralo delovati? In ko enkrat imam box, grem na Google Play in potegnem normalno verzijo EON-a ali potrebujem kakšno "predelano" ?
lp
 
Nazadnje urejeno:

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Če imaš Gold Trojka Extra, je vključeno, sicer pa ti mora kazat na portalu moj Telemach pod Televizija->EON, kjer tudi aktiviraš EON za SmartTV (ko inštaliraš app na box/tv se ti izpiše koda, ki jo vtipkaš na tej strani).

Aplikacija je uradna za TV, in sicer mobilne naprave (telefone in tablice), ki pa ti ga box z Android TV ne bo niti ponudil. Edino na nekaterih starejših napravah (npr. našem Sonyu z Android TV iz leta 2015) se app vsaj na začetku na sami napravi ni pokazal (mogoče ker uradno naj ne bi bil podprt). V tem primeru lahko namestiš tako, da se v google račun prijaviš na računalniku in na zgornjem linku, kjer je app, klikneš namesti. App se ti potem namesti na TV, v mojem primeru deluje BP in se tudi posodoblja tako kot vsi ostali appi.
 

proteus

Pripravnik
25. nov 2011
709
2
18
A ima telemach spet kakšne promocijske dni? Opazil sem, da so odklenjeni HD programi Sportklub in Šport TV?

Kaj se bo zgodilo z ORF? Glede na to, da pišejo na njihovih kanalih, da bo od 24.10 možen ogled samo še v HD.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik header pravi:
Težko rečem, da ti bo EON tekoče deloval na tem, ker imam jaz drugačen box. Moraš pa imeti obvezno zraven air mouse.
Meni deluje bp na tem, ki ga uporabljam tudi za gledanje filmov/nanizank (tudi v 4K kvaliteti):

https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_623403.html

Hvala za razlago in pomoč.

V glavnem spet ne vem kaj narediti, da bo res delalo tako kot je treba.
Sto evrov dati za nekaj, kar bo vprašljivo delalo se mi zdi kar malo veliko.

EON bi v glavnem gledala mama za gledanje kakšne štorije, pa kakšnega gorskega zdravnika, to je pa tudi vse.

Biti bi moralo čimbolj enostavno za uporabo, če se le da samo z daljincem.

Kupili bi novo TV, če bi potem zadeva res lepo delala.

Bi EON TV z geslom za EON, lepo delala s katerim od televizorjev, ki jih Telemach priporoča za gledanje EON TV?
https://eon.telemach.si/priporocene-naprave
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.320
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Citat:
Uporabnik header pravi:
Težko rečem, da ti bo EON tekoče deloval na tem, ker imam jaz drugačen box. Moraš pa imeti obvezno zraven air mouse.
Meni deluje bp na tem, ki ga uporabljam tudi za gledanje filmov/nanizank (tudi v 4K kvaliteti):

https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_623403.html

Zgleda super, tudi sam razmišljam..Edina stvar, ki me malo moti je tale podatek:

Citat:
External Subtitle Supported: No

Torej če prav razumem, ko bom streamal filme, box ne bo vedel kaj so to podnapisi (sub, srt, txt)
confused-1.gif


Pa power adapter je treba verjetno kupiti ločeno..No saj pri kitajskih geđetih je to itak "standard"
smirk-1.gif
 

header

Fizikalc
28. okt 2013
543
32
28
Na specifikacije na Gearbest jaz ne dam prav veliko.
Sem že več stvari gledal/kupil za katere v opisu je pisalo, da določenih možnosti ni pa so vseeno bile.
Streaming-a jaz ne uporabljam tako, da ti to o podnapisih ne morem potrditi.
Seveda pa je napajalnik zraven in ne rabiš apadpterja!