Prej telekom 8let potem T2 sedaj pa? na bakru.

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Torej stvar je taka, doma druge opcije kot bakrena parica trenutni ni na voljo. Mel sem dolga leta telekomov modri paket (2x tv 2x mobi 1x stacionarc in pa net) linija max je bila 12mb paket sem imel 10/1. Zadeva je zacela dobro delat sele ko so mi 4. menjali modem in sem dobil fritzboxa.
No potem sem dobil sluzbo pri t2 in sem zaradi ugodnosti sel na t2. Prvi problem se je pojavil ze pri sinhronizaciji linije, max 8,6mb??? (isti kabel ista centrala) seveda so storitve slabse saj komaj delata dva tv v sd in takrat neta ne ostane skoraj nic oz. vse steka ce na netu gledam kaj prek yt (pocasi nalaga in tv zasteka)

Torej kaj izbrati? Seveda sem klical na telekom da bi vzel njihov modri paket zopet in jim takoj povedal da si zelim fritzboxa ker edino z njim je vse delovalo. No v odgovor sem dobil da to pa ne bo slo razen ce doplacam... WTF?

Torej rabim paket 2x tv 2x mobi 1x stacionarc in net, kaj mi se ostane?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
Koliko si daleč od centrale? T2 je verjetno na VDSL- ju, ki šteka zaradi razdalje.
Kaj pa Amis ?
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Na malo čez 2000m od centrale ,pri telekomu ,vdsl2 se modem sinhronizira z 50Mb+ v downloadu in 5-5,4Mb v uploadu..

Gre če je linija pošlihtana.

Včasih je dovolj samo en slab spoj nekje na liniji ,pa se seuje vse skupaj.

lp
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.628
446
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Na malo čez 2000m od centrale ,pri telekomu ,vdsl2 se modem sinhronizira z 50Mb+ v downloadu in 5-5,4Mb v uploadu..

Gre če je linija pošlihtana.

Včasih je dovolj samo en slab spoj nekje na liniji ,pa se seuje vse skupaj.

lp

Temu se lahko samo smejim
hysterical-1.gif


V zgornji trditvi boš moral pobrisati kakšno ničlo na eni ali drugi strani ali spremeniti enote
wink-1.gif

Tudi če bi imel povlečen svoj kabel v enemu kosu z svojo četvorko v idealni liniji boš morda dosegel slabo polovico teh hitrosti - morda !

Sem v življenju "malo preveč" paric premetal,DSLAMov oziroma BANov preizkusil, profilov stestiral (posebej napisanih) ter različnih modemov stestiral, da bi poslušal take pravljice
priden.gif
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.733
349
83
Vipavska dolina
Jaz mu pa verjamem, ker ima verjetno kabel v zemlji položen. Jaz sem ga imel po zraku in sem imel na 1200m sinhronizacijo 41/6. Ko mi je prišel priklapljat je rekel da sploh ne bo peljalo, potem se je pa čudil kako je toliko mogoče.

avtorju:
Verjetno si bil na adsl, pozanimaj se če je možen vdsl ker pride lahko bistvena razlika.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Citat:
Uporabnik Robert pravi:
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Na malo čez 2000m od centrale ,pri telekomu ,vdsl2 se modem sinhronizira z 50Mb+ v downloadu in 5-5,4Mb v uploadu..

Gre če je linija pošlihtana.

Včasih je dovolj samo en slab spoj nekje na liniji ,pa se seuje vse skupaj.

lp

Temu se lahko samo smejim
hysterical-1.gif


V zgornji trditvi boš moral pobrisati kakšno ničlo na eni ali drugi strani ali spremeniti enote
wink-1.gif

Tudi če bi imel povlečen svoj kabel v enemu kosu z svojo četvorko v idealni liniji boš morda dosegel slabo polovico teh hitrosti - morda !

Sem v življenju "malo preveč" paric premetal,DSLAMov oziroma BANov preizkusil, profilov stestiral (posebej napisanih) ter različnih modemov stestiral, da bi poslušal take pravljice
priden.gif

Glede na to ,da pišeš da si stručko ,me prosim razsvetli kje sem naredil napako ?

Ponavadi vsi uporabljajo za prikaz hitrosti Mb ?

No pri meni čisto uradno je Mbit/s .... A to kaj spremeni tvoje mišljenje o doseganju hitrosti na moji liniji ???

Se motim če mislim da je Mb okrajšava za Mbit/s ?

lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Dodajam še eno sliko za potrditev , da bo " strokovnjak" videl kaj lahko gre tudi na bakru preko 2km...

 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Isto pri nas leti Telekom po bakru, ravno tako slaba 2km od centrale.

Telekomovec je premeril pri nas in je rekel, da brez problema leti malo manj kot 50mb/s.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Seveda je vse odvisno od parice.

Ampak @Robert je napisal da so moje besede pravljice ,in da niti polovica moje hitrosti kao ni možna na bakru na tej oddaljenosti...

In ravno v takšnih tehnikih je problem ker že vnaprej vpijejo kako ni nič možno.
Ko pride pa pravi tehnik k hiši ,pa najprej vse živo preveri,testira in šele potem daje konkretne izjave.

Če imaš takšnega @Robert tehnika na svojem terenu si pa res v riti....

Lo
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Citat:
Uporabnik atepej pravi:
Lahko pa da si na VDSL2 B ali VDSL2 Vectoring

Saj sem takoj zapisal da sem na vdsl2. Vectoringa v Sloveniji žal še ni ,in tudi dvomim da bo kmalu ,če sploh.

Lp
 

mckmck

Fizikalc
20. mar 2013
524
199
43
Ne vidim problemov glede razdalje. Mene je ADSL2+ na 3,5km od centrale povezal z 19/1 Mb in sem na njemu imel 2 televiziji plus internet je delal ok.
 

elth

Pripravnik
20. avg 2007
416
24
18
Kavčke
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Dodajam še eno sliko za potrditev , da bo " strokovnjak" videl kaj lahko gre tudi na bakru preko 2km...


Se to da videti tudi na Iskrinim V60U?
5km od centrale,baker in to v "hrib"
evil.gif
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Citat:
Uporabnik elth pravi:
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Dodajam še eno sliko za potrditev , da bo " strokovnjak" videl kaj lahko gre tudi na bakru preko 2km...


Se to da videti tudi na Iskrinim V60U?
5km od centrale,baker in to v "hrib"
evil.gif

Na V60U če se prav spomnim, lahko vidiš samo trenutno hitrost ki jo dosegaš..teh podrobnih podatkov o liniji ni.
Pa na 5 km pa res ne pričakovati ne vem kaj. Je pa že toliko slabljenja na kablih ,da je že v redu če sploh kaj deluje.

Lp