Strežnik nas in multimedijski predvajalnik

iDanijel

Zelenc'
20. dec 2017
6
0
1
Situacija je sledeča: doma se nam je nabrala velika količina družinskih slik in video posnetkov katere hranimo na razpršenih lokacijah. Dodatno imam, ker sem velik ljubitelj koncertov le teh kar nekaj in seveda zasedajo veliko prostora na raznoraznih nosilcih.
Željo imam vse to združiti na eno lokacijo do katere bi dostopal od doma ali od zunaj na najbolj enostaven način.
Malo sem se pozanimal in dobil info, da naj si mislim strežnik NAS.
Moje vprašanje se glasi: kako bi vi to rešili na mojem mestu? Dodatno bi potreboval tudi multimedijski predvajalnik, ki je sposoben se povezati s strežnikomin predvajati vsebino.
V Big Bangu so mi predlagali naj kupim strežnik proizvajalca WD, 3 TB kapacitete, MPC je 169,90 eur.
Do nedavnega sem filme/koncerte predvajal preko notebooka (hdmi kabel) ampak sem sit konstantnega prenašanja računalnika k televiziji in od nje. Imel sem tudi en starejši xtreamer predvajanik s katerim sem bil izredno zadovoljen, ampak se mi je žal pokvaril in fipme ssm moral nalagati na ključek ali na notranji disk, kar mi je tudi odveč, ker sem imel na dveh lokacijah posnet isti film.

Malo sem bil dolg, ampak želim, da razumete celotno situacijo.

Hvala
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.348
243
63
Torej nas je dobra ideja. Imam tudi sam enega.
Kar so ti svetovali v BB pozabi. Za nas moraš imeti vsaj dva diska v RAID 1 polju, da si miren. Kaj takega npr. https://www.mimovrste.com/nas-...ent=nas-naprave Noter daš dva diska 4 TB in si miren za nekaj časa. Kupuješ seveda v tujini.
Več o nas pa tule: http://www.monitor.si/clanek/podatkovnatrojica/182555/
Če imaš pameten TV ne potrebuješ multimedijskega predvajalnika, daš tv le v omrežje skupaj z nasom in predvajaš na tv.
Toliko za tole pozno uro.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.322
9.061
113
kako je s pretakanjm po mreži 4k vsebine? (notranji mreži iz NAS v TV). ?
 

iDanijel

Zelenc'
20. dec 2017
6
0
1
Žal nimam pametnega TV-ja. 5 let stara plasma TV z izredno slabim predvajalnikom video vsebin.
Tole so mi predlagali v big bangu: Zunanji trdi diski WD MY CLOUD 3TB GB LAN WD Cena se mi zdi sprejemljiva, kapaciteta 3Tb je zadostna. Ali je vredno nakupa?

hvala
zmaga.gif
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Če pričakuješ, da bo z omenjenim mrežnim diskom predvajanje video vsebin boljše kot zdaj, boš razočaran. Ta disk s samim predvajanjem vsebin nima popolnoma nič, je izključno in samo shramba. Podobno kot da bi vtaknil 3 TB USB zunanji disk na TV, razlika je le v povezavi.
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.348
243
63
Cat ima popolnoma prav.
Ti rabiš NAS v RAID načinu (2 ali več diskov) da boš lahko mirno spal vedoč da so podatki na varnem. (no ja 100% tudi to ni).
Synology ali pa Qnap imata tole odlično rešeno.
Kar pa se tiče predvajanja na TV pa si nabavi medijski predvajalnik made in china ( click ) pa kodi gor pa povezava z NAS in voila zadeve lahko gledaš.
 

iDanijel

Zelenc'
20. dec 2017
6
0
1
Morda sem malo nerodno napisal...
Mojo tezavo bi resil v dveh korakih. 1. Korak: nakup NAS strežnika (morda iz big banga), 2. Korak: nakup multimedijskega predvajalnika preki katerega bi predvajal vsebino z strežnika.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
To kaj avtor išče in kaj ste do zdaj naumli tukaj so rešitve izpred 10+ let. V letu 2017 se v te namene uporablja google photos, ki ima neomejeno št. nalaganja GB za slike in video, uporabniški vmesnik času primeren, dodeli dostop komu hoče, je dosegljivo od vsepovsod za vse, na tv pa se predvaja preko casta. Torej edini strošek tukaj je nakup npr. chromecast za tv, vse ostalo je brezplačno in precej boljše rešeno od diskovnih rešitev.
 

maki3

Pripravnik
14. sep 2007
681
3
18
In ostalo, kar ti NAS nudi, kako bi izvedel z googlom in chromecastom?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Kaj nabijam v prazno? Kdo pri milem bogu se danes shranjuje neke zbirke na diske? Danes je vse v oblaku.
Kaj še zraven NAS vse nudi sploh tu nima veze, ker gre se za shranjevanje in predvajanje slik in za to je google z neko cast napravo vrh glave.
Mi je pred kratkim en znanec kazal ves navdusen tako resitev od WD. Sem si mislil super za tebe, welcome to 2004
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
Citat:
Dodatno imam, ker sem velik ljubitelj koncertov le teh kar nekaj in seveda zasedajo veliko prostora na raznoraznih nosilcih.
manjka samo še tvoje pojasnilo, kako bo kar nekaj teh njegovih koncertov spravil na google?