Novodobni hifi sistem

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Jaz sem imel 5.1 sistem, pa sem vrgel stran in sem raj nabavil vrhunski 2.1 sistem. Vecinoma pa nizkotonec imam izklopljen, ker ce imas dobre bookshelf ali stojece zvocnike, tega ne rabis. Pa se soundbar in podobno me ne preprica. Pri zvocnikih visjega razreda, ne rabis dajati naglas, da slisis vse detajle. Posledicno otroci lahko spijo v drugi sobi in zena ni tecna, ce ne more spati od bassov, ti pa vseeno uzivas v filmu/glasbi. To je bil povod da sem vrgel 5.1 sistem ven in dal vec (v mojem primeru prevec:) ) denarja za stereo sistem.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Se strinjam, da je bolje vzeti dober 2.1 sistem, kot 5.1. ŠE bolje pa je imeti 3.1 sistem. Center res ogromno oddela pri filmih.

Če imaš dobre zvočnike potem rabiš dober woofer. Moji zvočniki se spustijo do 36Hz, kar je OK. Če bi imel slab woofer, mi le ta ne bi preveč koristil. Tako pa imam precej ornk zadevo, ki se spusti do 19Hz in tehta več kot 30 Kg. Verjami, da se zelo pozna z in brez wooferja.
smile-1.gif
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Kar se tice centra v mojem primeru ne rabim, ker prek av reciverja spravim v stereo in med akcijo nimam dodatngea hrumenja, ob normalnih prizorih lepo poslusam govor itn... tako da ga ne pogresam. Tudi sam imam podobno zadevo kar se tice nizkotonca, ampak ga vseeno nekak ne pogresam.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
To sem tudi jaz mislil, dokler ga nisem naštimal
smile-1.gif
Začel z 2.0, potem 2.1. potem 3.1 in tu ostal. Meni je super, je pa res da imam filme/nanizanke 80% časa, samo 20% glasba.
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Tudi sam imam samostojece zvocnike, trosistemce, vsak tehta 25kg pa ne cutim potrebe po dodatnem wooferju. Ali se sploh pozna?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.402
9.144
113
sony 730 imam, in neke philips zvočnike 5.1 bil sem na 3.1 pa je bilo kul, zdaj mal testiram 5.1 in je bomba, sploh ko zadaj nekaj poka
wink-1.gif
ideja je, da bi prednji par upgrejdal za dobre stereo zvočnike v nekem srednjem cenovnem rangu, ostalu pa uporabil za satelite. če je to smiselno. Prioriteta so filmi, igre, manj muzika, ampak ne škodi če ven spravim dobro reprodukcijo. .

Ynos, lahko daš kakšne linke za zvočnike itd, ker verjamem da imaš naštudirano zadevo, za srednji rang.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
sony 730 imam, in neke philips zvočnike 5.1 bil sem na 3.1 pa je bilo kul, zdaj mal testiram 5.1 in je bomba, sploh ko zadaj nekaj poka
wink-1.gif
ideja je, da bi prednji par upgrejdal za dobre stereo zvočnike v nekem srednjem cenovnem rangu, ostalu pa uporabil za satelite. če je to smiselno. Prioriteta so filmi, igre, manj muzika, ampak ne škodi če ven spravim dobro reprodukcijo. .

Ynos, lahko daš kakšne linke za zvočnike itd, ker verjamem da imaš naštudirano zadevo, za srednji rang.

Budget?
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Vse je odvisno od tega za kaj rabiš sistem. Za filme je 7.1 še vedno aktualno in tudi vedno bo. Edina razlika je, da se po novem 2 zvočnika na strop montirata. Za samo muziko poslušat pa bo kaki soundbar verjetno boljša in manj komplicirana rešitev.
Kje na stropu se jih montira? Prvič slišim, je pa res da zadnje tri leta nisem spremljal postavitev.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik mat pravi:
Kje na stropu se jih montira? Prvič slišim, je pa res da zadnje tri leta nisem spremljal postavitev.

Odvisno koliko maš zvočnikov:
-Atmos 5.1.2
-Atmos 5.1.4
-Atmos 7.1.2
-Atmos 7.1.4
-Atmos 9.1.2
-Atmos 9.1.4

Osnova je še vedno 5.1/7.1/9.1 sistem z dodatkom dveh ali štirih stropnih zvočnikov ali pa namenskih zvočnikov, ki so obrnjeni proti stropu.

Seveda pa potrebuješ tudi receiver, ki poodpira ustrezno konfiguracijo Dolby Atmos, predvajalnik, ki zna Dolby Atmos streamat receiverju in konec koncu še posnetek z Atmos zvočnim zapisom. In dekodiranje zvoka mora obvezno delat receiver, ker ne gre za običajen zapis, kjer imaš zvočni posnetek za vsak kanal, ampak imaš poleg klasičnega večkanalnega zvoka zraven še zvočne zapise za posamezne objekte (mislim da do 118) s pozicijsko infromacijo, receiver pa potem sprocesira zvok za vsak kanal glede na tvojo postavitev zvočnikov.
 
22. jul 2007
12.796
1.313
113
123
Btw, če kdo potrebuje za dolby atmos par zvočnikov jih prodajam, ker se ob nabavi reciverja nisem dovolj dobro pozanimal in jih nimam kam več vklopiti, tako da mi zdaj brezveze doma stojijo v omari
tongue-1.gif

klik
lKUJcKd.png
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
https://www.whathifi.com/monitor-audio/silver-200/review

Baje odlicen zvok za to ceno. Niso glomazni zvocniki, vseeno se spustijo kar nizko.

Pa center seveda iz istega ranga. Ne mores imeti crap center pa odlicen stereo.

https://www.xtzsound.eu/product/99-25-lcr?altProd=9106256
Odlicni bookshelfs. Je pa v tem razredu huda konkurenca. KEF, Monitor Audio, B&W... ni da ni.

SUB (tega imam jaz, vrhunski)
https://www.xtzsound.eu/product/sub-12-17


Ce bi updejtal Receiver pa zadnji Sony 1080 nekaj... ali Denon x2400 v rangu 500-600. Visji rang pa Denon x3400 ali x4400.

Lazje pa napisem glede na budget.


Verjetno en najboljsih value for money nudijo Klipsch rp280f, lahko naredis koncert z njimi. Ogrooomni zvocniki, zelo lahko se jih da poganjati, baje dober zvok.... zgleda impresivno
smile-1.gif


 
Nazadnje urejeno:

Steve

Guru
13. avg 2007
9.657
1.581
113
Ja take gajbe so za samske, ker če ženi to domov privlečeš, si ga najebal
smile-1.gif
Jaz sem letos menjaval zvočnike in sem malo tudi gledal da nekak estetsko izgleda in da bo boljša polovica srečna. Padli so KEF T101 sprednji in T301 center. Lepi so ko šus, igrajo pa tudi zelo impresivno
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Jaz pa imam mokre sanje, da si nabavim B&W diamond 800. Ko jih v zivo slisis, ne mores verjeti kaksen zvok iz sebe dajo. Zanimivo pa je, da se z lampasi ni slisal najboljse, najbrz zaradi premalo moci. Ko pa smo priklopili na ojačevalec od Classe, sta pa sele ozivela in to kako.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Tega modela ne poznam od XTZ.

Spirit 2: 78 - 22.000 Hz (+/- 3dB), tole ni ok, vsaj zame ne. Razen če imaš kak res kvaliteten woofer.



Ti na privat dam en kontakt, lahko dobiš kak popust. Uni Bronze so 100x preverjeni, za Bookshelf gredo tudi zelo nizko. Preberi teste. Razen, če so ti preveliki.
 
Nazadnje urejeno:

impre

Pripravnik
19. apr 2008
330
7
18
Ok vidim, da je tukaj debata o kar precej dragih zadevah (vsaj zame), zato me zanima ali mi lahko svetujete tudi kaj cenejšega. Ne rabim neke profi zadeve, zato me zanima nekaj v rangu 400-500€ komplet. Se pravi dva zvočnika ali 2.1 in apm ali soudbar, čeprav bi raje videl "prave" zvočnike zraven TVja ... Nekaj za "vsakdanjo" uporabo se upam že dobi za ta denar, pa da ni ravno v plastičnih boxih
smile-1.gif