Novodobni hifi sistem

demokedes

Pripravnik
23. apr 2009
117
0
16
Zdravo, doma imam že cca 10 let star hišni kino, ki ga je pomojem že povozil čas. Žal razvoja hifi-ja ne spremljam popolnoma nič…vem pa, da se rzavoj pametnih hiš full premika, tako da verjamem, da se je tudi na tem področju kaj premaknilo.
Iščem nekaj takega:
• Sistem, ki bo lahko predvajal zvok iz mojega Smart TV-ja
• Bo lahko predvajal internetne radije
• Bo čimbolj kompakten. Najraje bi videl, da ga sploh ne vidim, oziroma da zanj ne uporabljam (še enega) daljinca, pač pa ga upravljam kar preko telefona (bluetooth ali wifi).
• Bo čim manj kablov.
Se mi zdi, da Bose ima nekaj podobnega.
Kaj mi priporočate?
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Ta podatek ni dovolj
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

demokedes

Pripravnik
23. apr 2009
117
0
16
S tem sem mislil predvsem to, da ne potrebujem ene enote s displayem in pa daljincem...saj bi za to uporabil eno od ostalih povezanih naprav...
Zvočniki seveda zasedejo svoj prostor, vendar se je tudi tu se mi zdi v zadnjem desetletju kar dosti premaknilo v smer zmanjševanja...to so zgolj moja opažanja..
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
napisal si do zdaj 3 poste in v enem ni za zaslediti kaj bi sploh rad. Ker pod tvoje pojmovanje hifija pade točno vse od aiwa stolpa, do 7.1 atmos sistema.
Torej osnove: ali 2 kanalni stereo, ali 5.1 sistem?
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Če hočeš kak pametni sistem, si poglej kaj od Sonos . Tu imaš samo zvočnike, ki se med sabo pogovarjajo brezžično. Sistem upravljaš preko telefons. Omogoča tudi, da imaš v vsakem prostoru drugo glasbo, ali pa da glasba sledi tebi iz prostora v prostor. Je pa tudi precaj alternativ.
 

demokedes

Pripravnik
23. apr 2009
117
0
16
dune,
Hvala...mislim, da je to to, kar jest iščem. Jest nisem drugač nek audofil, pomemben mi je predvsem "ease of use"....
Tale Sonos mi je zanimiv. A lahko pošiljam tudi zvok iz TV-ja na zvočnike?
Kaj pa so še alternative?
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
išči kaj takega, ki omogoča priklop HDMI ARC. tako boš TV in sistem povezal preko HDMI kabla in glasnost zvoka med gledanjem TV uravnaval z daljincem od TV.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
HDMI-ARC omogoča, da zvok iz TV sploh spraviš v obratni smeri po HDMI do zvočnega sistema. Da lahko spreminjaš glasnost in nasploh upravljaš zvočni sistem direktno iz televizije rabiš še HDMI-CEC (tako na TV kot samem sistemu). Novejši sistemi in televizije tako ali tako podpirajo oboje, ampak če se že gleda, je dobro vedet kaj je kaj.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.325
9.061
113
da malo ugrabim temo

kaj je zdaj trend in sodobno ozvočenje. Zaenkrat imam 7.1 AV reciver od sony. In ker pripravljam novo dnevno sobo znovim TVjeme, bo v planu tudi 7.1 postavitev. Zdaj pa me zanima ali je to outdated in je bolj it z zajebanim soundbarom v igro, ali kako. ? Zdaj še lahko pripravljam zadeve, tudi delno gradbeno, potem bo težje. tnx.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Vse je odvisno od tega za kaj rabiš sistem. Za filme je 7.1 še vedno aktualno in tudi vedno bo. Edina razlika je, da se po novem 2 zvočnika na strop montirata. Za samo muziko poslušat pa bo kaki soundbar verjetno boljša in manj komplicirana rešitev.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
da malo ugrabim temo

kaj je zdaj trend in sodobno ozvočenje. Zaenkrat imam 7.1 AV reciver od sony. In ker pripravljam novo dnevno sobo znovim TVjeme, bo v planu tudi 7.1 postavitev. Zdaj pa me zanima ali je to outdated in je bolj it z zajebanim soundbarom v igro, ali kako. ? Zdaj še lahko pripravljam zadeve, tudi delno gradbeno, potem bo težje. tnx.

Kateri receiver imaš? In katere zvočnike trenutno? Ter koliko EUR bi bil pripravljen dati v to 7.1 postavitev? Zdaj je sicer aktualno 5.1.2
smile-1.gif
Meni je sicer dovolj že 3.1.