Termometer brezžični za centralno na drva ?

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
Maverick ET-7 Remote-Check Wireless Thermometer With 2 Probes
https://www.amazon.com/Maverick-Remote-Check-Wireless-Thermometer-Probes/dp/B00004SZ10
Citat:

Works wirelessly up to 100 feet. (30 m)
Probe and wire are rated for over 500 degrees

When the desired temperature is reached an alarm goes off!
Žal ne piše spodnje meje temperature.


Enote v opisu pomoje mišljene fahrenheit in ne C, 80C je 176F.



Stran proizvajalca
http://www.maverickhousewares.com/et-7-remote-thermometer/
Do 210ºC dela.

100 m dometa:
https://www.amazon.com/Maveric...JND5Y6QAY60X0QK
http://www.maverickhousewares.com/et-733-wireless-food-thermometer-set/


Za testiranje dometa testiraj z brezžičnim hišnim zvoncem, ti so v 99% na 433 Mhz.
https://www.mimovrste.com/brezzicni-zvonci

Ja ,nekaj takega.. Edino bom verjetno za prvič poizkusil s kakšno bolj cheap varianto,ker tudi dveh tipal ne rabim.

Tole mi ni čisto jasno :
When the desired temperature is reached an alarm goes off!

Ali že v osnovi ni pravilno prevedeno ? Ker konkretno topomeni ,da ko dosežeš željeno temperaturo se alarm izklopi ?? To bi moralo biti ravno obratno..


Bom še malo prečekiral ,da vidim če se še kje kaj skriva. Morda tudi kaj brez tistih mesnih vložkov na zaslonu ...

Hvala.lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63


Jaz bi nekaj v tem smislu :
http://url.sio.si/x8j

Bistveno je ,da je ob dosegu neke določene temperature zvočni signal ,ki se ponavlja do padca temperature .
Pa da termometer nima avtoizklopa po nekem določenem času. Da je 24/7 v funkciji.lp
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.964
113
EU
Na sliki je termostat ki se pritrdi na cev in res ima široko toleranco delovanja. Sem napisal da uporabiš podobnega, samo ima kapilarno tipalo. Ta ima ozko toleranco vklopa in izklopa.....

Potrebuješ še brezžični zvonec, ki se dobi v Hofer Lidl trgovini za drobiž.
Gumb za vklop vežeš na termostat in izbereš še melodijo za alarm.
Če ne pomaga priklopiš na gasilsko sireno ....



Potem te gasilci opozorijo, da se je peč pregrela
smile-1.gif

2611222-IMG_20170914_214423810.jpg
 

Priponke

  • 2611222-IMG_20170914_214423810.jpg
    2611222-IMG_20170914_214423810.jpg
    24 KB · Ogledi: 323
Nazadnje urejeno:

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:
Na sliki je termostat ki se pritrdi na cev in res ima široko toleranco delovanja. Sem napisal da uporabiš podobnega, samo ima kapilarno tipalo. Ta ima ozko toleranco vklopa in izklopa.....

Potrebuješ še brezžični zvonec, ki se dobi v Hofer Lidl trgovini za drobiž.
Gumb za vklop vežeš na termostat in izbereš še melodijo za alarm.
Če ne pomaga priklopiš na gasilsko sireno ....



Potem te gasilci opozorijo, da se je peč pregrela
smile-1.gif

Ni slabo... Če prav razumem ni treba tu nič štroma ?

Ni mi pa čisto jasno kako si mislil povezati brezžični zvonec ?? Razumem na kontakt termostata ,ampak kako pa na tipko od zvonca ?

A to misliš tipko razdreti ,pa prilotati na kontakte ? A je tipka tako narejena da je to možno ?

Pa takšna varianta , kot da je tipka ves čas pritisnjena potem na samem zvoncu zvoni neprekinjeno ,dokler pač ne zmanjšaš temperature ali pa odklopiš ,ali pač samo enkrat pozvoni in konec ??
Bilo bi fajn ,da zvoni in zvoni....

Hvala.lp
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.635
449
83
Tolmin
Tak termostat kot ti je predlagal Gonzo zveži tako, da požene črpalko ogrevanja radiatorjev.
Vsaka peč na drva bi to morala imeti kot zaščito.

Na pol gluhi kurjač v spodnjemu štuku bo veselo nalagal v peč - varnostnik v drugemu štuku pa "za pet minut pri sosedu". Rezultat
tongue-1.gif
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Citat:
Uporabnik Robert pravi:
Tak termostat kot ti je predlagal Gonzo zveži tako, da požene črpalko ogrevanja radiatorjev.
Vsaka peč na drva bi to morala imeti kot zaščito.

Na pol gluhi kurjač v spodnjemu štuku bo veselo nalagal v peč - varnostnik v drugemu štuku pa "za pet minut pri sosedu". Rezultat
tongue-1.gif

Predlog @Gonzo bo kar v redu...
aplauz.gif

Samo tisto okoli brezžičnega zvonca mi še pojasni kako si je zamislil pa je to to..

Črpalka je že vezana ... Ampak ti realno ne prepreči težav ,če resnično kurjač zašteka ,je treba iti fizično do peči in odpraviti kar se je pač zataknilo.


Ker tudi če so radiatorji v pogonu se bodo prej ko slej zaprli zaradi termostatskih glav ,ker pa je loputa zaradi zataknjenega kurjača odprta pa voda itak vseeno lahko veselo vreje.

In vsaj po moje , je nekakšno zvočno opozorilo že pri recimo 90 stopinjah jasen znak ,da je nekaj narobe ,če je kurjač drugače nastavljen na 80 stopinj.

Vsaj zame je rešitev skoraj končana...

Če pa kdo želi pa lahko zaradi mene naredi raketno znanost iz tega..

Hvala.lp
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.635
449
83
Tolmin
Torej poišči tak brezžični zvonec, ki stalno zvoni ko je pritisnjena tipka na oddajniku.
Oddajnik podreš in na tipko prilotaš dve žički, ki ju zvežeš na dodatni naležni termostat.
Pazi, da bo gor res priključen samo ta oddajnik in da slučajno ne pripelješ kakšne napetosti!
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Zakaj pa je loputa zataknjena. Zakaj ni obesena na verizico?

In kdo je rekl da je zataknjena ?

Vse o čemer govorimo je čista preventiva !

In da , lahko se zatakne loputa ,lahko se sam kurjač zatakne...itd

In zakaj nebi nastavil na cev nek enostaven opozorilnik ko pride ,če slučajno pride do povišane temperature ?

lp
 

Flash

Pripravnik
5. dec 2009
575
2
18
Citat:
Uporabnik baldrick pravi:
Najbolj simpl ni nek kompromis moraš narest jst sem ga naredil z Sonoff TH serijo, ki ima termo in higrometer vezal namesto obstoječega termostata dobil IOT device, ki krmili lepo svoj ventil in pumpo.

To imas tisti Sonoff kjer lahko gledas temperaturo na telefonu in upravljas z njim?
Kaj ta naprava mora bit obezno na internet prikljucena in posilja podatke prek interneta ali deluje tudi direktno na telefon samo lokalno prek wifi-ja?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Out of the box dela vedno samo preko interneta. Poveže se na njihove strežnike v amazonovem oblaku preko katerih lahko zadevo krmiliš z mobilno aplikacijo na telefonu/tablici. Lahko pa poflešaš gor alternativni fw, kot je npr. tasmota in uporabljaš zadevo tudi lokalno po svojih željah.
 

Flash

Pripravnik
5. dec 2009
575
2
18
Hvala.
Se pravi, ce das gor ta alternativni fw, lahko potem uporabljas samo lokalno ali tudi preko interenta, samo da pac ne rabis vec kitajcekom posiljat podatkov na njihove serverje?
Uporablja se potem se vedno njihov program na telefonu/tablici, ali kaksen drug?
A lahko zadevo gledas in krmilis mogoce tudi iz IE, FF, Croma? Predvidevam, da ima lokalni IP?