Philips: Android TV + multichannel (kodi/plex)

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
Aja, potem pa zavaruj bajto/stanjovanje in od tam ven potegni:) Ali pa pač vprašaš koliko bi stala menjava če sam plačaš.

Se pa da not strojna oprema od PUS6104 modela, podpira celo HDR.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.922
4.977
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Hm, to sem opazil že davno ja, tudi KODI razvijalci so obupali nad DTS.

Ampak..pač potegneš dol film ki je v DD, ali zakaj bi forsiral DTS, saj ni razlike v kvaliteti, ali?

Ker ni dveh relisov enega filma, če ima DD nima DTS in obratno. Velikokrat si ne moreš izbirat...
 
Nazadnje urejeno:

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Aja, potem pa zavaruj bajto/stanjovanje in od tam ven potegni:) Ali pa pač vprašaš koliko bi stala menjava če sam plačaš.

Se pa da not strojna oprema od PUS6104 modela, podpira celo HDR.

bom prevero na servisu, da vidimo kaj oni pravijo :D

hvala ti na nasvetih!
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Hm, to sem opazil že davno ja, tudi KODI razvijalci so obupali nad DTS.

Ampak..pač potegneš dol film ki je v DD, ali zakaj bi forsiral DTS, saj ni razlike v kvaliteti, ali?

Ker ni dveh relisov enega filma, če ima DD nima DTS in obratno. Velikokrat si ne moreš izbirat...

Še nisem naletel na tak primer filma, daj ene par naslovov, da preverim, ker me res zanima. Drugače pa so ponavadi 720p v DD, 1080 so v DTS, ker je DTS kao 1.5Mbps, čeprav potem neke razlika itak ni
smile-1.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.922
4.977
113
No pa valda nebom gledal na 55 potem 720p. Še vedno nekako zagovarjam svojo teorijo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
Citat:
Uporabnik tratnjak pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Aja, potem pa zavaruj bajto/stanjovanje in od tam ven potegni:) Ali pa pač vprašaš koliko bi stala menjava če sam plačaš.

Se pa da not strojna oprema od PUS6104 modela, podpira celo HDR.

bom prevero na servisu, da vidimo kaj oni pravijo :D

hvala ti na nasvetih!

Evo še ti enega, če plačaš sam stane zamenjava plate 250€
wink-1.gif
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Evo še ti enega, če plačaš sam stane zamenjava plate 250€
wink-1.gif

250€ jim ne dam, tolko vec TV ni vreden :D
Ce ne bodo menjali je to pac zadnji Philips TV kaj sem ga mel. Ker vecje katastrofe od TV-ja se nisem vido :D
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
Meni pa se ne zdi tako dosti, vseeno imam 55", kar še zna biti kar dolgo časa aktualno, oz glede fizičnih dimenzij itak večjega ne morem.

Če je le takšna razlika v HDR kvaliteti...
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Meni pa se ne zdi tako dosti, vseeno imam 55", kar še zna biti kar dolgo časa aktualno, oz glede fizičnih dimenzij itak večjega ne morem.

Če je le takšna razlika v HDR kvaliteti...

ma res ne vem - nekaj cas nazaj, sem mel 9xxx serijo, kr sem hotel met vgrajen player pa vse in na koncu je bil vgrajen player katastrofa od katastrofe.
Sem se naucil lekcijo in sem reko - nikoli vec ne kupim TV, ki bi naj mela vse raje mam externi player.
Pride ven ta Android, pa recem opa to pa bi lahko blo to, kodi pa gremo. Sedaj pa morem vsaj 1-2x tedensko TV izkljucit iz elektrike ko zablokira, odzivnost je vcasih porazna, ko hocem meni odpret itn. Sem probal factory reset in vse in ne pomaga.

Zato se mi zdi vsak cent, ki bi ga vrgel v to TV izguba denarja :D
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.375
9.112
113
večina kvalitetnih 1080p in 4k ripov je DTS. na oko vsaj 75%.. tisti s podvojenim zvokom je okej. Večina pa ni podvojenih. Hecno je da native tv app da skozi DTS, vsi nach programi pa ne. torej HW to omogoče, ampak je "zaklenjeno".

Po kakšne princum dela HDR? prepozna video in ga "pretvori" ali v čem je fora...ker ne štekam, zakaj nebi film že imel takšno HDR sliko. TV pač prikaže po najboljši moči, kolikor zmore s svojim panelom. pa HDR gor ali dol.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
Ne bi vedel, pomoje neke vrste "poslovna" skrivnost, na kak način jim uspe.

Če se že gre v smer kvalitete, potem se seveda gleda samo blu-ray in lossless audio.

Ampak filma že dolgo nisem gledal, pri serijah pa ni blema, web ripi so itak skoraj vedno v dolby, še nisem naletel na TV signal ki bi imel DTS
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
Citat:
Uporabnik tratnjak pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Meni pa se ne zdi tako dosti, vseeno imam 55", kar še zna biti kar dolgo časa aktualno, oz glede fizičnih dimenzij itak večjega ne morem.

Če je le takšna razlika v HDR kvaliteti...

ma res ne vem - nekaj cas nazaj, sem mel 9xxx serijo, kr sem hotel met vgrajen player pa vse in na koncu je bil vgrajen player katastrofa od katastrofe.
Sem se naucil lekcijo in sem reko - nikoli vec ne kupim TV, ki bi naj mela vse raje mam externi player.
Pride ven ta Android, pa recem opa to pa bi lahko blo to, kodi pa gremo. Sedaj pa morem vsaj 1-2x tedensko TV izkljucit iz elektrike ko zablokira, odzivnost je vcasih porazna, ko hocem meni odpret itn. Sem probal factory reset in vse in ne pomaga.

Zato se mi zdi vsak cent, ki bi ga vrgel v to TV izguba denarja :D

Sam imam tako urejeno ja, pri internet modemu še imam seedbox (oodroid + 2TB externi disk) in SMB share, na TV pa laufa SMPC kjer se naredi playlista, pa samo klikam. SPMC tudi deluje z podnapisi.net in opensubtitles.com in če kateri film nima, samo dol potegnem.

Je pa problem, ker je TV strojno podhranjen in 1080p redko predvaja tekoče, R2 bi to verjetno odpravil.
Potem za gledanje Telemacha imam nameščen EON, deluje OK, le interface je blazno počasen, ampak slika je ok.
Youtube tudi dela ok, ampak zaradi strojna opreme ne podpira 4k (ker ni strojne podpore za VP9)

Z novo programsko opremo se TV tudi ne resetira več in deluje zdaj OK že kar nekaj dni, čez vikend sem dal še gor novo verzijo HEVC: https://app.box.com/v/How-to-enable-HEVC-reception

Daj še ti tole gor, morda pa bo potem bolje...

Je pa res, da TV še vedno dela počasi, ampak vsaj stabilno je zdaj.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Sam imam tako urejeno ja, pri internet modemu še imam seedbox (oodroid + 2TB externi disk) in SMB share, na TV pa laufa SMPC kjer se naredi playlista, pa samo klikam. SPMC tudi deluje z podnapisi.net in opensubtitles.com in če kateri film nima, samo dol potegnem.

Je pa problem, ker je TV strojno podhranjen in 1080p redko predvaja tekoče, R2 bi to verjetno odpravil.
Potem za gledanje Telemacha imam nameščen EON, deluje OK, le interface je blazno počasen, ampak slika je ok.
Youtube tudi dela ok, ampak zaradi strojna opreme ne podpira 4k (ker ni strojne podpore za VP9)

Z novo programsko opremo se TV tudi ne resetira več in deluje zdaj OK že kar nekaj dni, čez vikend sem dal še gor novo verzijo HEVC: https://app.box.com/v/How-to-enable-HEVC-reception

Daj še ti tole gor, morda pa bo potem bolje...

Je pa res, da TV še vedno dela počasi, ampak vsaj stabilno je zdaj.

super povratne informacije, hvala!!!

Jaz sem obupal nad tv pa sem si kupil rasberry PI 3 pa predvajam vse tam preko.
TV sem hotel v koncni fazi uporabit s Plex-om. Kupim sem Synology DS216play ampak seveda - s stereo zvokom je povsem neuporabno :D
Skratka nikoli vec Philips :D
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
Plex bo pomoje povsod problem, jaz bi rekel, da si se lotil napačno, naredi si tako kot jaz
smile-1.gif


Edino če želiš 4k robo, ki jo kodi sicer komot predvaja, ampak boš rabil nek orenk TV, da bo strojna oprema zmogla.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Plex bo pomoje povsod problem, jaz bi rekel, da si se lotil napačno, naredi si tako kot jaz
smile-1.gif


Edino če želiš 4k robo, ki jo kodi sicer komot predvaja, ampak boš rabil nek orenk TV, da bo strojna oprema zmogla.

sej zato sem kupo synology ds216play - https://www.synology.com/en-uk/products/DS216play
ki bi hendlal vse, tudi 4k, sam kaj ko plex aplikacija iz TV ne da drugo kot stereo zvok
crazy1.gif
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik tratnjak pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Plex bo pomoje povsod problem, jaz bi rekel, da si se lotil napačno, naredi si tako kot jaz
smile-1.gif


Edino če želiš 4k robo, ki jo kodi sicer komot predvaja, ampak boš rabil nek orenk TV, da bo strojna oprema zmogla.

sej zato sem kupo synology ds216play - https://www.synology.com/en-uk/products/DS216play
ki bi hendlal vse, tudi 4k, sam kaj ko plex aplikacija iz TV ne da drugo kot stereo zvok
crazy1.gif

Na Sonyu (iz leta 2015) Plex komot predvaja (navaden) DTS in DD preko HDMI ARC na receiver. Edino kar ima Plex generalno problem je DTS-HD MA in Dolby True-HD, to ne deluje niti iz zunanjih boxov, ki načeloma te formate predvajajo recimo iz Kodija (na Mi Boxu, ki ga dobiš za 50-90€ preverjeno delujeta DTS-HD in Dolby True-HD iz Kodija).

Je pa res, da mi na drugih platformah dela Plex ko šus, na Sonyu z Android TV pa včasih napiše, da je povezava prepočasna, potem pa samo še enkrat film štartaš in vse dela. Sem bral da naj bi bil bug ampak v dveh letih in skozi vse updajte (tako Plex serverja, klienta kot samega Android TVja) se še vedno dogaja isto, medtem ko na Apple TVju recimo vse dela. Plus da se Sony tudi zelo rad samo od sebe ponovno zaganja in crasha. Na koncu ugotoviš, da bi blo najbolše imet dumb TV, ki dela stabilno in gor priklopiš kar ti paše.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
sej to je najvecja ironija - da mi je zal, da nisem kupo neke glupe TV pa Nvidia shield pa bi blo top.
Tak pa mam android tv, ki ne dela to kar bi mogo :D

Da je ironija se vecja - ta tv ima privzeto Netflix aplikacijo namesceno. Se na daljincu imas Netflix gumbek a na koncu lahko gledas 4K sliko in stereo zvok :D
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Točno to ja.... Čeprav to more biti neka fora Philipsa ali pa nastavitev. Ker na Sonyu tudi iz Netflixa dela DD (tako kot iz Plexa).
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
Najboljše bo itak bilo imeti OLED dumb TV in preko HDMI 2.1 vezano vse, ampak...
wink-1.gif