Philips: Android TV + multichannel (kodi/plex)

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Ne vem, če je moj premali, mogoče je, meri sicer 55", gleda pa se iz razdalje dobra 2m?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Baje philips brezplačno menjuje HW v 2015 modelih, da se omogoči 7.0 android. Tisti ki že imajo poročajo da tv končno deluje OK.

Je kdo v slo že to uredil?
 
22. jul 2007
12.691
1.257
113
123
Sem malo prebral, vendar nikjer ne najdem da je omenjena brezplačna menjava plate
sprasujem se.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Odlično, glej odgovor serviserja:

Kar se tiče menjave hardwerja je brezplačna menjava možna v garancijskem roku kadar gre za ponavljajoče softwerske napake oz. nestabilno delovanje televizorja. Vedeti pa morate, da z novim hardwerjem izgubite nekaj funkcionalnosti npr. twin tuner (dvojni tuner, ki omogoča ali gledanje 2 programov hkrati ali gledanje enega in snemanje drugega), namesto radijskega dobite ir daljinec, namesto 4 sta samo 2 uhd hdmi (hdmi 2.0) priključka, druga 2 sta samo hd (hdmi 1.4).
Po drugi strani pa pridobite hitrejše in stabilnejše delovanje ter posodobitve, USB3 priključek, WIFI s podporo 802.11 ac ter nekoliko boljšo podporo multimedijskih datotek.

Zdaj bo potrebno dati funkcionalnosti "na vago" in se odločiti kako in kaj...oz kaj je bolj pomembno.

Ima kdo 2016 oz 2017 letnik philips modele z androidom 7, da bi poročal kako deluje EON, ker to mi je skoraj najbolj pomembno...
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.789
6.073
113
Citat:
Uporabnik bpfc pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Saj ni alternative, Philips je edini TV z ambilightom, TV brez tega pa več ne kupim.
Nobena pomembna firma nebo nikdar vgrajevala ambilighta. Ambilight kupujejo tisti, (mogoče ne ravno ti), ki si ne morejo privoščit večjega, in jim potem zunanje sevanje svetlobe iz televizorja daje občutek, kako imajo velikega. Ambilight je tudi precejšnja obremenitev za oči, ker če hočeš oči razbremeniti, potem moraš imeti osvetlitev za tvojim hrbtom.

nahrung002.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Meni pa je všeč, da ni konec svetlobe na robi TVja, torej da se še potem nekako svetloba "razlije" po steni. Drugače je TV kot neko okno...

kakorkoli, tako meni osebno paše, drugače pa vsakemu svoje
smile-1.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
Problem android TVjev je, da DTS (passthrough) podpira samo native aplikacija od tvja, vse ostalo kar naložiš spusti skozi samo DD5.1 in rata nežen problem, ker je pač native aplikacija drugače do kur--ca. Tudi na android7.

Zaenkrat ni neke prave elegantne softwarske rešitve. Verjetno bom počasi ubodel 4k BR predvajalnik, pa bom tam preko se "igral" sifilmi in zvokom.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Hm, to sem opazil že davno ja, tudi KODI razvijalci so obupali nad DTS.

Ampak..pač potegneš dol film ki je v DD, ali zakaj bi forsiral DTS, saj ni razlike v kvaliteti, ali?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
Problem android TVjev je, da DTS (passthrough) podpira samo native aplikacija od tvja, vse ostalo kar naložiš spusti skozi samo DD5.1 in rata nežen problem, ker je pač native aplikacija drugače do kur--ca. Tudi na android7.

Zaenkrat ni neke prave elegantne softwarske rešitve. Verjetno bom počasi ubodel 4k BR predvajalnik, pa bom tam preko se "igral" sifilmi in zvokom.

Pa še to največ kar dobiš ven je navaden DTS/DD z izgubno kompresijo, ker DTS-HD MasterAudio ali Dolby TrueHD ne gre preko HDMI ARC (razen če se je že kaj spremenilo?), da o kakšnem Atomosu ne govorim. Ok za Atmos tako ali tako rabiš primeren setup, pa še filmov ni prav veliko, medtem ko imajo več ali manj vsi filmi DTS-HD MA ali Dolby TrueHD pa tudi večina kolikor toliko spodobin zvočniških sistemov ju podpira.

In Android TV na zunanjem boxu lahko recimo iz Kodija BP predvaja tako navaden DTS/DD kot tudi DTS-HD MasterAudio ali Dolby TrueHD, samo potem si spet pri dodatnih škatlah....
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Eh, za atmos se naredi tako, da iz playerja povežeš na zvočnike in potem od tam na TV, torej se lepo zakomplicira.

ampak na srečo nima nihče tu takega sistema, da bi se s tem ukvarjal
smile-1.gif
za 99% je DD dovolj
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
99,9% ne sliši razlike med DTS in DTS-MA. Pa naj rečejo kar hočejo. Sploh pa ne pri filmu, ki je 90% govor. Gre se samo za to, da na reciverju gori tista lučka.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Eh, za atmos se naredi tako, da iz playerja povežeš na zvočnike in potem od tam na TV, torej se lepo zakomplicira.

ampak na srečo nima nihče tu takega sistema, da bi se s tem ukvarjal
smile-1.gif
za 99% je DD dovolj

Jah, če imaš zunanji player (ki zna predvajat Dolby Atmos) itak ni problem, ker player enostavno priklopiš na receiver in potem dalje na TV.

Če sem prav razumel, je bilo govora o TVju z vgrajen Android TV. Pa kot pravim niti ni fora v Atmosu ampak je problem že "naveden" DTS-HD MA in Dolby TrueHD, ki ga iz takega TVja, kolikor vem, v surovi obliki ne dobiš po nobeni poti. Je pa res, da lahko preko HDMI ARC spraviš večkanalni LPCM, kar z vidika kvalitete potem ni razlike, če le zna TV oziroma aplikacija dekodirat DTS-HD MA oziroma Dolby TrueHD. Je to v vsakem primeru boljše kot pa passthrough navadnega DTS/DD, ki je izgubno kompresiran (podobno kot MP3).
 
22. jul 2007
12.691
1.257
113
123
Zato pa potrebuješ nvidia shield in naložen SPMC, vsaj tako imam jaz priklopljeno na reciver in ne moreš verjeti ni vse v lučki na reciverju
wink-1.gif

Drugače atmosa ne potrebuješ za govorne oddaje, ampak da slišiš zvočne efekte v filmu.
 
Nazadnje urejeno:

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
ma jaz sem obupal nad philipsom - samo stock aplikacija ti da multi channel ven, kodi, netflix in vsi ostali playeri pa kar lepo stereo zvok.
Ce pozna kdo resitev bom jo zelo vesel.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Kateri model pa imaš? TVja?
Meni gre dolby ven, uporabljam pa fork, SPMC, in ne KODIja.

Pa tudi sam TV da ven dolby, če TV kanal podpira. Preko hdmi to mislim, SPDIF ne uporabljam.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Kateri model pa imaš? TVja?
Meni gre dolby ven, uporabljam pa fork, SPMC, in ne KODIja.

Pa tudi sam TV da ven dolby, če TV kanal podpira. Preko hdmi to mislim, SPDIF ne uporabljam.

jaz multichannel ven, ce gledam film preko stock playera, ce gledam TV programe. Cim pa preklopim na kodi ali plex pa vec ne.
Ko sem kupil TV je delal tudi kodi/plex samo netflix ne, pol z updejti pa je enkrat to nehalo delat.

imam pa pus7150/12
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Potem si daj gor SPMC, jaz imam model pus7170 pa dela vse b.p., pa če se ne motim mi na kodi tudi ni delalo, ko sem se igral

pa itak je spmc boljši

za plex pa ne vem, ne uporabljam.

Drugače pa tudi ti lahko dobiš R2 plato za tvojega, potem bo vse delalo top.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Potem si daj gor SPMC, jaz imam model pus7170 pa dela vse b.p., pa če se ne motim mi na kodi tudi ni delalo, ko sem se igral

pa itak je spmc boljši

za plex pa ne vem, ne uporabljam.

Drugače pa tudi ti lahko dobiš R2 plato za tvojega, potem bo vse delalo top.

bom probal spmc, hvala!

nisem siguren - meni je potekla garancija ze - 4 mesce nazaj