Rudarjenje kriptovalut

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.945
755
113
Citat:
Uporabnik Zmago1 pravi:
Citat:
Uporabnik D_K pravi:
Jza raje po malem trejdam, mislim, da smo na nekem prelomu, kjer se bo vrednost določenim valutam enormno povečala.
Nrp. Ethereum

Če bi hotel naložit nekaj denarja v te virtualne valute, kak pristop priporočaš za začetnika, kje začeti, kako se obvarovati nategov in potencialnih kraj? Nihanje tečaja je seveda riziko ki ga prevzamem,.... Je kaka stran ki ima širok pregled nad tem, imam en dan čas da nekaj urc vržem v izobraževanje na tem področju,.... lahko tudi kak konkreten nasvet katerega, ethereum, še kak?

lp

jaz trgujem "kot hobi" z valutami, ki imajo velik volume (BTC, ETH, LTC), vse ostalo sem i zdi gamble.... amapk se mi zdi da je najboljše da vložiš v vsako malo in čakaš
smile-1.gif
Če pogledam nazaj, bi zdaj imel dosti več če bi vložil 33% BTC, 33% ETh, 33 % LTC. in čakal.
 
Nazadnje urejeno:

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
Citat:

jaz trgujem "kot hobi" z valutami, ki imajo velik volume (BTC, ETH, LTC), vse ostalo sem i zdi gamble.... amapk se mi zdi da je najboljše da vložiš v vsako malo in čakaš
smile-1.gif
Če pogledam nazaj, bi zdaj imel dosti več če bi vložil 33% BTC, 33% ETh, 33 % LTC. in čakal.

ok smiseln nasvet, katere priporočaš poleg BC, ki se ga bom verjetno ognil,...na kateri borzi?
hvala

 
Nazadnje urejeno:

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.535
76
48
Od križišča mal naprej na desno
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Citat:
Uporabnik Dik pravi:
Splaca se za velike. Sem 14 dni nazaj bil v Lj.na eni taki farmi kjer imajo 3000+ graficnih takole namontiranih kot pri kitajcu. Sem za foro vprasal kaksen je mesecni racun. 150000€ je rekel model jst pa
shocked-1.gif

A je povedal,kolk zaslužijo?
cool-1.gif

Nope
smile-1.gif

Sem ga pa fehtal ce mi proda eno graficno pa se tudi ni dal nic zmenit
tongue-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jaz malo dvomim v to cifro za elektriko in sicer mi je recimo ena nula preveč. Zakaj? Zato ker za take cifre porabe (mimogrede MB Pohorje pozimi pri zagnanih vseh napravah in nočno smuki 3X tedensko porabi tretjino tega zneska) rabiš ornk trafo postrojenje. Glede na to, da ima povprečno gospodinjstvo recimo 50€ porabe (prej manj kot več) je to 3.000 gospodinjstev.
wink-1.gif
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
448
83
Se da približno izračunati:
3000 grafičnih * 200w = 600kWh * 24ur * 30 dni = 432000kWh * 0.07€ (znesek na kW elektrike) = ~30000€
To je seveda izračun samo za grafične, pri tem imajo napajalniki izgube, tako da vlečejo še več W + potrebno je napajati še ostale komponente, tako da če je dosti več kot 3000 grafičnih bi se cifra kr približala polovici njegove omenjene.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Še vedno polovica manj in še enkrat - rabiš kar ornk industrijski odjem z lastnim trafom.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
... ali pa če rečemo drugače, tipični gospodinjski priključek je 3x20A. Torej recimo, da bi imeli na tri faze simetrično razdeljene tri mašine, ki bi vsaka vlekla 20A je to ~4,4kW. Če vsaka grafa rabi 200W je to 20 grafičnih po fazi (kar je že kar solidna mašina
grin1.gif


Skratka, nobenega aktivnegja majnerja... včeraj sem našel en pool, ki ima celo app z GUIjem, da ne rabiš poganjat iz konzole: https://minergate.com Naročeno imam eno grafo, komp sicer ni neki posebnega in sem čez noč pognal, bolj za šalo kot ne, CPU mining. Prej sem naredil benchmark, ki je bil...ma, pustmo stat... nekega strašnega efekta sicer ni bilo (cent v 7 urah
grin1.gif
), ampak je bilo pričakovano.
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
pa sej rudarjenje z grafami je preteklost,....zdejdelaj os CPU-ji,...žeene par let
smile-1.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.340
9.076
113
če se navežem povsem na prvi post...je tole res slepa veja v razvoju človeštva..uporabljat energijo za računanje nekaj imaginarnega,ki ima potem imaginarno vrednost in farbat ljudi. Epsko.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.945
755
113
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
če se navežem povsem na prvi post...je tole res slepa veja v razvoju človeštva..uporabljat energijo za računanje nekaj imaginarnega,ki ima potem imaginarno vrednost in farbat ljudi. Epsko.

V večinio primerov to drži, moraš pa vedet da za velikimi "kovanci" stoji nek algoritem (ki tudi potrebuje razvoj) in ideja da se stvari vodijo decentralizirano.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.843
602
113
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
če se navežem povsem na prvi post...je tole res slepa veja v razvoju človeštva..uporabljat energijo za računanje nekaj imaginarnega,ki ima potem imaginarno vrednost in farbat ljudi. Epsko.
Saj navaden denar ni nič drugačen... je samo papir, ki ga nastiskajo in mu dodelijo vrednost.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Citat:
Uporabnik futuristic pravi:
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
če se navežem povsem na prvi post...je tole res slepa veja v razvoju človeštva..uporabljat energijo za računanje nekaj imaginarnega,ki ima potem imaginarno vrednost in farbat ljudi. Epsko.
Saj navaden denar ni nič drugačen... je samo papir, ki ga nastiskajo in mu dodelijo vrednost.
Podbnost je le bolj rahla, še največja je pri pos kovancih.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.340
9.076
113
danes je res tako,ko vrednost denarja natipkajo v pisarnah koliko je danes vreden. Ce bi imel zaslombo na ralnih materialaih zaltukot je bilo to včasih, potem bi bilo drugače.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Da malo obudim zadevo...

Ja, ASIC minerji so zadnja pogruntavščina, ki je tehnološko gledano, čudo tehnike. [razvili so algoritmu namenski čip in ga zapekli. Prej so bili še FPGA minerji, ki so bili ulala $$] Jih je pa težko dobit, ker kar sem gledal, jih ni nikjer na stocku...

Trentuno sem imel 250€ na "višku", no, recimo da sem si lahko privoščim nekako preživet brez, tudi če ne bo iz tega nič. Ob predpostavki, da sem uporabil obstoječi komp in v njega vložil 300€ (grafa+ventilatorji) je računica takale:
-> kuri 300W
-> miner "proizvede" ~2$ na dan

Strošek elektrike je ranga 20€, torej imam na koncu meseca ranga 30€ plusa. ČE mi nič od opreme ne crkne in ČE cena minanega coina ne pade
smile-1.gif


Se splača? Bomo vidli... 10% monthly return on investment se sliši kr ok.