Električen šivalni stroj iz UK - uporaba pri nas??

Akasha

Pripravnik
23. sep 2007
240
0
16
Ljubljana
Na angleškem Amazonu bi si rada kupila šivalni stroj, ker je več kot pol cenejši kot tukaj. Iz Nemčije je isti model že konkretno dražji.

Amazon UK

Kolikor sem razbrala, naj bi bil ta stroj prilagojen za uporabo v Angliji in naj bi imel angleški vtikač, kar pomeni, da ima 3 "palčke" ali kakorkoli se tisto imenuje. Za to potrebujem adaptor za nekaj EUR, da ga bom lahko priklopila na slovensko vtičnico.

Zanima pa me, ali bo potem stroj delal brez težav, ali lahko vseeno še pričakujem kakšne težave?

V komentarjih pri stroju (vprašanja in odgovori) piše, da naj bi delal na 230 V in 50 HZ, kar imamo tudi mi. (če so seveda tisti odgovori pravilni)

Glede na to kaže, da naj ne bi bilo težav.

Vseeno me za vsak primer zanima, ali je kdo že naročal angleške električne naprave in jih uporabljal tu in je bilo vse ok, ob uporabi adaptorja?

(če stroj pri nas ne bo delal, ne vem, kako se ga bom znebila, razen, da ga pošljem nazaj, kar pa je glede na težo drag špas in bi se temu rada izognila)

To, da ne bo garancije, pa vem.
 

kocka

Pripravnik
18. sep 2007
445
12
18
Načeloma bo deloval brez težav, ampak prvo preveri če res pošiljajo v SLO. Potem je tu še garancija, ki verjetno v SLO ne velja. Preveri.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jaz sem pred kratkim kupil likalno postajo, odcvikal njihov vtikač, dal našega in to je to. Kar se garancije tiče - hope the best.
wink-1.gif
 

Akasha

Pripravnik
23. sep 2007
240
0
16
Ljubljana
Garancije ob nakupih iz tujine navadno ni, to jemljem v zakup (ko sem iz Nemčije npr. naročila stroj za sladoled, je recimo prišel brez garancijskih papirjev…).

V Slovenijo pošljejo, če izbereš prodajalca prav Amazon (in ne razne druge ponudnike, ki so vsi na tem Amazonu kot portalu).

Glavno je, da mi bo stroj zagotovo delal in da stane pol manj kot v Sloveniji…
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.841
602
113
Jaz večinoma vse strojčke kupujem na UK Amazonu, pač enkrat sem nabavil 20 tistih pretvonikov na našo vtičičnico pa je to to.
Težav ni, ker UK uporablja povsem enak štrom kot mi...

Cene so pa v primerjavi z našimi prav smešne...

Npr tale mikser je bil 14dni nazaj v akciji 65 funtov, pri nas je pa 160€... https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01BY8KYPM/
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Garancija pri Amazonu je 10x boljša kot pri slovenskih prodajalcih.

Grafična kartica ragna 400€ je začela nagajati po 10 mesecih, kontaktiral sem Amazon, isti dan so odpremili novo kartico in mi dali rok 30 dni da jim vrnem staro.
Stroška nisem imel nobenega, povrnili so tudi povratno poštnino preko DPD , 30,00€ .


V Sloveniji bi nesel na servis in bil brez kartice 14 dni.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik futuristic pravi:
Jaz večinoma vse strojčke kupujem na UK Amazonu, pač enkrat sem nabavil 20 tistih pretvonikov na našo vtičičnico pa je to to.
Težav ni, ker UK uporablja povsem enak štrom kot mi...

Cene so pa v primerjavi z našimi prav smešne...

Npr tale mikser je bil 14dni nazaj v akciji 65 funtov, pri nas je pa 160€... https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01BY8KYPM/
To ni čisto res...Angleži uporabljajo tako 110 kot 240V. Predvsem pri orodjih vidiš da jih je vsaj polovica na 110V.
https://www.its.co.uk/blog/buying-guides/what-is-110v-do-we-need-it/
 
Nazadnje urejeno: