Sobni termostat NEST

urosvrunc

Pripravnik
20. jun 2012
271
15
18
Napajanje je baterijsko, meni držijo že drugo sezono-ni nek porabnik. Vezava je lahko, da ti vklaplja direkto peč preko krmilnika na njej, ali ti krmili črpalko.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
ja, v bistvu imam sedaj narisano krmiljenje črpalke, ampak v bistvu da fazo na slovenski kroglični motoriziran ventil, da le-ta odpre pretok za kalorimetrom...

cenejša varianta wifi termostata ne obstaja?
se pravi rabim do njega še net kabel potegnit al kako?
maš kaka navodila online za pregled montaže?
 

Bojanre

Zelenc'
20. okt 2015
6
0
1
Danes zmontiral Nest termostat na oljno peč. Prvi vtis je dober, kaj več pa po nekaj dneh.

Lp
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.339
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik urosvrunc pravi:
Kje si ga kupil?

Jaz sem ga kupil prejsnjo sezono in deluje odlicno (no trenutno se ne kurimo, tako da pociva
smile-1.gif
) ... V uporabi je s pecjo na pelete.

Vec pa tukaj >> http://www.mobile.si/eqp/nest-learning-thermostat.html (tudi to, kje sem ga kupil
smile-1.gif
) ...



Ce je pa se kaksno konretno vprasanje, pa kar na dan z njim ...
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.977
9.090
113
39
MB
a pol je to že čisto kompatibilno z našimi sistemi ? ker ko sem nazadnje jih kontaktiral so mi rekli da nimajo prirejeno za eu napajanje
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.339
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
a pol je to že čisto kompatibilno z našimi sistemi ? ker ko sem nazadnje jih kontaktiral so mi rekli da nimajo prirejeno za eu napajanje

Moras kupiti UK verzijo ... ta ima poleg se eno skatlico (Nest heat link) ... US verzija tega nima ...
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.431
858
113
Ksz
Malo off topic
Ker sem rabil termostat za toplotno črpalko in ta nest ne podpira, sem nabavil Netatmo termostat.
Dela vrhunsko

Če koga še kaj zanima, lahko vpraša.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Hec EU verzije je, da ima 230V krmilje. Za to je ena škatlica na peči, druga škatlica je termostat. US verzija ima pa samo termostat, ki pa ima nizkonapetostni (!!) kontakt. Smo imeli enega v firmi in ga odprli
grin1.gif


p.s.: tudi toplotno črpalko bi načeloma pomoje lahko s tem upravljal, saj rabiš samo on/off signal, glede na željeno temperaturo. Oziroma, termostat itq krmili samo obtočno črpalko... Drugo je, kako to dopovedat tistemu, ki ti črpalko veže
grin1.gif
 

bla11111

Pripravnik
18. apr 2012
113
-2
18
Ne spoznam se ravno na termostate in ogrevanje. Kolikor berem imate to montirano v povezavi z pečjo. Kaj pa če živiš v bloku. Na hodniku imamo tisti merilec porabljene energije in ročni ventil za zapiranje in odpiranje. Ventili na radiatorju so pravtako še ročni. Če se odločim za menjavo radijatorjev je možno kako tak termostat povezat v sistem? Ali je to izključno namenjeno hišam? Kaj pa kontrola klime je to možno?
 

Likalnik

Pripravnik
10. nov 2007
544
11
18
39
Bled
Tudi jaz kupujem termostat.... trenutno imam zicnega.... ogrevam se pa na olje(radijatorji)... Sedaj sem pa v dolocenih sobah polozil talno gretje in me zanima ali lahko z nest termostatom reguliram obe napeljavi... tako radijatorje kot talno gretje?
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Prihodnost NESTa je precej nejasna, veliko je hintov, da bo google bodisi odprodal ali pa zaprl ta oddelek...