Sobni termostat NEST

urosvrunc

Pripravnik
20. jun 2012
271
15
18
Ali ga kdo že uporablja, kakšne so izkušnje? In ali kdo uporablja kakšen drug brezžični termostat?
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Živjo,
simpatična zadeva, ful lep design, ne vem ti povedat kako se dejansko obnese v praksi, ker ga imam zgolj za test montiranega v pisarni. Intuitivni urniki so zelo simpatična inovacija, kar se tiče priklopov pa tudi podpira "vse", od hlajenja do ogrevanja (ali samo peč, lahko pa tudi fancoil). Povezava na wifi je simpl, stvar načeloma deluje. Edino, kar mi je hudo antipatično je, da ga ne moreš testirat na mizi, ker hudič je tako pameten, da zazna, če nimaš nič gor priklopljeno in te ne spusti do menija, dokler ne priklopiš nečesa na izhod
grin1.gif


kot "konkurenčni" produkt imam zraven postavljen še CT30 klik, ki je u bistvu čisto dummy termostat z opcijo upravljanja preko neta. Deluje, ampak interface je pa...za časom...
smile-1.gif



lp
 

urosvrunc

Pripravnik
20. jun 2012
271
15
18
Zanima me ali ima možnost merjenja v stopinjah, kakšno ima napajanje in seveda kje si ga nabavil
smile-1.gif
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Seveda podpira stopinje, nima pa notri ljubljane, tako da imamo izbran pas "dunaj"
grin1.gif

Naročen se mi zdi da je bil iz amerike (not sure, nisem jaz naročal). Napaja se iz peči (24VAC), če prav razumem, naj bi bil nest direkten nadomestek obstoječega termostata. Na spletu imaš tudi "čarovnika", pogledaš oznake obstoječih kontaktov na termostatu, vpišeš, ti pove če je kompatibilno.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Na ebayu sem jih videl. 2nd generation so bli okol 140€, 1st pa okol 50€. Drgac pa so po novem baje tud u google play storu.

LP
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
Napaja se iz peči (24VAC), če prav razumem, naj bi bil nest direkten nadomestek obstoječega termostata. Na spletu imaš tudi "čarovnika", pogledaš oznake obstoječih kontaktov na termostatu, vpišeš, ti pove če je kompatibilno.

Kaj pa če ima obstoječi termostat baterije (2xAAA)? Potem se verjetno ne napaja iz peči, ali pač? V tem primeru odpade možnost uporabe NESTa?
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Vprašanje je samo, kak tip napeljave oz. peči imaš. Tule si lahko pogledaš čarovnika, ki ti pove, če je zadeva kompatibilna. Spet, moraš razdret in pogledat oznake na zdajšnjem termostatu. (hint: ena od "pravilnih" kombinacij je R, W, C)
Jst sem skoraj diplomiral iz tega, ker so oznake kot take zelo slabo podokumentirane. Hotel sem ga pa na vsak način na mizi prižgat
grin1.gif


lp
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
To sem že gledal. Če se prav spomnim sta na termostatu samo 2 žici. Sklepam da termostat deluje kot navadni rele, torej da sklene in prekine tokokrog.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
V teh termostatih se običajno uporablja latching (bistable) rele, ki ne potrebuje napetosti ves čas na kontaktih.
Da sklene rabiš napetost v eno smer in da razsklene rabiš napetost v kontra smeri na vhodnih kontaktih.
Samo kot zanimivost...
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
To kar pravi futuristic dejansko nima direktne veze z delovanjem termostata.
(to da je latching relay je važno zgolj za delovanje termostata kot baterijsko gnane enote; "navaden rele" kot si ga omenil konstantno (kadar "naj peč greje") papca 10-50mA, odvisno od izvedbe, kar bi bilo za baterijo smrt v dobrem tednu-dveh. Zato se uporablja latching relay, ki rabi pulz dolžine nekaj ms, kar drastično podaljša čas delovanja termostata na bateriji. To, da je pa termostat na bateriji pa samo pomeni, da ne "zna" izkoristiti potenciala, ki pride do njega preko priklopnih žic...zakaj? Stvar izvedbe.)

Nest ti zagotovo ne bo delal, če boš imel na teh dveh žicah 230V. Mora biti 24VAC (!!piše nekje globoko v faq!!), bi pa sicer moralo pisat v specifikaciji peči, kako napetost da na ti dve žici. (Že tako "hitro" odleti varovalka
grin1.gif
mislim da smo ga...dvakrat... že lotali?)

Do tu sem sicer pogruntal zadeve, ampak kot zanimivost... nest menda deluje tudi, če imaš samo dve žici (R in W). My best guess is (!!predvidevam!!, nikjer nisem našel potrditve), da je čas, ko imaš peč izklopljeno relativno na ves čas "dovolj" dolg. Ergo kadar je torej peč ugasnjena je rele razklenjen in je na teh dveh žicah napetost, s katero polne notranji akumulator. Ko mora začet ogrevat, sklene rele in pač laufa na baterijo...

lp
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Mogel bi točno pogledati, ampak sem skoraj ziher da na kontaktih ni 230V
grin1.gif

Nisem pa vedel da ima NEST tudi baterijo.
 

tagelind

Pripravnik
2. sep 2007
228
0
16
philips maš sličajno danfossov termostat? Moj je tudi na 2 bateriji, dovod in odvod pa je rjavi kabel 220V, še nule niso pustili zraven idijoti
smile-1.gif

Lahko bi sicer pri peči montiral trafo 220V<>24V ampak nevem, če bi to zadostovalo za NESTa (2 žici) ... ?
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Ali lahko to uporabim namesto Seltron DDR2 sobne enote? Mi bo dopuščalo več nastavitev funkcij preko telefona/PCja ?

Preko obstoječega Seltrona sedaj kontroliram peč na olje, mešalne ventile, čas ogrevanja bojlerja, itd....
Se lahko tudi klima nanga zveže?