Kličejo me čudne številke ...

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
Citat:
Uporabnik oriolus pravi:
Pred nekaj minutami sem tudi jaz dobil nenavaden klic iz številke 018888402.
ker nisem bil dovolj pozoren sem se oglasil, vendar je bila povezava v trenutku prekinjena, oziroma odziva morda sploh ni bilo (signal za 'zasedeno')

Malo sem pobrskal in ta številka kliče naokrog že vsaj dve leti, zanima me, če kdo ve kaj je z njo?

Jaz imam podobno stevilko 018888xxx VOIP za klice po Sloveniji
smile-1.gif
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Ena varianta je, da pokličeš na helpdesk od tvojega mobilnega operaterja.
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
0
36
Lahko vam 100% povem, da firme za anketiranje za nekatere ankete kličejo po kupljenih "imenikih", ki jim ga posreduje tisti, ki zahteva raziskavo ali pa plačajo za odkup od katere druge firme, za nekatere ankete pa se uporablja avtomatsko generiranje številk. To izgleda tako: na serverju je baza z uporabniki, za 50% (recimo, odvisno) klicev se zgenerira nova številka (naključno, ampak taka, ki še ni v bazi), potem more anketar to številko označit kot, da 1. Ne obstaja, 2. Ne dosegljiva, 3. Zasedena. Če se kdo oglasi pa se potem takoj začnejo podatki vpisovat v bazo. (Ime, priimek, leto rojstva, ...) (pri stacionarnih številkah pa se na vsake 3mesce kliče in zahteva tistega, ki je nazadnje imel rojstni dan, da se pokrije celotno gospodinjstvo). Če številka ne obstaja je kot taka markirana približno eno leto, nato se spet kliče. Če oseba zahteva, da se je ne kliče več se je ne kliče 1 leto, nato spet, ker more oseba izrecno zahtevati, da se "številka izbriše iz VSEH baz, ki jih to podjetje hrani", to je pa tudi to, če oseba zahteva kaj druga, se jo vseeno kliče.
 

Torus

Fizikalc
17. mar 2008
579
34
28
Citat:
Uporabnik matejm1994 pravi:
Meni so tudi ena dva smsa poslali iz HYPO... pa čudi me, da je napisalo, da je HYPO pošiljatelj, pa jih nisem nikoli shranjeval v imenik.
http://1drv.ms/1Gd1Qli

To ni nič čudnega ali novega. Gre se samo zato, da spoofaš "Sender ID". Tebi kot uporabniku Mobitela/Simobila operater tega ne pusti, vendar obstajajo SMS serverji, ki to omogočajo (pošiljaš lahko alfanumerične znake) Zakaj? - Lep primer je reklamiranje. Na podoben način se lahko manipulira tudi z klicočo številko.

Če mi zaupaš tel. št., ti bo v naslednje pol ure Policija poslala SMS
evil.gif



LP
Torus
 

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
@Torus, hvala za pojasnilo. Za to stvar slišim prvič, zato mi ni bilo čisto jasno kako jim je to uspelo.
smile-1.gif

Demonstracije pa nerabim, ti verjamem na besedo :p
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.534
2.388
113
Citat:
Uporabnik oriolus pravi:
Pred nekaj minutami sem tudi jaz dobil nenavaden klic iz številke 018888402.
ker nisem bil dovolj pozoren sem se oglasil, vendar je bila povezava v trenutku prekinjena, oziroma odziva morda sploh ni bilo (signal za 'zasedeno')

Malo sem pobrskal in ta številka kliče naokrog že vsaj dve leti, zanima me, če kdo ve kaj je z njo?

Kaj je sedaj s tem? Danes je mene, pa sem takoj dvignu je pa dol fuknilo.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.459
113
Dejansko sem tko jaz 1x...cifra iz Švice... Dvignu... Je prekinlo... 20eur računa... Na izpisku pa ko da sva se 5min menla...
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.534
2.388
113
Se je slovenska cifra... eni nekaj omv omenjajo. Ko sem poguglal tole cifro.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.459
113
Citat:
Uporabnik Alioth pravi:
Dohodni klici se ne plačajo. Finta je v tem, da pokličeš nazaj.

Da da....vse kar sem naredu je bilo da sem dvignil klic...

na centrali pa ko da sva se klicarla med sabo 15minut...1x on mene 1x jaz njega...itd
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.459
113
Ne nisem.... Ker je prisla "reklamacija" do mene z zamikom (drug plačeval sluzbeni telefon) tko da sem mel klice že pobrisane itd itd... Sem plačal 20eur sam da je bil mir...

Ni mi pa jasno kako so to izvedl? Potem sem pobrisal nekaj aplikacij katere nisem uporabljal (Android)....

Fora je pa bila da sem takrat delal po tujini in sem mislil da klice kaka stranka
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Aha... potem je to verjetno bilo posledica uporabe neke aplikacije, ki se je sprozila s klicem ... Ker se nisem slisal, da bi zaracunali dohodni klic na tak nacin ... oz. da bi zgolj dohodni klic lahko povzrocil kaj takega ... OK... dohodni klic je lahko zaracunan, ce si v roamingu (sedaj le se izven EU)... ampak to je ponavadi le nekaj centov, ce je klic kratek ...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.459
113
Ja klic je bil iz +44 oz iz Švice koker sem gledal.....jaz sem mel pa takrat paket EU neomejeni ki pač ni pokrival Švicanja
smile-1.gif