Kličejo me čudne številke ...

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.547
263
113
haha... kje si to najdu? jest sm tud googlov pa nisem nič našel...

hm... zakaj bi me klical italijanski keramičar? sej ploščice imam že položene?!
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.495
1.146
113
Mene je danes tale okrog 16:15
ia02.png


Po pregeldu TIS-a mislim, da me je klicala interna številka Hypo Leasinga oz. Hypo Alpe Adria Bank Novo mesto. Nikoli z njimi posloval oz. imel stikov
confused-1.gif

gmro.png


p.s. če tole bere referentka?, ki je klicala naj mi pošlje mms s svojo sliko. Bom naslednjič vsaj vedel al se oglasit al ne
evil.gif
 

SimonS

Pripravnik
25. feb 2012
332
7
18
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Preko FB verjetno niso dobili številke, je tam kar precej varovano. Prej preko kake nagradne igre ali kaj podobnega. Lahko da te tudi kak kolega malo heca (preko VoIP ni težko dobiti tujih številk).

Ka maš mokre sanje? FB pa vse ostalo lepo prodajajo raznim firmam uporabniške podatke za razne marketinške namene itd.
10.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@SimonS

Pa ja ne boš rekel, da vsi ki so na FB dajejo telefonske oziroma, da so vsi ti ki jih sedaj kličejo čudne telefonske na FB.

Kar nekaj jih poznam, ki niso dali telefonske niti na FB niti pri gmail-u in tudi ne v kaki nagradni igri pa jih vseeno veselo kličejo.
Tu se mi bolj dozdeva, da je nekdo šel po TIS ali kakem drugem imeniku in pošilja po tekočem traku.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
voip?

lahko je navadna stacionarna, samo gsm jo drugače izpiše kot pa tapravo stacionarno...

Ne more bit (no razen če je prenešena). Klasične nimajo 05-9xxx-xxx. Tako kot tudi Gorenjska nima 04-1xxx-xxx in 04-0xx-xxx, pa Celje nima 03-1xxx-xxx, pa Primorska nima 05-1xxx-xxx...
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:
Uporabnik SimonS pravi:
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Preko FB verjetno niso dobili številke, je tam kar precej varovano. Prej preko kake nagradne igre ali kaj podobnega. Lahko da te tudi kak kolega malo heca (preko VoIP ni težko dobiti tujih številk).

Ka maš mokre sanje? FB pa vse ostalo lepo prodajajo raznim firmam uporabniške podatke za razne marketinške namene itd.
10.gif

Od kdaj pa marketingi potrebujejo telefonsko številko? Prodajajo marsikaj, ne pa kontaktnih podatkov (telefonska, email).
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

Lahko, da je fb, vendar jaz nimam fb-ja. Tudi mojega sina (8) klicejo, pa nismo nikoli objavili stevilk v imenikih, igrah in ostalih bedarijah.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.100
742
113
lahko da kličejo na naključne številke. danes ko je cel kup paketov z neomejenimi minutami, so stroški telefonije zanemarljivi. sicer pa jaz običajno, kadar me kdo kliče za kako anketo ali kaj prodaja, takoj rečem da me ne zanima in prekinem. le enkrat so bili nekje vztrajni in so me takoj poklicali še enkrat, da bi mi razložili do konca. takrat sem ženski rekel, če lahko samo malo počaka, potem pa telefon položil na mizo. po kaki minuti je ženska obupala in prekinila sama.
 

SimonS

Pripravnik
25. feb 2012
332
7
18
Naj si en kupi preplačniško sim,da številko enemu kolegu,ko ma pameten telefon in uporablja dosti aplikacij. Hitro se lahko zgodi čudež,pa začnejo klicat čudne številke. Ni pa 100%, ker na kaki milijon jih ma 100 tako srečo.
Telefonska številka hitreje zaokroži po svetu,kot si mislite. Dovolj je samo,da jo nekomu daste, on inštalira app na fon. V pogojih lepo piše dostop do telefonskega imenika/uporaba v komercialne namene. Amen

Probajte si par app potegnit dol,pa prebrat pogoje. Je pa jeba,jih niti jaz ne berem,ker ni app-ja,ki nebi zahteval nekaj butastega. Če se pa ne strinjam,pa ne gre inštalirat.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
467716-post_slo.gif


Točno tak, kot si napisal. Čisto dovolj je, da ima en, ki ima tvojo cifro, na FB kak APP, ki mu dovoli pobrat podatke. Ali pa da ima Androida in sinhroniziran imenik z gmailom. Dandanes je nemogoče cifro obdržat čisto zase, Google in FB imata skupaj bazo bi rekel da nekje 80% vseh cifer na svetu.

Razen da si nek kriminalec in se kliče med sabo 5 ljudi, ki imajo nepametne telefone in cifro čisto nikjer drugje napisano.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

za android mi je jasno. a mi smo vsi na iphonih ze kar nekaj let. kolikor mi je znano to ne pali v iosu. se pravi: nekdo ima tvojo cifro in fb shitishit in ze imas moznost zmage na loteriji ali zasluzka od afriskih kraljev?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Ja glej, Androidov je 80% ali nekaj takega vseh telefonov prodanih na svetu, tudi če imaš ti iphone, ga sigurno nimate 'vsi' kot pišeš (ima tvojo cifro bratranec, sestrična, 5 bivših sošolcev...) in tvoja cifra bo prej ali slej priletela v Google bazo.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Pred nekaj minutami sem tudi jaz dobil nenavaden klic iz številke 018888402.
ker nisem bil dovolj pozoren sem se oglasil, vendar je bila povezava v trenutku prekinjena, oziroma odziva morda sploh ni bilo (signal za 'zasedeno')

Malo sem pobrskal in ta številka kliče naokrog že vsaj dve leti, zanima me, če kdo ve kaj je z njo?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Če si v Sloveniji in če se oglasiš na katerokoli številko, te ne morejo v nobenem primeru colati. V tvojem primeru lahko kak robotek išče žive številke za kakšne komercialne namene.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Hvala za odgovor!
Podoben odgovor sem dobil tudi drugje - iskanje 'živih' številk.

LP
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Sem dobil že 3 klice , na GSM in na Voip, 013204403. To je verjetno kakšna banda zaražena.