AGREGAT

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Citat:
Uporabnik peters pravi:
Citat:
Uporabnik myking pravi:

PS: Pumpe za centralno kurjavo se ob uporabi agregata vedno napajajo preko UPS-a. To pa zato, da npr. agregat laufaš 4 ure zvečer (laufajo ti pumpe ter polni se ti UPS), nato pa ti UPS po izklopu agregata poganja pumpe pri centralni kurjavi še dodatno 3-5 ur. Čas delovanja črpalk je odvisen od velikosti UPS-a oziroma od kapacitete baterij v UPS-u. Nato pa ponovno polniš z agregatom. S tem privarčuješ pri gorivu za agregat in pri ušesih, ketere se malo oddahnejo od ropota.

Kako vam pumpe za centralno laufajo preko UPS-a, če to meni ne gre??
Pumpa samo brni, zažene pa se ne. Prav tako se pumpe za centralno nočejo zagnati s pretvornikom 12V / 220V (150/300 W), tudi samo brnijo. Zanimivo je, da se je normalno zagnala plinska peč in prižgal gorilnik, le pumpa v peči in obtočne niso delale, zato je zadeva bila neuporabna. Nisem štromar in kolikor pravi stric google, je problem v sinusoidi toka. Za reševanje problematike bi nabavil tole http://www.ebay.de/itm/Spannun...=item51adec8b8b in elektriko za plinsko peč, pumpe in zmrzovalnik vlekel iz avta. To bi pa moralo iti, ne?



Vprašaj gonzotaon žene pompo prek ups-a samo mislin da je dal za njega okrog 400€ ma pa pravi sinus na izhodu.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.254
-8.465
113
Citat:
Uporabnik myking pravi:
@ NigelM
@ Igi
@Asteliks
@ crashednburnt
Kar se tiče moje diplome je bila "narejena" na Fakulteti za Elektrotehniko v Ljubljani, kjer sedaj opravljam doktorski študij iz področja Energetike, tako da mi ne preveč modrovati s tem kaj je mogoče in kaj ne. Predno pričnete z modrovanjem, preglejte strokovno literatudo in znanstvene članke ki so bili objavljeni. Glede na to, da ste sami kot vidim ZELO ZELO razgledani, si za pokusino oglejte znanstvene studije (članke) ki so bili objevljeni v priznanih tujih strokovnih revijah, katere so objavljali ljudje z nazivom prof. dr in ne neki kekci iz Alterja.
Sicer če pa ste nekateri že toliko leni, da si niti normalnih posnetkov na youtubu nočete ogledat je vaš problem NE moj.
bonk.gif
Upam da nisi ti eden od bivših sošolcev. Smo imeli na energetiki enega s takimi bedastimi idejami
evil.gif
 

Neuromancer

Fizikalc
24. jul 2007
344
116
43
Citat:
Uporabnik myking pravi:
@ NigelM
@ Igi
@Asteliks
@ crashednburnt
Kar se tiče moje diplome je bila "narejena" na Fakulteti za Elektrotehniko v Ljubljani, kjer sedaj opravljam doktorski študij iz področja Energetike, tako da mi ne preveč modrovati s tem kaj je mogoče in kaj ne. Predno pričnete z modrovanjem, preglejte strokovno literatudo in znanstvene članke ki so bili objavljeni. Glede na to, da ste sami kot vidim ZELO ZELO razgledani, si za pokusino oglejte znanstvene studije (članke) ki so bili objevljeni v priznanih tujih strokovnih revijah, katere so objavljali ljudje z nazivom prof. dr in ne neki kekci iz Alterja.
Sicer če pa ste nekateri že toliko leni, da si niti normalnih posnetkov na youtubu nočete ogledat je vaš problem NE moj.
bonk.gif

Lahko napišeš en naslov?
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Citat:
Uporabnik myking pravi:Stvari sam še nisem izdelal,

Tlele vidim en problem...
hysterical-1.gif
Fantje ne se hecat!
človek je tik pred tem, da sesuje prvi in drugi zakon termodinamike v svojem doktoratu (verjetno) vi pa takole, lop po siromaku.
wink-1.gif

evil.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.352
980
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik myking pravi:
@ NigelM
@ Igi
@Asteliks
@ crashednburnt
Kar se tiče moje diplome je bila "narejena" na Fakulteti za Elektrotehniko v Ljubljani, kjer sedaj opravljam doktorski študij iz področja Energetike, tako da mi ne preveč modrovati s tem kaj je mogoče in kaj ne. Predno pričnete z modrovanjem, preglejte strokovno literatudo in znanstvene članke ki so bili objavljeni. Glede na to, da ste sami kot vidim ZELO ZELO razgledani, si za pokusino oglejte znanstvene studije (članke) ki so bili objevljeni v priznanih tujih strokovnih revijah, katere so objavljali ljudje z nazivom prof. dr in ne neki kekci iz Alterja.
Sicer če pa ste nekateri že toliko leni, da si niti normalnih posnetkov na youtubu nočete ogledat je vaš problem NE moj.
bonk.gif

Ker me že omenjaš... Naj bo še enkrat... Ti samo povej ko boš tako daleč, da bo zadeva delovala. Gremo takoj v proizvodnjo. Brez večjih težav uredim finančna sredstva.

Samo... hm.... ja.... fajn... Sem en mal "iz foha" sicer brez tako hudih nazivov, ampak... bo še nekaj vode prej preteklo, preden boš zadevo spravil skupaj
evil.gif
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.944
1.258
113
Citat:
Uporabnik myking pravi:
@ NigelM
@ Igi
@Asteliks
@ crashednburnt
Kar se tiče moje diplome je bila " kupljena za mastne denarce " na Fakulteti za Elektrotehniko v Ljubljani, kjer sedaj kupujem še doktorski študij iz področja Energetike, tako da mi ne preveč modrovati s tem kaj je mogoče in kaj ne. Predno pričnete z modrovanjem, poglejte kakšno risanko kjer se vidi natančno delovanje. Glede na to, da ste sami kot vidim ZELO ZELO razgledani, si za pokusino oglejte znanstvene studije (članke) ki so bili objavljeni v priznanih stripih , katere so objavljali ljudje z nazivom prof. dr in ne neki kekci iz Alterja.
Sicer če pa ste nekateri že toliko leni, da si niti normalnih posnetkov na youtubu nočete ogledat je vaš problem NE moj.
bonk.gif

Evo sem popravil.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.352
980
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
Citat:
Uporabnik myking pravi:
@ NigelM
@ Igi
@Asteliks
@ crashednburnt
Kar se tiče moje diplome je bila " kupljena za mastne denarce " na Fakulteti za Elektrotehniko v Ljubljani, kjer sedaj kupujem še doktorski študij iz področja Energetike, tako da mi ne preveč modrovati s tem kaj je mogoče in kaj ne. Predno pričnete z modrovanjem, poglejte kakšno risanko kjer se vidi natančno delovanje. Glede na to, da ste sami kot vidim ZELO ZELO razgledani, si za pokusino oglejte znanstvene studije (članke) ki so bili objavljeni v priznanih stripih , katere so objavljali ljudje z nazivom prof. dr in ne neki kekci iz Alterja.
Sicer če pa ste nekateri že toliko leni, da si niti normalnih posnetkov na youtubu nočete ogledat je vaš problem NE moj.
bonk.gif

Evo sem popravil.

Zakaj si nesramen? ta in podobni fantje so prihodnost Slovenije. Pa še konkreten naziv bo imel!

Ampak mene malce skrbi za prihodnost
evil.gif
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik igi pravi:
....
Zakaj si nesramen? ta in podobni fantje so prihodnost Slovenije. Pa še konkreten naziv bo imel!

Ampak mene malce skrbi za prihodnost
evil.gif
Tole je popoln kader za javni sektor, izobražen [cenzura], brez občutka in osnov - seveda pa visoka plača na podlagi izobrazbe ne uide.
 

errhec

Pripravnik
5. sep 2008
56
5
8
650W agregat mi pelje centralno z oljnim gorilcem in eno pompo ter 50'' plazmo BP. Pa še Mobitel se da polniti zraven.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.302
5.832
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Odvisno od pumpe, niso vse enake.
Pa tudi izhodi iz pretvornikov niso enaki. Najdeš vse od trapeza, pravokotne, trikotne itd napetosti
Meni je poceni pretvornik 200w (modificiran sinus najbrž) pognal uplinjevalno peč ali pumpo bp. Dokler ga nisem bistveno preobremenil (”namenoma”, test) sliki varovalko v njem pa najbrž še kaj, ker hudič sedaj požene samo črpalko, peči pa ne, niti v stanby kjer rabi samo 6w. Peč samo naredi klikklik in vrže inverter ven
 
Nazadnje urejeno:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Smart UPS (ki ima elektroniko in po možnosti galvansko ločen vhod od izhoda) ti da na izhodu lep sinus. Ampak tak UPS ni 50€...
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.928
8.970
113
EU
Socomecov imam že tretje leto. Enkrat je crknil in zhebal baterijo. Sedaj popravljen dela dalje. Je okrog 250€ 1000VA.
Sinus pa ima res tapravi.
grims-1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Si me prehitel
smile-1.gif
Ja, za zasilne primere lahko na Amperin 12V akumulator priključim do 1500W inverter, saj glavna baterija lahko do 12V baterije pripelje 1.5kW moči. Sicer mora biti avto vključen, pač z minimalnimi porabniki, ampak deluje pa (po uporabnikih gm-volt foruma).