AGREGAT

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Citat:
Uporabnik myking pravi: perpetum mobile itd.
Ko boš tole izdelal me kontaktiraj... Bova zelo, zelo hitro na oni lestvici TOP 100 najbogatejših slovencev
wink-1.gif

Samo ena mala težava je še vmes...
evil.gif
Ne bo vama uspelo!
Najprej bodo šejki poslali svoje lumpe in tatove, da vama ukradejo izdelek, če pa jim ne bo uspelo, vaju bodo grdi, umazani in zli ameri zasuli z chemtrails strupi in bo takoj konec bogatenja.

Tako to gre, ja.
evil.gif
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Če zvečer spet ne bo štroma pa raskiram in laufam še tv in zunanji disk na agregat pa me boli k če crkne.
Do zdaj sem se izogibal, ker ne vem kak kej tv prenese to, ampak babi gredo tumarije po glavi in moram naredit konec, naj gleda filme, da imam mir
tongue-1.gif

mam pa eno jajčko 650w, ki je bla že par let nazaj 80€ in mišljena samo za pumpe centralne .
Mislite da bom drug teden kupoval nov tv al bo zdržal? so fejst občutljivi za takšno napajanje al je vseeno?
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik myking pravi:
Pri svem skupaj, pa je zanimnivo to, da hišo oziroma manjši objekt lahko napajaš načeloma brez pogonskega stroja (Diesel motorja), torej trošenja goriva. Kdor je kadarkoli izdeloval agregate sam doma ve, da je načeloma izvedljivo, le preračuni morajo biti točni.
Stvar načeloma deluje kot nekakšen "perpetum mobile". Stvar se izvede tako, da imaš v isti liniji preko jermenic povezan dizel motor, ki preko jermenice poganja asinhronski motor z velikim vztranjikom kateri poganja močan asinhronski generator. Generator mora imeti nazivno moč vsaj 3-4x močnejšo od moči asinhronskega motorja. Stvar pa deluje tako, da z dizel motorjem zaženeš cel sistem (elektro motor z vztrajnikom, in asinhronski generator), ter spraviš asinhronski generator malo čez nazivne vrtljaje, nato pa izklopiš oziroma odklopis jermenico iz diesel motorja. AS. generator nato proizvaja tok, s katerim se napaja elektro motor, kateri poganja prej omenjeni AS. generatot. Ker je AS. generator močnejši dela višek energije tako da lahko napaja elektromotor in še druge porabnike zdraven (luči , pumbe za centralno, hladilne skrinje). Težava pri tem je le ta, da sinhronskega generatorja ne smeš preobremenit s porabniki, ker se potem stvar ustavi. Proi vsem tem je potreben potrebni preraču vrtljajev in navorov strojev.

P.S. Opazil sem, da je na to temo kar nekaj posnetkov na Youtubu.

Stvari sam še nisem izdelal, bi pa znala biti zanimniva. Načeloma si lahko hišo napajaš zastonj.

Vrni diplomo, ker delaš sramoto inženirstvu.
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.441
93
48
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Citat:
Uporabnik myking pravi:
Pri svem skupaj, pa je zanimnivo to, da hišo oziroma manjši objekt lahko napajaš načeloma brez pogonskega stroja (Diesel motorja), torej trošenja goriva. Kdor je kadarkoli izdeloval agregate sam doma ve, da je načeloma izvedljivo, le preračuni morajo biti točni.
Stvar načeloma deluje kot nekakšen "perpetum mobile". Stvar se izvede tako, da imaš v isti liniji preko jermenic povezan dizel motor, ki preko jermenice poganja asinhronski motor z velikim vztranjikom kateri poganja močan asinhronski generator. Generator mora imeti nazivno moč vsaj 3-4x močnejšo od moči asinhronskega motorja. Stvar pa deluje tako, da z dizel motorjem zaženeš cel sistem (elektro motor z vztrajnikom, in asinhronski generator), ter spraviš asinhronski generator malo čez nazivne vrtljaje, nato pa izklopiš oziroma odklopis jermenico iz diesel motorja. AS. generator nato proizvaja tok, s katerim se napaja elektro motor, kateri poganja prej omenjeni AS. generatot. Ker je AS. generator močnejši dela višek energije tako da lahko napaja elektromotor in še druge porabnike zdraven (luči , pumbe za centralno, hladilne skrinje). Težava pri tem je le ta, da sinhronskega generatorja ne smeš preobremenit s porabniki, ker se potem stvar ustavi. Proi vsem tem je potreben potrebni preraču vrtljajev in navorov strojev.

P.S. Opazil sem, da je na to temo kar nekaj posnetkov na Youtubu.

Stvari sam še nisem izdelal, bi pa znala biti zanimniva. Načeloma si lahko hišo napajaš zastonj.

Vrni diplomo, ker delaš sramoto inženirstvu.

Pa mu bodo denar vrnili?
evil.gif
 

peters

Pripravnik
30. jul 2007
196
0
16
Citat:
Uporabnik myking pravi:

PS: Pumpe za centralno kurjavo se ob uporabi agregata vedno napajajo preko UPS-a. To pa zato, da npr. agregat laufaš 4 ure zvečer (laufajo ti pumpe ter polni se ti UPS), nato pa ti UPS po izklopu agregata poganja pumpe pri centralni kurjavi še dodatno 3-5 ur. Čas delovanja črpalk je odvisen od velikosti UPS-a oziroma od kapacitete baterij v UPS-u. Nato pa ponovno polniš z agregatom. S tem privarčuješ pri gorivu za agregat in pri ušesih, ketere se malo oddahnejo od ropota.

Kako vam pumpe za centralno laufajo preko UPS-a, če to meni ne gre??
Pumpa samo brni, zažene pa se ne. Prav tako se pumpe za centralno nočejo zagnati s pretvornikom 12V / 220V (150/300 W), tudi samo brnijo. Zanimivo je, da se je normalno zagnala plinska peč in prižgal gorilnik, le pumpa v peči in obtočne niso delale, zato je zadeva bila neuporabna. Nisem štromar in kolikor pravi stric google, je problem v sinusoidi toka. Za reševanje problematike bi nabavil tole http://www.ebay.de/itm/Spannun...=item51adec8b8b in elektriko za plinsko peč, pumpe in zmrzovalnik vlekel iz avta. To bi pa moralo iti, ne?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.265
-8.461
113
Citat:
Pumpa samo brni, zažene pa se ne. Prav tako se pumpe za centralno nočejo zagnati s pretvornikom 12V / 220V (150/300 W), tudi samo brnijo.
Tvoj pretvornik nima sinusnega izhoda
wink-1.gif
 

peters

Pripravnik
30. jul 2007
196
0
16
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Pumpa samo brni, zažene pa se ne. Prav tako se pumpe za centralno nočejo zagnati s pretvornikom 12V / 220V (150/300 W), tudi samo brnijo.
Tvoj pretvornik nima sinusnega izhoda
wink-1.gif

ja, vem, samo UPS-i tudi ne, pa nekaterim pumpe delajo na njih...
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.265
-8.461
113
Odvisno od pumpe, niso vse enake.
Pa tudi izhodi iz pretvornikov niso enaki. Najdeš vse od trapeza, pravokotne, trikotne itd napetosti
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
mogoče imajo boljši ups. na splošno pa velja za hladilnike, pumpe ipd jajc true sinus output. se dobi že za cca 100 € na ebayu
to kar si gledal na ebyu bi naj bilo ok
 

verma

Pripravnik
2. nov 2011
246
7
18
Včeraj sem v Obiju nabavil nekaj podobnega (Pretvornik 12V / 220V (150/300 W) za 25eur, pumpa je sicer malo bolj glasna vendar se vrti. Ali lahko na ta pretvornik lahko obesim še gorilec ki ima 140W? Ali bo zagonski tok premočan? lp Verma
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
nabavi raje še enega, da ne boš vse skuril. 300w je maximalna obremenitev ( za zagon nečesa )
špumpa ti verjetno žre od 60-90 watov. gprlnik 140 w pa bje vprašanje če bo zadeva še špilala
 

myking

Pripravnik
14. mar 2011
78
0
6
@ NigelM
@ Igi
@Asteliks
@ crashednburnt
Kar se tiče moje diplome je bila "narejena" na Fakulteti za Elektrotehniko v Ljubljani, kjer sedaj opravljam doktorski študij iz področja Energetike, tako da mi ne preveč modrovati s tem kaj je mogoče in kaj ne. Predno pričnete z modrovanjem, preglejte strokovno literatudo in znanstvene članke ki so bili objavljeni. Glede na to, da ste sami kot vidim ZELO ZELO razgledani, si za pokusino oglejte znanstvene studije (članke) ki so bili objevljeni v priznanih tujih strokovnih revijah, katere so objavljali ljudje z nazivom prof. dr in ne neki kekci iz Alterja.
Sicer če pa ste nekateri že toliko leni, da si niti normalnih posnetkov na youtubu nočete ogledat je vaš problem NE moj.
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Citat:
Uporabnik myking pravi:
@ NigelM
@ Igi
@Asteliks
@ crashednburnt
Kar se tiče moje diplome je bila "narejena" na Fakulteti za Elektrotehniko v Ljubljani, kjer sedaj opravljam doktorski študij iz področja Energetike, tako da mi ne preveč modrovati s tem kaj je mogoče in kaj ne. Predno pričnete z modrovanjem, preglejte strokovno literatudo in znanstvene članke ki so bili objavljeni. Glede na to, da ste sami kot vidim ZELO ZELO razgledani, si za pokusino oglejte znanstvene studije (članke) ki so bili objevljeni v priznanih tujih strokovnih revijah, katere so objavljali ljudje z nazivom prof. dr in ne neki kekci iz Alterja.
Sicer če pa ste nekateri že toliko leni, da si niti normalnih posnetkov na youtubu nočete ogledat je vaš problem NE moj.
bonk.gif

V kolikor boš naredil doktorat iz energetike, ava..služba v Elektro Holdingu ti je sigurna, ker takšni že delajo tam Nuklearko in TEŠ 6 ustavimo in je Slovenija energetsko rešena
priden.gif