Kateri medijski predvajalnik

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.257
150
63
Jest bi probu s tem http://www.mimovrste.com/artikel/2240003920/xoro-hst-200-ip-tv-smart-box

Imam WD TV Live WIFI in me po letu uporabe vsakič manj prepriča... vklaplja se 3 minute, nonstop išče WIFI omrežja čeprov imam vse na OFF, HD vsebine previja naprej in nazaj extremno počasi, včasih se zapleza in izgubi zvok, se zgodi tudi to da ni slike preko HDMija in ga je potrbeno resetirati... Daljinec je za vnašanja texta (youtube search,...) čisto neuporaben. Raje uporabljam SIOL box za predvajanje multimedije. To vse pove
frown-1.gif
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Jaz ga posedujem. Zadeva je dobra za čisto osnovno gledanje.
WiFi je zanimiv, če želiš upravljati prek smartphone-a.
Drugače mi je do sedaj predvajal vse kar sem mu dal, malo teži včasih, če zamenjam zunanji disk. Da bi mi predvajal kaj prek brezžične povezave še nisem probal.
 

kingo

Pripravnik
10. maj 2008
573
19
18
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Citat:
Uporabnik Dumber pravi:
Razmišljam o Boxee Box in me zanima ali predvja dts zvok brez problema ali so kakšne težave, sedaj imam xtreamer sidewinder 1 in delujejo te zadeve bp, menjal bi pa ga rad ker mi na xtreamerju hdmi zabava.

In kako je z raspbery pi in dts ?

Ne predvaja pa 3D!
lp

boxee box predvaja vse. Tud DTS HD
 

blackberry

Pripravnik
29. jul 2008
409
0
16
Citat:
Uporabnik bigMIKE pravi:
Jest bi probu s tem http://www.mimovrste.com/artikel/2240003920/xoro-hst-200-ip-tv-smart-box

Imam WD TV Live WIFI in me po letu uporabe vsakič manj prepriča... vklaplja se 3 minute, nonstop išče WIFI omrežja čeprov imam vse na OFF, HD vsebine previja naprej in nazaj extremno počasi, včasih se zapleza in izgubi zvok, se zgodi tudi to da ni slike preko HDMija in ga je potrbeno resetirati... Daljinec je za vnašanja texta (youtube search,...) čisto neuporaben. Raje uporabljam SIOL box za predvajanje multimedije. To vse pove
frown-1.gif


Ok, ima tudi opcijo podaljšanja pogodbe na siolu, ker mi je že potekla.

Se pravi bi lahko preko siol boxa predvajal filme, ki jih imam na računalniku brezžično, brez da dajem filme na usb ali prenosni disk?

Ali je se uporaba siolboxa plačuje mesečno, ali je uporaba brezplačna.

Hvala ti za info

nahrung002.gif


Black
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Če ne želiš težav in viset po forumih, si nabav namenski predvajalnik. Močno dvomim, da je un v boxu tako dodelan kot namenski.
Zna se zakomplicirat pri kakem formatu audio in videa (mkv in dts recimo), velikost podnapisov.
Vsaj na začetku vem da si mogel na pc-ju laufat en program.

Če bi jst sedaj kupoval bi vrjetno vzel ali nekaj za androidom, da bi mooogoče še kdaj kak špil odigral, pa kako fency vreme si naštimal:)) ali pa raspberry pi. V vsakem primeru nekaj, na kar gre XBMC!!
 

Svedr

Pripravnik
13. apr 2010
75
0
6
.. tale forum berem pa še zmer ne vem kaj je to "da gre gor XBMC" mi lahk nekdo razloži ?
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Citat:
Uporabnik Svedr pravi:
.. tale forum berem pa še zmer ne vem kaj je to "da gre gor XBMC" mi lahk nekdo razloži ?

XBMC je zelo primeren program za predvajanje multimedijckih vsebin.
Je pogosto nameščen na multimedijskih predvajalnikih - nekateri predvajalniki , ki ga nimajo omogočajo tudi namestitev le tega.
Lahko si pa tak multimedijski predvajalnik napraviš sam z nepotratnim računalnikom z dobro grafiko s HDMI izhodom in nanj naložiš XBMC. PC prilagodiš za upravljanje z daljincem.
 

Bastard

Fizikalc
21. feb 2008
1.636
0
36
Xbox 1 še kar 0wna v dnevni že 8let z XBMC ter daljincem
smile-1.gif
Laufa 3 leta iptv bp :=) XD
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
niti slucajno ni isti smorn... xmbc pokaze svojo moc ko dodas xbmchub wizard nakar lahko pozabis na torrente in vse streamas direktno iz neta...
 

Svedr

Pripravnik
13. apr 2010
75
0
6
hmm... ok . pustmo to.... Včeraj sem primerjal kvaliteto slike na svojem LCD 50inču, enkrat film predvajan na android boxu, drugič na starem extreamerju.
Še moja žena opazi, pa nima blage veze kolk je lepš slika iz extreamerja.... bolj živa, več kontrasta....
Se da to na androidu kako nastavit ? Ful je temna slika, nobenga kontrasta...... ? Je možno da je odvisno kateri predvajalnik uporabljam na androidu ?

Kaj pa daljinc.. imam univerzalnega Logitech 555, pa si nimam kaj pomagat na androidu.... s tisto letečo miš je mal zoprno... ( mislim da bi imel play , pauza, itd... )

Aja pa še nakaj... mogoče ve kako se to škatlico sploh ugasne ? ( če dam z daljincem na IZKLOP ne reagira, no ja, štroma se pa mal boji, je prec tih če vn kabl potegnem
smile-1.gif
)

Hvala za vaše mnenje.....
LP
 

Alioth

Pripravnik
8. avg 2007
469
7
18
Si probal oba playerja na istem vhodu? Moj TV ima za vsak vhod svoje nastavitve slike.
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
A nima tega vsak? Samsung vem, da ima. Na 1 imam Raspberry, na 2 je Xbox, na 3 računalnik in če priklopim kaj drugega na recimo HDMI2, bo avtomatsko vklopljen Game Mode.