Kateri medijski predvajalnik

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Sem že pol firme založil s temi predvajalniki, ki jih limate tukaj gor.
smile-1.gif
Hvala!
Trenutno pa ne najdem kakšne posebne akcije oz. promo kode. Se je našel še en sodelavec, ki bi sedaj tudi imel tole zadevo. Ima kdo kaj nagledano mogoče?
 
Nazadnje urejeno:

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.286
350
83
Ima kdo nasvet kako usposobiti 5.1 preko hdmi na mi box 3? Nikakor mi ne uspe, pa lahko rečem, da sem kar podkovan v teh zadevah...
Gor je android 8.0, ne dela ne v kodi in ne v vlc...

tnx
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Ima kdo nasvet kako usposobiti 5.1 preko hdmi na mi box 3? Nikakor mi ne uspe, pa lahko rečem, da sem kar podkovan v teh zadevah...
Gor je android 8.0, ne dela ne v kodi in ne v vlc...

tnx
Preko HDMI ne bo šlo, bo treba kabel kupit (3.5mm na optiko)

Preko HDMI mi je uspelo samo "navadni" Dolby Digital spravit, medtem ko DDP in DTS ni šlo. Preko kabla direkt na receiver pa ni bil problem
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Preko HDMI ne bo šlo, bo treba kabel kupit (3.5mm na optiko)

Preko HDMI mi je uspelo samo "navadni" Dolby Digital spravit, medtem ko DDP in DTS ni šlo. Preko kabla direkt na receiver pa ni bil problem
More delat, razen če jim je uspelo sproducirat še kakšen ekstra bug v zadnjih FW (se sicer ne bi čudil, jaz sem že obal nad tem crap boxom...). Meni sta nazadnje, ko sem probal passthrough preko HDMIja iz Kodija na Mi Boxu delala tudi Dolby TrueHD in DTS-MA, ki preko optike niti teoretično ne moreta delat. Za navaden DD in DTS bi mogle pa obe varijanti delat. Kje se zatakne?
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Baje se je "zalomilo" pri nadgradnji na 8.0. Pred tem bi naj bilo OK. Jaz sem kupil že z 8.0 in DTS preko HDMI ne gre. Preko optike gre
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.961
811
113
iscem nacin na katerega bi lahko EON programe spravil na TV (predvsem me zanima ogled za nazaj/serije po izboru.. snemanje me ne zanima).
imam conax modul (nimam njihovega receiverja in ga tudi nocem). tv je mal starejsi (se ni android/smart tv).. streamanje preko telefona in wifi mi ne uspe vzpostavit (gredo slike in filmi iz galerije - ne gre pa EON video).
razmisljam o chromecast ali pa android skatlici.. chromecast ce prav razumem je precej zaprt sistem (in omogoča zgolj in samo to kar zares iscem - ob predpostavki, da mi bo telefon laufal kot predvajalnik, kar mi niti ne diši), android škatlice so pa malo bolj odprte in prilagodljive.. glede delovanja in kompatibilnosti je pa najbrz - kakor maš sreco? Z androidom rešim še spletni radio na surround (sedaj, ko so telemachovci "ugasnili" analogno radijsko shemo)
kaj je torej sedaj aktualno? obstaja še kaj "tretjega"?
 
Nazadnje urejeno:

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
... ali xiaomi mi box, ki je cenejša alternativa zgoraj navedenim. dobiš ga že za +-70 EUR, vključno s poštninami, carinami, ...
s tem da za nvidia/xiaomi potrebuješ EON aplikacijo za androidTV, medtem ko za chromecaste zadostuje EON za navaden android
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
S tem da je EON slika na Mi Boxu crap medtem ko na Shieldu in ostalih napravah izgleda kot mora. Pa še drugi quirki, ki prihajajo in izginjajo z vsakim novim FW (pa recimo, da so kar nekaj stvari celo poštimali), med drugim očitno tudi tole, kar se je pisalo par postov nazaj. Kar se mene tiče not worth it. Zato sem pa napisal, da če hočeš, da dela kot je treba, Shield ali ATV 4K. Pa mogoče kak FireStick 4K.

Sem na srečo menjal Mi Box v spalnici za Telemachov EON Box, tako da če koga zanima Mi Box z veseljem prodam...
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
S tem da je EON slika na Mi Boxu crap medtem ko na Shieldu in ostalih napravah izgleda kot mora. Pa še drugi quirki, ki prihajajo in izginjajo z vsakim novim FW (pa recimo, da so kar nekaj stvari celo poštimali), med drugim očitno tudi tole, kar se je pisalo par postov nazaj. Kar se mene tiče not worth it. Zato sem pa napisal, da če hočeš, da dela kot je treba, Shield ali ATV 4K. Pa mogoče kak FireStick 4K.

Sem na srečo menjal Mi Box v spalnici za Telemachov EON Box, tako da če koga zanima Mi Box z veseljem prodam...
kaj pa te moti pri sliki na mi boxu? za test sem prejle zagnal RTV SLO 1 v HD, pa je bila slika čisto OK. od blizu se je sicer videlo, da ni full HD (če sem preklopil na conax, je bil npr logotip bolj oster), ampak s kavča 4 metre stran ni bilo videti razlike. nobenega kockanja ali zatikanja.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
kaj pa te moti pri sliki na mi boxu? za test sem prejle zagnal RTV SLO 1 v HD, pa je bila slika čisto OK. od blizu se je sicer videlo, da ni full HD (če sem preklopil na conax, je bil npr logotip bolj oster), ampak s kavča 4 metre stran ni bilo videti razlike. nobenega kockanja ali zatikanja.
Kockanja nisem opazil, je pa enostavno slaba slika. Kaj točno ga muči ne vem, sem pa opazil prvo sekundo, ko sem box priklopil, in isti problem ostaja vse do danes, medtem ko je na drugih napravah ok.

Ko ravno omenjaš logo, se že tam vidi, da RTV logo na Mi Boxu izgleda kot žaga, medtem ko je na istem kanalu ob istem času ravno tako iz EONal appa samo iz drugega boxa (na istem televizorju) normalna. Sem enkrat prav pofotkal, mogoče najdem sliko. Pa pri hitrem gibanju recimo pri nogometu vse skuopaj ni bilo najbolj smooth.
 

proteus

Pripravnik
25. nov 2011
709
2
18
A kdo slucajno ve kakšne info, če telekom pripravlja kakšen app za android tv?
Če ne, pa imate kakšnen predlog, kako gledati telekomov tv na android boxu? TVIN odpade...
 

ememko

Fizikalc
11. jun 2009
174
25
28
Kockanja nisem opazil, je pa enostavno slaba slika. Kaj točno ga muči ne vem, sem pa opazil prvo sekundo, ko sem box priklopil, in isti problem ostaja vse do danes, medtem ko je na drugih napravah ok.

Ko ravno omenjaš logo, se že tam vidi, da RTV logo na Mi Boxu izgleda kot žaga, medtem ko je na istem kanalu ob istem času ravno tako iz EONal appa samo iz drugega boxa (na istem televizorju) normalna. Sem enkrat prav pofotkal, mogoče najdem sliko. Pa pri hitrem gibanju recimo pri nogometu vse skuopaj ni bilo najbolj smooth.

Katero verzijo MI Boxa pa imaš?