Kateri medijski predvajalnik

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
No sem potestiral tale EON na Alfawise H96 Pro+. Brez spremembe roma sem brez težav naložil obe verziji EONa. Tako tistega za TV kot navadnega. Zadeva deluje.

Pri EONu za TV zvok ni sinhroniziran in pri hitrih spremembah slike (recimo smučanje) je slika res slaba. Ne da kocka, ampak so črtice pri hitro spreminjajočih predmetih. Pri navadni aplikaciji za android deluje bolje.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
Ali obstaja kakšen soliden program, ki bi znal iz iPada delati mirror slike na ta android predvajalnik?
Kakšen siol twin ali pa mobio je malce smotano uporabljati z daljincem. Pa bi mi tablica bila najbolj priročna zadeva, da na njej poženem in potem slika na tv.

Hvala
 

danilo

Pripravnik
18. maj 2008
160
1
16
A lahko sprobaš na navadnem EON-u, ki je za telefeone, če ti predvaja v videoklubu te božične filme, ki so sedaj na voljo?? Ker meni na mojem Mecool M8S pro+ vse deluje, razen filmov, zanimivo pa je to, da pa serije delujejo...
confused-1.gif
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
openelec je. Na pcju dela normalno, sej tud na po 2 del apokaze vse tocke ki so dosegljie, ko das po connect na tocko pa sam utripne zaslon izpise error in nic, to lahko delas skoz isto.
Zanimivo mi pa je ke r nisem pricakoval da bo prepoznalo usb wifi sam ima zgleda podporo za linux
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
probaj z drugo distribucijo, npr. rasbian. jaz imam dva poceni USB WIFI ključka, oba brez problema delujeta na raznih distribucijah linuxa za RPi
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Jaz sem imel podobne težave z enim poceni usb wifi. Problem je bil z privzetim driverjem v rasbian. Itak pa večina distribucij izhaja iz njega. Rešitev je bila, da sem privzeti driver disablal in instaliral drugega, ki dela vredu na raspbian.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Preko terminala na žalost. Ali pa nabaviš usb wifi ki ima drug čip, ki dela na rPI.

Tukaj je opisan približen postopek kako rešuješ težave z wifi.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Razmišljam da bi za gledanje telemachovega EON nabavil mi box, ker preko htpc to nikak ni prebavljivo. Pa me zanima, tisti ki imate eon na mi boxu:
splošno delovane - je hitro, odzivno, vsaj približno takšna izkušnja kot na tv pri vklopi in prestavljanju kanalov?
uporabniški vmesnik je ok, ali deluje bolj beta vseskupaj?
kvaliteta slike je enaka tisti preko kabla?
Nebi rad nabavil, potem pa se jezil, ko nebi delalo vsaj približno tako kot preko kabla.

Upravljal bi ga z logitech companion. Na netu piše da dela celo boljše kot z original daljincem.
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Imam pojma kako deluje a mi boxu. Na 2 meseca starem sonyevem tvju ne deluje. Med tem ko na tablici dela np... Je pa razična verzija programa za tablico in tv... nimam pojma kera verzija gre na box..
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Jaz sem mibox nabavil samo za eon. Dela relativno vredu hitro. Vsaj primerljivo z ostalimi aplikacijami.

Dela relativno vredu. Vmesnik je soliden. Ima svoje cake. Lahko pa aplikacijo na mibox namestiš uradno s play stora, tako da se tudi posodablja. Kvaliteta je vredu, čeprav je verjetno precej bolj kompresirana kot preko conax-a. Samo na moji 42'' plazmi zgleda čisto vredu.

Ima pa iste fore kot na tablici, da včasih ven vrže stream. Sicer ne tako pogosto, da bi bilo zelo moteče, se pa zgodi tu in tam. Za praznike so bili HD kanali več ali manj negledljivi. 10 sekund dela, pol se za dve ustavi in spet za 10 sekund dela. Je bilo v sosednji temi govora o tem. Verjetno so bili strežniki ali linije preobremenjeni.
 

danilo

Pripravnik
18. maj 2008
160
1
16
@dune, daj povej, če ti delajo razni filmi, ki so v EON-u, predvsem tisti božični filmi, meni na mojem boxu delajo samo serije, ko hočem gledati film, deluje nekje 7-8 sekund, potem pa konec, samo kot da nalaga stream, vendar neuspešno, medtem pa na tablici vse deluje brez težav....

lp
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
ksz
ali kateri od teh poceni androidnih predvajalnikov podpira CEC preko HDMI? prijatelj sprašuje, pred nakupom.
 

danilo

Pripravnik
18. maj 2008
160
1
16
aja, ti imaš nameščen EON TV verzijo, jaz imam na mojem boxu EON za tablice in telefone... ok hvala.